Skip links

Kaş Kontürü ile Kaş Kalınlaştırma

Kaş Kontürü ile Kaş Kalınlaştırma

Gür, kalın ve göz alıcı kaşlara sahip olmak, her kadının hayalini kurduğu bir güzellik mucizesi.

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan kaş kontürü ile artık böyle kaşlara sahip olmak mümkün. Üstelik her daim!
Kalıcı kaş kontürü, kaşlara yapılan bir kalıcı makyaj uygulaması olup, kaşları daha gür, daha şekilli ve elbette daha kalın göstermeyi amaçlayan bir yöntemdir. Kaş kontürü, kalıcı makyaj dendiğinde akla gelen ilk uygulamalar arasında yer alır. Bununla birlikte kaş kontürü ile kaş kalınlaştırma, bu yöntemin en sık tercih edilen kullanım amaçlarından bir tanesidir.
Eğer siz de kaşlarınızı kalınlaştırmak, şekillendirmek ve daha gür görünmelerini sağlamak istiyorsanız, kalıcı kaş kontürü uygulaması tam size göre olabilir.

Kaş Kontürü Nedir?

Kaş kontürü, kaş hattı üzerine yapılan, özel kaş kontürü cihazları ya da kalemleri kullanılarak gerçekleştirilen bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kaş kontürü yapılırken göz önünde bulundurulan ilk nokta, elbette estetik ve güzel bir kaş görüntüsü kazandırmaktır. Kaş kontürünün özünde, kaş hattına mikro düzeyde çizikler atarak içerisini özel boya pigmentleri ile doldurmak yatmaktadır.

Pek çok farklı kişi, farklı sebeplerden ötürü kaş kontürü işlemine başvurabilmektedir. Bazıları sürekli olarak kaş aldırmak, kaş bakımı yaptırmak ya da kaş boyamak zorunda kalmamak için, daha kolay bir yöntem olduğu için kaş kontürü yaptırmayı tercih etmektedir. Kimi kesimler ise özellikle kaşlarının zayıf, ince ve yetersiz göründüğünü düşünerek bu kalıcı makyaj yöntemine başvurmaktadır. Kaş kontürü ile kaş kalınlaştırmak mümkündür; kalıcı makyaj uzmanına bu amaçla gittiğinizi söylediğinizde ona göre bir kaş kontürü tekniği uygulanacaktır.

Kaş kontürü nedir sorusunun cevabı olarak kalıcı makyaj boyaları kullanarak kaşların üzerine bir nevi “dövme” işlemi uygulandığını söylemek mümkündür; ancak unutmamak gerekir ki kalıcı kaş kontürü ile kalıcı dövme arasında pek çok belirleyici ve bariz fark bulunmaktadır. Her ne kadar uygulama teknikleri bir nevi birbirine benziyor olsa da kaş kontürü ile kalıcı dövme birbirinden bazı özel noktalarda ayrılmaktadır. Öncelikli olarak konvansiyonel dövme uygulamalarında boya, derinin oldukça derinine inmekte ve 5-6 katman, hatta bazı durumlarda daha fazla altına inmektedir. Kaş kontüründe bu, söz konusu değildir ve uygulanan boyalar, en fazla 1 ya da 2 katman derine yerleştirilmektedir. Kaş kontürü, derinin çok ince bir tabaka altına indiği için cilde de herhangi bir zarar teşkil etmez. Her ne kadar bir “kalıcı” makyaj uygulaması olsa da kalıcı kaş kontürü, ömür boyu kalıcılık sağlamaz, bu nedenle de bu tür uygulamaların kalıcılık sorunsalını önceden netleştirmek gerekir. Hem derinin fazlaca altına inmediği, hem de kullanılan boyalar kimyasal içermediği için kaş kontürünün kalıcılık süresi genellikle 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir.

Kaş Kontürü ile Kaş Nasıl Kalınlaştırılır?

Kaş kontürünün en sık tercih edilen kalıcı makyaj uygulaması olmasının birincil sebepleri arasında kaşları kalınlaştırması yer almaktadır.

Özellikle son dönemde popüler bir güzellik trendi haline gelen kalın kaş modası, giderek popüleritesini artırmakta ve ünlüler de dahil olmak üzere pek çok kişiyi kendi akımı etkisine almaktadır. Bu trendi yakalamak isteyen ve daha gür, daha kalın kaşlara sahip olmak isteyen kadınlar da kalıcı makyaj ile kaş kalınlaştırma tekniklerine başvurmaktadır.

Kaş kontürü ile kaş şekillendirme, işin uzmanı tarafından gerçekleştirildiğinde oldukça olumlu ve başarılı sonuçlar ortaya çıkartmaktadır. Kaşlarınıza dilediğiniz formu vermek, onları olduğundan daha kalın hale getirmek ve çok daha bakımlı bir yüze kavuşmak, kaş kontürü uygulamaları ile mümkündür.

