Skip links

Kıl Tekniği Kaş

Kaşlarınızı daha hacimli gösterecek en doğal yöntemi mi arıyorsunuz?

Kıl Tekniği Kaş işlemi sizin için en doğru ve kalıcı çözüm olacaktır! 

8-12 Ay Kalıcı

İşlem süresi 60 dk

Fiyat: 1200 TL - 1450 TL

+1 Ay Ücretsiz Kontrol

User

Bu sayfada yer alan bilgiler, Master Kalıcı Makyaj Artisti Aylin Çetinkaya tarafından hazırlanmıştır. Microblading kaş işlemleri ile ilgili sorularınız ve randevu talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hayır. Kıl Tekniği işe kaş işlemi sırasında bölgesel anestezi kremi kullanılmaktadır. Herhangi bir acı hissedilmez.

Kıl Tekniği kaş işleminden sonra normal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Yüzünüzde herhangi bir şişlik, kızarıklık  vs. olmaz.

Kıl Tekniği işlemi ortalama 1 sene kalıcı bir işlemdir. Ancak kararınızdan vazgeçmeniz durumunda silinebilir.

Öncesi - Sonrası Foto Galeri

Burcu Esmersoy ile kıl tekniği kaş işlemi videomuz

Aylin Çetinkaya hakkında

Kalıcı Makyaj Uzmanı

Ben Aylin Çetinkaya. 1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden dereceyle mezun olarak profesyonel iş hayatına başladım. Yaklaşık 14 sene Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinde yöneticilik yaptım. devamı

Aylin Çetinkaya TV Programları

Whatsapp İletişim Hattı

Microblading hakkında soru ve randevu talepleriniz için

Her kadın nizami hatlarla çizilmiş, kusursuz orantıda, mükemmel görünümlü bir çift kaşa sahip olmak ister. Bununla birlikte bu mükemmel kaşların olabildiğince doğal bir görüntüde olması da her kadın için çok önemlidir. Hem dört dörtlük bir kaş tasarımına hem de doğal bir kaş görüntüsüne sahip olmanın en etkili yolu ise bellidir: Kıl tekniği! Eğer siz de kaşlarınızı yaptırmak istiyorsanız ancak piyasada ve internette dolanan yüzlerce farklı bilgi kaynağı yüzünden net bir karar vermekte zorlanıyorsanız, bu kıl tekniği rehberi tam size göre. Burada kıl tekniği hakkında bilgi bulabilir, kıl tekniği kaş ömrü başta olmak üzere uygulama ile ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını öğrenebilir, kıl tekniği nedir ve nasıl yapılır süreçlerini detaylandırabilir ve en beğenilen kıl tekniği kaş örneklerinden yola çıkarak bu yöntemi yaptırmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Kıl tekniği hakkında merak ettiğiniz ve bilmek istediğiniz her şey bu yazıda sizi bekliyor.

Kıl Tekniği Nedir?

Kıl tekniği microblading kaş kontürü yönteminin bir alt yöntemi olarak karşımıza çıkar. Elbette kıl tekniğinin ne olduğunu tam olarak anlayabilmek için microblading yöntemine değinmek gerekir. Microblading kaş tekniği, özel bir microblading kalemi kullanılarak kaş tasarımı yapılmasını ifade eden bir kaş kontürü yöntemidir.

Microblading kıl tekniği yöntemi kullanılarak gerçekleştirildiği zaman çok daha ince bir işçilik ve ustalık gerektiren bir süreç devreye girer. Kıl tekniği, isminden de anlaşılabileceği üzere kaş yaptırırken gerçek “kıl” görünümüne en yakın tekniğin kullanılmasından ibarettir. Bununla birlikte farklı kıl tekniği çeşitlerini rastlamak da mümkündür. Daha kalın ve vurucu kaşlar için kıl tekniği düz kaş olarak kullanılabileceği gibi seyrek kaşlar için özellikle kıl tekniği kaş doldurma yöntemine başvurulabilir.

