Skip links

Kalıcı Dudak Renklendirme

Dudaklarınız solgun mu görünüyor?

Dudak hatlarınız zamanla inceldi ve olduğundan daha küçük görünmeye mi başladı?

Dudaklarınızı her zaman daha canlı gösterecek, kalıcı ve doğal bir çözüm yolu arıyorsanız; “Kalıcı Dudak Renklendirme” uygulaması sizin için en doğru çözüm yolu olabilir.

Kalıcılık Süresi: 18-36 Ay

İşlem Süresi: 90 dk

Fiyat: 6.500 TL

+1 Ay Ücretsiz Kontrol

Dudak Renklendirme Hakkında En Çok Merak Edilenler!

Hayır. İşlem sırasında bölgesel anestezi kremi kullanılmaktadır. Bu sebeple herhangi bir acı hissedilmez.

Dudak renklendirme işleminden sonra dudaklarda hafif şişlik olabilir. 1-2 saat içerisinde şişlik kaybolur ve normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Evet. Dudak renklendirme işlemi 18-36 ay arası kalıcı bir işlemdir. Ancak kararınızdan vazgeçmeniz durumunda renk soldurma yapılabilir.

Evet. Dudak renklendirme işlemi sonrasında dilediğiniz zaman dudaklarınızda istediğiniz renk ruju kullanmaya devam edebilirsiniz.

Evet. Dudak renklendirme işlemi için seçebileceğiniz 26 farklı renk alternatifi mevcuttur.

Doğal tonlarda yapılan dudak renklendirme uygulaması sonrasında yapay bir görünüm olmaz. Uygulamanın yapıldığı ilk bir kaç gün renk daha belirgin olur ancak kısa zamanda doğallaşır ve dudağınızın kendi rengi gibi görünür.

User

Bu sayfada yer alan bilgiler, Master Kalıcı Makyaj Artisti Aylin Çetinkaya tarafından hazırlanmıştır. Kalıcı dudak renklendirme işlemi ile ilgili sorularınız ve randevu talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Nişantaşı Klinik Telefon: 0 212 225 90 00

ÖNCESİ VE SONRASI FOTOĞRAFLAR

AYLİN ÇETİNKAYA İLE KALICI MAKYAJ YAPTIRANLAR

BURCU ESMERSOY İLE DUDAK RENKLENDİRME

ÇAĞLA ŞIKEL İLE DUDAK RENKLENDİRME

"Doğal tonlarda kalıcı dudak renklendirme ve dudak kontürü uygulaması için doğru tekniğin kullanılması çok önemlidir."

Dudak Renklendirme Kalıcı Makyaj Teknikleri

1

Dudak Kontürü Renklendirme

Dudak içi rengine uygun olarak, sadece dudakların dış çerçevesine dudak kontürü uygulaması yapılır. Bu sayede dudaklar olduğundan daha kalın ve dolgun görünür. Özellikle ince dudaklara sahip bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

2

Dudak İçi Renklendirme

Dudakların kendi çerçeve hattı dışına çıkmadan uygulanan kalıcı renklendirme işlemidir. Zamanla solan ve rengini kaybeden dudaklarda daha parlak ve dolgun bir görüntü sağlanır. Kişinin tercih ettiği tüm renkler uygulanabilir.

3

Tam Dudak Renklendirme

Dudak çerçevesi ve dudak içine yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Mevcut dudaklar daha kalınlaştırılırken, dudak içinde renklendirme sağlanır. Bu sayede daha genç, daha büyük ve parlak dudaklara sahip olursunuz.

Whatsapp İletişim Hattı

Kalıcı Dudak Renklendirme hakkında soru ve randevu talepleriniz için

Daha dolgun, daha canlı, daha genç ve daha bakımlı dudaklar… Böylesine kusursuz bir dudak yapısına kim hayır diyebilir ki? Tüm bu sonuçları elde etmenizi sağlayan dudak renklendirme, tamamen sizin tercihleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda, dudaklarınıza dilediğiniz dolgunluğu ve rengi verebilen bir uygulamadır. Özellikle son yıllarda, ünlülerin de dudak renklendirme akımına cesurca katılması ile birlikte fazlaca popüler hale gelen bu uygulama, şimdilerde en popüler kalıcı makyaj teknikleri arasında sayılmaktadır.

