Skip links

DUDAK KONTÜRÜ VE KALICI RENKLENDİRME

Basında Aylin Çetinkaya

Uzm. Aylin Çetinkaya

Dudak Kontürü Randevusu Al

Kalıcı dudak kontürü uygulamaları ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

0 212 705 0 111

Dudak Kontürü Kalıcı Makyaj Teknikleri

Dudak Çerçevesi

Dudak içi rengine uygun olarak, sadece dudakların dış çerçevesine dudak kontürü uygulaması yapılır. Bu sayede dudaklar olduğundan daha kalın ve dolgun görünür. Özellikle ince dudaklara sahip bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Dudak İçi Renklendirme

Dudakların kendi çerçeve hattı dışına çıkmadan uygulanan kalıcı renklendirme işlemidir. Zamanla solan ve rengini kaybeden dudaklarda daha parlak ve dolgun bir görüntü sağlanır. Kişinin tercih ettiği tüm renkler uygulanabilir.

Tam Dudak Makyajı

Dudak çerçevesi ve dudak içine yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Mevcut dudaklar daha kalınlaştırılırken, dudak içinde renklendirme sağlanır. Bu sayede daha genç, daha büyük ve parlak dudaklara sahip olursunuz.

Aylin Çetinkaya

Kalıcı Makyaj Uzmanı

1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olarak Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinde çalışmaya başladım.

 devamı

Dudak Kontürü Hakkında

Merak edilen sorular ve cevapları

Kalıcı dudak kontürü, dudak dış çerçevesine veya komple dudak içi renklendirilerek yapılabilen kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kişi tercihine göre yalnızca dudak kontörü uygulaması yaptırabileceği gibi, dudak kontörü ve dudak renklendirmeyi bir arada yaptırabilir. Yalnızca dudak kontörü yapılması dudak hatlarını belirginleştirirken, her ikisinin birlikte yapılması dudakların daha dolgun ve bakımlı görünmesini sağlar.

Cilt tipine göre değişmekle beraber uygulamanın kalıcılık süresi ortalama 2 senedir.

20 yaşından sonra dudaklarda renk değişimi başlamaktadır. Bu sebeple dudaklarının daha canlı ve parlak görünmesini isteyen herkes dudak kontürü uygulamasını yaptırabilir. Ayrıca dudaklarında genetik veya sağlık sebepleriyle görsel bozulma yaşayan kişilerde bu uygulamayı tercih ederler.

Dudaklarınız solgun görünüyorsa, uçuk çıkarıyorsanız; dudak çizginizde uçuk izleri ve renk kayıpları varsa, dudak kontörü ve renklendirme uygulamaları çok etkili sonuçlar yaratır.

Dudak Kontür fiyatları kullanılacak olan tekniğe ve kişinin cildinde daha önce uygulama olup olmadığına göre farklılık göstermektedir. Her cilt tipi için uygun olan teknik farklıdır. Bu sebeple sizin cildinize en uygun tekniğe karar vermek için lütfen ücretsiz bir ön görüşme randevusu alınız.

Kalıcı Makyaj uygulamalarının tamamı lokal anestezi kremleri kullanılarak yapılır. Bu sayede kişi uygulama sırasında herhangi bir acı hissetmez.

Ortalama işlem süresi 2 saattir. İlk seanstan yaklaşık 3 hafta sonra kontrol seansı vardır.