Kıl tekniği uygulaması ile ilgili en çok merak edilen sorulardan bir tanesi ise “kıl tekniği nedir” sorusundan sonra “kıl tekniği mi kaş kontürü mü” olur. Bu noktada belirtmekte fayda vardır ki bu iki yöntem arasında daha iyi olanı seçmek mümkün değildir; zira bu, tamamen kaş yaptırmak isteyen müşterinin bireysel ihtiyaç ve isteklerine bağlı olarak gelişir. Kaşları olduğu gibi ön plana çıkartan, mimiklerden ve ifade kabiliyetinden hiçbir şey eksiltmeyen bir teknik olan kıl tekniği, özellikle yapay görünümden uzak bir kaş uygulaması yaptırmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alır.

Kıl Tekniği Kaş Hakkında

Merak edilen sorular ve cevapları

Kıl tekniği uygulaması yaptıranlar, uygulama sonrasında kıl tekniği yaptırmanın pek çok farklı avantajından yararlanabiliyor. Kıl tekniği yaptırmak yalnızca daha estetik bir kaş görünümü sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda kişinin hayatına da pek çok kolaylık sağlıyor. İşte kıl tekniği yaptırmanın öne çıkan avantajları:

 • En iyi kıl tekniği uygulamasını yaptırdığınız takdirde 3 yıla kadar kalıcılık sağlayan bir kıl tekniği kaşa sahip olursunuz.
 • Kıl tekniği kaş tasarım sektöründe en doğal yöntem olarak bilinmektedir; böylece kaşlarınızı yaptırdığınızı kimse anlamayacak, sadece yüzünüze çok daha biçimli ve kusursuza yakın bir kaş hattı eklenmiş olacaktır.
 • Son teknoloji kıl tekniği aletleri kullanıldığında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez, hiçbir yan etkiye maruz kalmadan uygulama sonrasında hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz.
 • Kıl tekniği kaş şekillendirme konusunda da size kolaylık sağlar; kaş hattınız uygulama sonrası çok daha belirgin hale geleceği için kaş altı bölgede çıkan kılları ve tüyleri almanız kolaylaşır.
 • Aylin Çetinkaya’nın Kalıcı Makyaj Stüdyosu’nda kullanılan kıl tekniği boyaları tamamen organik ve doğal maddelerden olduğu için cilde ya da cilt altı deriye herhangi bir zarar vermez, böylece bir yandan daha estetik bir kaş görünümüne sahip olurken diğer yandan sağlıklı ve zararsız bir kozmetik bakım sürecine tanıklık etmiş olursunuz.

Kıl tekniği ile kaş tasarımı yapmanın birden fazla aşaması vardır. Bu kıl tekniği aşamaları her ne kadar uzman eline göre ufak değişiklikler gösterse de, standart olarak her kıl tekniği yönteminde benzer adımlar atılır.

 1. Kıl tekniği uygulamasına başlarken öncelikle çizim yapmak gerekir. Kıl tekniği kaş çizimi, kalıcı makyaj uzmanının el becerisi ile doğrudan alakalıdır. Burada önemli olan, bir yandan kişinin talep ettiği kaş tasarımına en yakın çizimi çıkartmaya çalışırken diğer yandan estetik tecrübeyi ve uzmanlığı konuşturarak kişinin yüz hattına en uygun tasarımı oluşturabilmektir.
 2. Kaşlar üzerine özel ölçümler sonucu yapılan kaş çizimi sonrası kişinin onayı alnır. Eğer müşterinin içine sinen bir kaş tasarımı çizilmişse, kalıcı boya implementasyonu bu çizim üzerinden ilerleyecektir.
 3. Kıl tekniği ile boya enjeksiyonuna başlamadan önce boyaların düzgün bir biçimde hazırlanıyor olması önemlidir. Burada kaş çizimi kadar önemli olan bir diğer nokta da boya seçimidir. Seçilen kıl tekniği kaş boyası rengi, kişinin saç rengi, ten rengi ve kaş rengi ile birebir uyumlu bir renk olmalıdır. Aksi halde ton farklılıkları meydana gelecek ve kaşlar doğaldan çok uzak, yapay bir görünüme sahip olacaktır.
 4. Kıl tekniği için boya rengi seçildikten ve boyalar hazırlandıktan sonra sıra boyaların enjekte edilmesi aşamasına gelir. Kaş üzerine çizilen her bir kıla, özel microblading kaş kalemi yardımı ile ufak yarıklar açılır. Cilt üzerine açılan ve derinin en fazla 1-2 katman altına inen bu yarıklar, microblading kaleminin içinde yer alan boya pigmentleri ile doldurulur. Bu aşamada da kalıcı makyaj uzmanının elinin hafifliği, ustalığı ve tecrübesi büyük önem taşır. “İyi” bir kıl tekniği uygulamasını “muhteşem” bir kıl tekniği uygulamasından ayıran en önemli faktör belki de budur.
 5. Dolum işlemi tamamlandıktan sonra kaş tasarımının geneline bakılır ve eksik kalan yerler doldurularak kıl tekniği uygulaması tamamlanmış olur.