Her şeyden önce bilmekte fayda vardır ki dudaklarınız, 20’li yaşlardan itibaren renk değiştirmeye ve gençliğin verdiği canlılığı ufak ufak kaybetmeye başlar. Elbette 20 yaşınıza bastığınız andan itibaren dudaklarınızın artık soluk ve cansız görünmeye başlayacağından bahsetmiyoruz; ancak yaşınız ilerledikçe ve zaman geçtikçe dudaklarınızın size çok fark ettirmeden eski formunu yitirmeye başlayacağı da bir gerçek.

Eğer doğuştan fazlaca dolgun ve belirgin hatlı dudaklara sahipseniz, şanlısınız; zira bu değişimler, belirtilerini sizde daha geç bir vakitte ortaya çıkartabilir. Öte yandan hali hazırda ince ve dilediğiniz dolgunluktan uzak bir dudak yapısı ile karşı karşıyaysanız, belki de dudak renklendirme uygulaması yaptırmayı düşünme vakti gelmiş demektir.

Dudaklarınızın daha belirgin ve daha dolgun görünmesini sağlayacak dudak renklendirmeye dair bilmeniz gereken her şey, uzman elinden sizin için derlendi.

Kalıcı Dudak Renklendirme Öncesi ve Sonrası

Aylin Çetinkaya hakkında

Güzellik Koçu, Sunucu ve Yazar

Ben Aylin Çetinkaya. 1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden dereceyle mezun olarak profesyonel iş hayatına başladım.. [devamını oku]

Dudak Kontürü ve Renklendirme Hakkında

Merak edilen sorular ve cevapları

Dudak renklendirme – bazen dudak gençleştirme olarak da geçer – dudakların kendi çerçeve hattının dışına çıkmadan uygulanan bir kalıcı makyaj işlemi olarak karşımıza çıkar. Kalıcı dudak renklendirme, zamanla solan ve doğal rengini kaybetmeye meyleden dudakları çok daha parlak ve dolgun bir görünüme kavuşturmayı amaçlar. Aslında bu işleme aynı zamanda dudak gençleştirme denmesinin sebebi de tam olarak budur; zira bu işlem sonrasında dudaklarınız çok daha genç ve diri bir görünüme kavuşur.

Dudak gençleştirme nedir sorusunun cevabı, aslında talep ettiğiniz kalıcı dudak makyajı işleminde gizlidir. Örneğin sadece dudak çerçevesine bir işlem yaptırmak ve daha kalın dudak görünümüne sahip olmak istiyorsanız, dudak kontürü işlemini tercih edebilirsiniz. Gözünüze soluk ve cansız gelen dudaklarınızı renklendirmek ve canlandırmak için burada bahsettiğimiz dudak canlandırma, yani dudak renklendirme işlemini yaptırabilirsiniz. Hem kalın, hem canlı, hem de daha genç dudaklar için ise adresiniz tam dudak renklendirme işlemi olmalı. Bu işlem esnasında hem dudakların çerçevesine kontür uygulandığı gibi, içine de dilediğiniz renkte renklendirme işlemi yapılır. Böylece dudaklarınız daha büyük, daha kalın ve daha parlak bir görünüme kavuşur.

Yaptırdığınız işlem her ne olursa olsun, elde ettiğiniz sonucun mevcut dudaklarınıza kıyasla çok daha göz alıcı ve çarpıcı olacağı yadsınamaz bir gerçek!