Kaş Kontürü ile Kaş Kalınlaştırmanın Avantajları Nelerdir?

Kaş kontürü ile kaş kalınlaştırmanın beraberinde getirdiği pek çok avantaj bulunmaktadır. Özellikle ince telli, seyrek dokulu ve gür olmaktan uzak bir kaş yapısına sahipseniz, sizin için en ideal çözüm elbette kaş kontürü ile kaş kalınlaştırmak olacaktır.

İşte kaş kalınlaştırmanın güzellik bakım uzmanları tarafından en çok methedilen avantajları:

  • Kaş kontürü ile kaş kalınlaştırmak, cilde ya da cilt altı dokusuna hiçbir şekilde zarar vermez. Hem kullanılan boyaların organik olması hem de derinin fazlaca altına inilmemesinden dolayı kaş kontürü uygulamaları zararlı değildir.
  • Kaş kontürü ile kaşlarınızı kalınlaştırdığınız zaman yapay bir görüntüye ulaşmaz, aksine oldukça doğal ve natürel bir görünüme kavuşmuş olursunuz. Elde ettiğiniz görüntünün, sanki doğuştan kalın ve gür kaşlara sahipmişsinizcesine bir görüntü olduğunu söylemek mümkündür.
  • Kaş kontürü ile kaşlarınızı kalınlaştırdıktan sonra kaş kalemi, kaş farı, düzenli kullanmak zorunda olacağınız kaş serumları ve benzeri takviyeler ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.
  • Tek seferde yaptıracağınız kaş kontürü uygulaması sayesinde en az 2 yıl boyunca dilediğiniz kalınlıkta kaşlara sahip olmanız mümkündür.
  • Kaş kontürü ile kaşlarınızı kalınlaştırdığınız zaman kaşlarınıza bakım yapmanız büyük ölçüde kolaylaşır. Kaş hattınız çok daha belirgin olacağı için kaş hattının altında çıkan kaşları almak çok daha kolay hale gelir.
  • En az 1 sene boyunca kalıcılığını, parlaklığını ve rengini koruyacak olan kaş kontürü uygulaması, size bu zaman zarfı boyunca 7/24 bakımlı ve güzel görünümlü kaşlar sunacaktır.
  • Yüz şekliniz göz önünde bulundurularak yaptırdığınız kalıcı kaş kontürü uygulaması, yüzünüzdeki en belirgin ve en güzel hatları ortaya çıkartarak güzelliğinize güzellik katacaktır.

Kaş Kontürü ile Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Kaş kontürü yaptırarak kaşlarınızı kalınlaştırmanın iki farklı yöntemi vardır. Bu yöntemlerden ilki microblading kaş uygulaması olarak geçer. Microblading kaş kontürü, microblading kalemi kullanılarak gerçekleştirilir.

Microblading yaptırdığınız zaman kaşlarınıza mikro düzeyde çizikler atılır ve bu çiziklerin içi özel kaş boyası ile doldurulur. Natürel ve “kıl görünümlü” bir etki yaratan microblading, işinin ehli bir kalıcı makyaj uzmanı tarafından yapıldığında kusursuza yakın bir görüntü ortaya çıkartır. Özellikle “kıl tekniği” olarak geçen microblading yöntemiyle ise kaşlarınızın kaş kontürü ile yapılı olduğunu anlamak neredeyse imkansızdır; ne de olsa sonucunda o kadar doğal ve yapaylıktan uzak bir görüntü ile karşılaşılmaktadır.

Kaş kontürü ile kaş kalınlaştırmanın bir diğer tekniği ise mikropigmentasyon yöntemidir.

Mikropigmentasyon kaş kontürü yöntemi, temel olarak microblading yöntemi ile aynı şekilde yapılır. Burada da asıl mantık, kaş hattınıza ufak çizikler ile boya yerleştirmek ve daha kalın, daha gür, daha şekilli bir kaş görünümü elde etmektir. Mikropigmentasyonda microblading kalemi yerine bu işlem için özel olarak tasarlanan bir mikropigmentasyon cihazı kullanılır. Bu cihaz ile dilerseniz kıl tekniği ile bir kaş kontürü yaptırabilir, dilerseniz dolgu tekniği ile bir kalıcı makyaj uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Kalıcı kaş kontürü yaptırarak kaşlarınızı özellikle daha kalın göstermek istiyorsanız, çoğu kalıcı makyaj uzmanı size mikropigmentasyon yöntemi ile dolgu tekniğini tavsiye edecektir.

Kaş kontürü fiyatları hakkında detaylı bilgi almak, süreçleri ve prosedürleri daha yakından öğrenmek ve bir tanışma randevusu ayarlayarak kliniğimizi ziyaret etmek için hemen bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Aylin Çetinkaya, kaş kontürü ile kaş kalınlaştırmada ünlülerin de dahil olmak üzere İstanbul’daki pek çok kadının bir numaralı tercihi.