Skip links

Microblading Öncesi Kaş Tasarımı Önemli!

Microblading Öncesi Kaş Tasarımı Önemli!
57

Kaş kontürü uygulamasını ister ilk defa, isterseniz daha önce defalarca yaptırmış olun, işlem öncesi kaş tasarım aşaması çok önemlidir. Microblading kaş kontürü uygulaması ortalama 1 sene kalıcı bir işlem olduğu için, uygulama sonucunda nasıl bir kaş görünümüne sahip olacağınızı önceden bilmeniz gerekir.

Kaş tasarımı konusu ayrı bir uzmanlık!

Profesyonel bir kalıcı makyaj stüdyosunda işlem öncesi renk seçimi ve kaş tasarımı mutlaka uzman kişi tarafından dikkatlice yapılmalıdır. Benim stüdyomda sadece işlem öncesi kaş tasarımı için profesyonel makyaj artistlerinden oluşan bir ekibimiz bulunuyor. Elbette her merkezde sadece kaş tasarımı için çalışan ayrı bir uzman bulmak zor olabilir. Genelde tasarımlar kalıcı makyaj işlemini yapan uzmanlar tarafından yapılıyor. Burada önemli olan, işlem öncesi tasarım aşamasına hassasiyetle yaklaşan, bu konuda uzman kişilerin bulunduğu merkezlerden hizmet alıyor olmanızdır.

İşlem öncesinde tasarım yapılırken, kaşlarınızın ve yüzünün mevcut yapısı dikkate alınmalıdır. Yüzünüzde altın oran ölçümleri dikkatlice yapılarak, kaşın başlangıç, bitiş ve kavis çizgileri net olarak belirlenmelidir.

Kaş tasarımında yüz hatlarına uygun olan modeller tercih edilmeli!

Eğer mevcut yüz hatlarınız yuvarlak ise yüzünüzü daha oval-uzun gösterecek bir tasarım tercih edilmelidir. Yüz hatları sivri ve köşeli olan kişilerde ise yüz hatlarını daha yumuşak gösterecek olan kaş tasarımları kullanılmalıdır. 

Hangi yüz şekline hangi kaş tasarımının uygun olacağı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz bu konuda yazmış olduğum detaylı blog yazısını okuyabilirsiniz. Ancak bu konuyu sizin bilmenizden daha önemlisi, kaş tasarımınızı yapacak olan uzmanın doğru biliyor ve uyguluyor olmasıdır. Sizin yüz şeklinizi, tarzınızı ve mevcut kaş yapınızı iyi analiz ederek size en doğru kaş şeklini belirlemesi gerekir. Bazen 1mm daha kavisli veya daha uzun kaş şekli bile yüzünüze farklı bir ifade kazandırabilir, ufak detaylara mutlaka dikkat edilmelidir.

Mevcut kaş şeklinin dışına çok çıkmayın!

Son olarak, microblading işlemi öncesinde kaş tasarımı yapılırken mevcut kaş şeklinin dışına çok fazla çıkılmadan tasarım yapılmasını tavsiye ediyorum.

Kaş şeklinin çok dışına çıkılarak yapılan tasarımlar zamanla mevcut kaş kıllarınızdan daha farklı görünebilir ve bu görüntü ileride size rahatsızlık verebilir. Kaş kontürü işleminin doğal görünümde uzun süre kullanılabilmesi için işlem öncesi tasarımın buna uygun olarak yapılması gerekir.