Dudak renklendirme ile ilgili en çok merak edilen sorulardan bir tanesi elbette “Dudak renklendirme nasıl yapılır?” olmakta. Nitekim bir kalıcı makyaj tekniği ile yapılan dudak renklendirme uygulaması, öncelikle kişinin doğal dudak renginin belirlenmesi ile başlar ve akabinde nasıl bir renk tercih edeceği üzerinde konuşulur. Eğer dudakları doğal renklendirme yoluna başvurmak istiyorsanız, kalıcı makyaj uzmanınıza dudaklarınızın doğal rengini korumak istediğinizi söylemeniz gerekmektedir. Bu sayede kalıcı makyaj uzmanınız, dudaklarınızın doğal rengini tespit ederek onlarla birebir uyuşan bir dudak renklendirme boyası seçecektir. Öte yandan yine kişisel tercihiniz olarak dudaklarınızı farklı bir renge boyatmak isteyebilirsiniz. Örneğin fazlaca soluk ve sönük bir dudak rengine sahip olduğunuzu düşünüyor ve daha canlı bir görünüm elde etmek istiyorsanız, kalıcı dudak renklendirme uzmanınız ile ortaklaşa vereceğiniz bir karar ile farklı bir renkte anlaşabilirsiniz. Sürekli olarak kullandığınız ve teninize, dudaklarınıza fazlaca yakışan bir ruj rengi var ise, dudak renklendirme işlemi esnasında onu uygulamak isteyebilirsiniz. Unutmamak gerekir ki tercihiniz her ne olursa olsun, dudak renklendirme doğal ve organik bir görüntü elde etmenizi sağlayacak bir uygulamadır ve abartılı dudak görünümlerinden sizi korur.

Dudak renklendirme uygulaması için bir renkte karar kıldıktan sonra sıra, uygulamanın kendisine gelir. Tüm kalıcı makyaj uygulamalarında olduğu gibi dudak renklendirmede de özel kalıcı makyaj iğneleri kullanılır. Bu iğneler, dudak yapınıza ve şekline bağlı olarak cildin 0.3-0.5 milimetre altına enjekte edilerek seçilmiş olan renk pigmentlerini yerleştirirler. Kalıcı dudak renklendirme uygulaması aslında geleneksel dövme tekniklerine benzer şekilde yapılır; ancak aralarındaki en büyük fark, kalıcı dudak canlandırma işleminde iğnenin dövmede olduğu kadar derine inmiyor olmasıdır. Kullanılan boyalar tamamen doğal ve organik olduğu için de dudak renklendirme işleminin kalıcılığı, kalıcı dövmenin kalıcılığı ile kıyaslanamaz. Bildiğiniz üzere dövmeler ömür boyu ciltte kalmak üzere tasarlanırken kalıcı dudak renklendirme, ortalama 2 ila 3 sene gibi bir kalıcılık süresi vaat etmektedir. Elbette bu süreç, kişinin gösterdiği dudak bakımına, dudaklarının yapısına ve cilt özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Çoğu çalışmalar, kalıcı dudak renklendirme uygulamasının 3 yıldan sonra silinmiş olacağını göstermektedir.

Kalıcı dudak renklendirme uygulaması ile ilgili merak edilen bir diğer soru da elbette “Dudak renklendirme acır mı?” olmaktadır. İşlem öncesinde etkili anestezik kremlerin uygulandığını belirtmekte fayda vardır. Bu kremler sayesinde hissedilen acı minimize edilir ve işlem esnasında çok daha rahat bir süreç sizi bekler. Uygulamanın süresi ise 2 saat kadardır.

Dudak renklendirme işleminin kendisi kadar önemli olan bir diğer süreç de dudak renklendirme sonrası izlenen iyileşme ve bakım sürecidir. Dudak canlandırma sonrası bakım, en az işlemin kendisi esnasında gösterilen titizlik ve özen kadar önemlidir.

Kliniğimizde dudak gençleştirme yaptıranlar, işlemin akabinde 3 hafta kadar bir süre sonra tekrar kliniğimize davet edilir. Bu vizit kontrol amaçlı olup, dudakların ne durumda olduğunu, boya pigmentlerinin cilt ile nasıl bir harmana girdiğini ve dudak altı derisinin bu pigmentlere uzun vadede nasıl tepki verdiğini ölçmek amaçlı yapılır.