Kıl tekniği uygulaması tamamlandıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bunlardan bir tanesi, kıl tekniği dökülmesidir. Cilt altına yabancı madde yerleştirildiği için deri ister istemez bir süre sonra bu maddeyi tabiri caizse “kusmak” isteyecektir. Kıl tekniği dökülmesi denen bu süreç, uygulamanın doğal ve beklenen bir aşamasıdır ve dışarıdan müdahale etmeden, gerçekleşmesine izin vermek gerekir.

Kıl tekniği öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da kalıcı makyaj uzmanının size belirlemiş olduğu zamanlarda kontrol randevularınıza gitmenizdir. Bu randevularda iyileşme tamamlandıktan sonra gerekli görülen rötuşlar yapılabilir, kıl tekniği pudralama işlemi uygulanabilir ya da özel bir bakım kremi kullanımı tavsiye edilebilir.

Kıl tekniği yaptırdıktan sonra kalıcı makyaj uzmanınızın size verdiği tavsiyelere uymalı, su ile temas konusunda dikkatli olmalı ve kaş bölgenize herhangi bir darbe, hasar vs. almamak adına ekstradan özenli davranmalısınız.

 • Kıl tekniğini sildirmek mümkün müdür? Evet, özel lazer uygulamalarından faydalanarak kıl tekniği sildirme yapılabilir.Kıl tekniği alerji yapar mı? Kullanılan boyalar yüzde yüz organik olduğu ve kaliteli markalardan temin edildiği sürece kıl tekniğinin alerji yapması olasılığı oldukça düşüktür.Kıl tekniği dövme midir? Hayır. Dövme, derinin ne az 5-6 kat derinine inen kimyasal boyaların enjeksiyondan oluşurken kıl tekniği sadece doğal malzemelerden üretilen organik boyaların cildin 1 ya da 2 katman derinine inen bir uygulamadan ibarettir.Kıl tekniği geçici mi? Kıl tekniği, uzman elden çıktığı ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapıldığı takdirde 3 seneye kadar kalıcılık sağlayan bir işlemdir.Kıl tekniği kaç günde iyileşir? Cildin “kusması” ve kendini yenilemesi süreçleri de göz önünde bulundurulduğu zaman kıl tekniğinin tamamen iyileşmesi 2 hafta – 1 ay kadar sürebilir.Kıl tekniği neden tutmaz? Kullanılan malzemelerin, aletlerin ve boyaların yeterince kaliteli olmadığı bir ortamda yapılan kıl tekniği uygulamalarının tutmama olasılığı yüksektir.

Eğer siz de kıl tekniği uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız ve kıl tekniği ile kaş kontürü fiyatını merak ediyorsanız, doğru adrestesiniz. Aylin Çetinkaya’nın İstanbul’daki kalıcı makyaj stüdyosunda yaptığı kıl tekniği kaş fiyatları, 1000 TL ile 1200 TL arasında değişmektedir. Kıl tekniği ile kaş yapımı fiyatlarını detaylı olarak incelemek, kıl tekniği ile kaş yorumlarını öğrenmek ve Aylin Çetinkaya’dan bir randevu oluşturmak için stüdyomuzla iletişime geçmeniz yeterli.