Bu kontrolün yanı sıra dudak renklendirme işleminin akabinde sizin de bireysel olarak dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Dudak renklendirme sonrası bakım aşamalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • İşlemin tamamlanmasının akabinde en az 24 saat dudaklara su değdirilmemelidir.
 • Yine işlemi izleyen ilk 24 saat içerisinde yenen yemeklere dikkat edilmeli, işlem gören dudaklar ile temasından kaçınılmalıdır.
 • Eğer kalıcı makyaj uzmanınız size kullanmanız üzere bir dudak bakım kremi verdiyse, talimatlar doğrultusunda kullanılmalı ve aksatılmamalıdır.
 • İşlemden sonra belirli bir süre ruj kullanılmamalıdır. Eğer ruj sürmek istiyorsanız, sürdüğünüz ruj mutlaka kaliteli ve güvenilir bir makyaj markasına ait olmalıdır.
 • Dudak renklendirme işlemi sonrasında ilk 24 saat içerisinde herhangi bir alerjik reaksiyon ile karşılaştığınız anda doğrudan kalıcı makyaj uzmanınız ile iletişime geçmelisiniz.
 • Özellikle işlem tamamlandıktan sonraki ilk 1-2 saat içerisinde dudaklarda hafif bir şişlik, kızarıklık ve hassasiyet olması oldukça normaldir. Bu, cildin boya pigmentlerine olan doğal bir reaksiyonudur. Bununla birlikte eğer bu yan etkiler ilerleyen saatlerde azalmak yerine artıyor ve daha şiddetli hale geliyorsa, yine bir an önce kalıcı makyaj uzmanınız ile iletişime geçmenizde fayda vardır.

Dudak renklendirme işlemi ile ilgili bir diğer merak edilen soru da budur. Kalıcı dudak renklendirme yaptıranların çoğu, aslında bir nevi kalıcı ruj etkisine sahip olmak için bu işlemi tercih etmektedir. 7/24 bakımlı ve güzel dudaklara sahip olmak, her kadının hayali ve isteği olabilecek nitelikte bir taleptir. Her sabah uyandığınızda ruj sürmek zorunda kalmamak ya da beklenmedik anlarda bile bakımlı ve güzel görünmek için kalıcı makyaj dudak renklendirme uygulamasına başvurulabilir. Bu işlemi dilediğiniz renkte yaptırabileceğiniz için de aslında dudak renklendirmenin bir bakıma ruj yerine geçtiğini de söylemek mümkün olur. En iyi dudak renklendirme uzmanı, işlem sonrasında size en doğal görünümlü ruj etkisini verebilecektir.

Eğer ki siz de dudak renklendirme işlemi yaptırmayı düşünüyorsanız, büyük bir ihtimalle hali hazırda az çok araştırma yaptırmaya başlamışsınız demektir. Söz konusu dudak renklendirme olduğu zaman pek çok farklı kaynaktan doğruluğu şüpheli olan bilgiler ile karşı karşıya kalmanız mümkün olmaktadır. Konu ile ilgili yanlış bilinen doğruları işin uzmanından öğrenmenizde fayda vardır:

 • Kalıcı dudak renklendirme, ömür boyu kalıcı değildir; bu yüzden de 2-3 sene içerisinde solmaya ve kaybolmaya başlar.
 • Aylin Çetinkaya’nın kullandığı dudak renklendirme pigmentleri tamamen doğal ve organik olduğu için cilde zarar vermez.
 • Uygulamanın ortalama süresi her ne kadar 2 saat olarak belirlenmiş olsa da kişinin işleme verdiği reaksiyona göre bu süre uzayabilir ya da kısalabilir.
 • İşlem esnasında hiçbir şey hissetmeyeceğiniz bilgisi doğru değildir; işlemin gerçekleştiğine dair ufak da olsa bir hissiyatınız olacaktır, ancak “acı” olarak tanımlanabilecek şiddette bir hissiyat değildir.
 • Dudak renklendirme, dudaklarınızı olduğundan çok daha büyük göstermeyi amaçlamaz. Bu uygulamadaki amaç, dudaklarınıza natürel dolgunluğunu ve şeklini yeniden geri kazandırmaktır.
 • Her ne kadar dudak renklendirme işlemi esnasında dilediğiniz renk pigmentlerini seçme imkanı tanınıyor olsa da, işinin ehli profesyonel kalıcı makyaj uzmanları size yine de doğal dudak renginizi seçmenizi tavsiye edecektir; zira uzun vadede yapay bir renkten ziyade doğal bir görünümü tercih etme olasılığınız daha yüksek olacaktır.
 • Dudak kontürü ile dudak renklendirme farklı işlemlerdir; dudak kontüründe sadece dudakların dış hattına, dolgunlaştırıcı bir çerçeve çizilirken dudak renklendirmede dudakların tamamına boya pigmentleri uygulanır.
 • Dudaklarınızın tamamen iyileşme ve işlem sonrası kavuşması gereken görüntüye kavuşma süresi 10 günü bulabilmektedir.

Kalıcı dudak renklendirme başta olmak üzere kalıcı makyaja dair aradığınız tüm uygulamaları profesyonel bir biçimde gerçekleştiren Aylin Çetinkaya, kalıcı dudak gençleştirme ve renklendirme uygulamalarında İstanbul’un bir numaralı adresi olarak farkını ortaya koyuyor. Nişantaşı’nda yer alan kalıcı makyaj stüdyosunda kalıcı dudak renklendirme, dudak kontürü, kalıcı eyeliner ve dipliner gibi işlemleri gerçekleştiren Çetinkaya, kalıcı makyaj yaptırmak isteyen ünlülerin de ilk tercihi haline geliyor.

Aylin Çetinkaya’nın kalıcı makyaj stüdyosunda sunduğu dudak renklendirme işlem fiyatı 5.500TL- 6.500 TL arasındadır. Bu fiyat, dudak renklendirme uygulaması yaptırmak isteyen kişinin cilt tipine ve dudak yapısına göre değişkenlik gösterebiliyor. Fiyatların değişmesinde rol oynayan bir diğer etmen de daha önce kişinin cildinde uygulama olup olmaması. Eğer siz de cilt tipinize ve dudaklarınıza göre en uygun dudak renklendirme tekniği ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz olarak bir ön görüşme randevusu alabilir ve dudak canlandırma işlemlerimiz ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Doğru Renk Seçimi: Kalıcı Dudak Renklendirmesinde En Önemli Adım

Kalıcı dudak renklendirmesi, dudaklara doğal bir renk ve parlaklık kazandırmak için tercih edilen popüler bir kozmetik prosedürdür. Ancak bu prosedürün başarısında, doğru renk seçiminin kritik bir rolü vardır. İşte kalıcı dudak renklendirmesinde doğru renk seçiminin önemini ve bu seçimi nasıl yapacağınıza dair bazı ipuçları: 1. Kişisel Tercihler ve Cilt Tonu: Doğru renk seçimi, kişisel tercihleriniz […]

Devamını Oku

Kalıcı Dudak Renklendirme Süreci: Başlangıçtan Sonraki Bakıma Kadar

Kalıcı dudak renklendirme, estetik ve pratik nedenlerle birçok kişi tarafından tercih edilen bir prosedürdür. Bu sürecin her aşamasını anlamak, beklentilerinizi yönetmenize ve sonuçtan memnun kalmamanıza yardımcı olabilir. İşte kalıcı dudak renklendirmenin başlangıçtan sonraki bakımına kadar olan aşamaları: 1. Danışmanlık Seansı: Kalıcı dudak renklendirmeye başlamadan önce, uzman bir estetisyen veya kozmetik sanatçı ile danışmanlık seansı ayarlamalısınız. […]

Devamını Oku

Microblading Öncesi Kaş Tasarımı Önemli!

Kaş kontürü uygulamasını ister ilk defa, isterseniz daha önce defalarca yaptırmış olun, işlem öncesi kaş tasarım aşaması çok önemlidir. Microblading kaş kontürü uygulaması ortalama 1 sene kalıcı bir işlem olduğu için, uygulama sonucunda nasıl bir kaş görünümüne sahip olacağınızı önceden bilmeniz gerekir. Kaş tasarımı konusu ayrı bir uzmanlık! Profesyonel bir kalıcı makyaj stüdyosunda işlem öncesi [...]
Devamını Oku

Esmer ve Sarışın Kadınlarda Kalıcı Makyaj

Dolgun ve çekici dudaklar, henüz eyeliner çekilmiş görüntüsü veren bir çift göz ya da her daim bakımlı ve hatlı kaşlar… Hangimiz her daim böyle alımlı ve bakımlı görünmek istemeyiz ki? Kalıcı makyaj sayesinde bu, artık mümkün! Kalıcı makyaj uygulamaları, kaşınıza, dudaklarınıza ya da göz kapaklarınıza uygulanabilen, mucize niteliğinde güzellik teknikleri olarak, özellikle son yıllarda fazlasıyla [...]
Devamını Oku
4,54