Skip links

Kişiye Özel Kalıcı Göz Makyajı

Kişiye Özel Kalıcı Göz Makyajı
Kim her sabah kusursuz bir göz makyajı ile uyanmak ve gün içerisinde makyaj tazelemekle uğraşmamak istemez ki?
Bu hayalin bir numaralı çözümü olan kalıcı göz makyajı, size dört dörtlük bir göz makyajı hediye ederek günün her anı, her saati bakımlı ve güzel görünmenizi sağlıyor.

Kusursuz bir kuyruğu olan kalıcı eyeliner, keskin hatlı bir dipliner ya da nizami çizgilerle donatılmış bir çift kaş, kalıcı göz makyajının sizlere armağan ettiği güzelliklerden sadece birkaç tanesi! Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en popüler uygulamalar arasında sayılan kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner, kalıcı göz makyajını oluşturan iki temel etmen. Kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner hakkında bilmek istedikleriniz, kişiye özel kalıcı göz makyajı uygulamaları hakkında merak ettikleriniz ve dört dörtlük bir kalıcı göz makyajı için gerekli tüyolar, Aylin Çetinkaya’nın uzman elinden sizlere sunuluyor.

Kişiye Özel Kalıcı Göz Makyajı Nedir?

Kalıcı makyaj dendiğinde akla elbette ilk olarak kalıcı göz makyajı çeşitleri geliyor. Kalıcı göz makyajı ise temel olarak kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner olmak üzere iki farklı uygulamadan meydana geliyor.

Eyeliner, bir kadının makyaj rutinindeki en önemli makyaj malzemelerinden birini temsil ediyor. Göz makyajı dendiğinde en vurucu ve en göze çarpıcı bölüm olan eyeliner, sade makyajları daha çekici hale getirirken şık ve ihtişamlı makyajlarda tamamlayıcı rolü üstleniyor. Ruj, far ya da fondöten benzeri diğer makyaj malzemelerini kullanmak istemediğinizde bile sadece yüzünüze renk gelsin diye sürdüğünüz eyeliner, anında suratınızda bambaşka bir etki ortaya çıkmasına vesile olabiliyor.

Kişiye özel kalıcı göz makyajı, kişinin göz yapısı, ten rengi ve göz makyajı tercihleri göz önünde bulundurularak, özel olarak tasarlanan ve gerçekleştirilen kalıcı göz makyajı teknikleri olarak karşımıza çıkıyor. Ne de olsa her kadının göz hattı, göz kapağı yapısı, kirpik hattı ve surat şekli birbirinden farklı ve kendine özgü olduğu için, yapılacak olan kalıcı makyaj uygulamalarının da buna uygun bir şekilde tasarlanıyor olması çok önemlidir. Aylin Çetinkaya’nın profesyonel kalıcı makyaj stüdyosunda yaptıracağınız kişiye özel kalıcı göz makyajı uygulamaları, sadece sizin yüz ve göz yapınıza uygun bir şekilde belirlenir ve gurur duyduğunuz özelliklerinizi ön plana çıkartırken saklamak istediğiniz hatlarınızı kapatarak kusursuz bir göz makyajına sahip olmanıza yardımcı olur.

Kalıcı Göz Makyajı Çeşitleri Nelerdir?

Kişiye özel kalıcı göz makyajı dendiğinde az önce de bahsettiğimiz gibi aslında iki adet uygulamadan bahsediyoruz demektir: Kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner.

Kalıcı eyeliner, standart olarak günlük hayatta kullandığımız eyelinerın daha kalıcı versiyonu olarak karşımıza çıkar. Kalıcı eyeliner uygulamasını kuyruklu olarak yaptırabileceğiniz gibi kuyruksuz şekilde de yaptırmanız mümkün olur. Kalıcı makyaj uzmanlarının tavsiyesine göre kuyruksuz kalıcı eyeliner yaptırmak her daim daha elverişlidir; böylece daha sade ve günlük bir makyaj tercih etmek istediğiniz günlerde kuyruklu eyelinerın beraberinde getirdiği “ağır makyaj” algısına kapılmak zorunda kalmazsınız. Bununla birlikte kişiye özel kalıcı eyeliner yaptırırken kalıcı makyaj uzmanınız, size ne tür bir kuyruğun daha fazla yakışacağı, hangi uzunlukla bir kuyruklu eyeliner uygulamasının göz şeklinizi daha fazla ön plana çıkartacağını ve yüzünüzde nasıl bir etki yaratacağını bildirmeli ve sizi bilgilendirmelidir.

Kalıcı dipliner ise kalıcı eyelinerın kalın ve keskin çizgisinin aksine, yalnızca kirpik hattına çekilen, daha ince ve daha sade bir kalıcı göz makyajı uygulaması olarak karşınıza çıkar. Kalıcı dipliner, göz makyajı uygulandığında daha çok “dünden kalma rimel” ya da “bir önceki geceden silinmeyen göz kalemi” etkisi yaratması ile bilinmektedir. Oldukça popüler bir uygulama olan ve en az kalıcı eyeliner kadar tercih edilen kalıcı dipliner teknikleri, yine uzman elinden çıktığında kusursuz bir kalıcı göz makyajı etkisi yaratmaktadır.

Kişiye Özel Kalıcı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kişiye özel kalıcı göz makyajı uygulamasına başlarken öncelikle kişinin bu kalıcı göz makyajı uygulamasından olan beklentileri belirlenir. Uygulama tamamen kişiye özel ve bireysel olduğu için kişinin istek ve ihtiyaçları tamamen ön planda tutulur. Eğer kişi sürekli olarak ağır ve görkemli bir göz makyajı kullanmayı tercih ediyorsa kalın ve kuyruklu bir eyeliner uygulaması gerçekleştirilmektedir. Günlük hayatta da sadelikten yana olanlar ise bazı durumlarda kalıcı dipliner, bazı durumlarda ise kuyruksuz ve ince hatlı bir kalıcı eyeliner tercih etmektedir.

Hangi kalıcı göz makyajı uygulamasının yapılacağına karar verildikten sonra kalıcı makyaj uzmanı, kişinin göz ve surat yapısını incelemeye geçer. Eğer işinin ehli bir profesyonel ise bir bakışta kişinin göz yapısına ne tür bir eyeliner ya da dipliner hattının yakışacağını çözebilir. Aylin Çetinkaya gibi en iyi kalıcı makyaj uzmanları arasında sayılan bir profesyonel ile çalıştığınızda elde edeceğiniz sonucun yüksek oranda tatmin edici olduğundan emin olabilirsiniz.

Kalıcı göz makyajı yapımı yaklaşık 30 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. Uygulamaya girişmeden önce istenen hatta, uzunlukta ve kalınlıkta bir çizgi, göz kapağının üzerine çizilir. Kişi onay verdiği takdirde çizilen bu örnek eyeliner çizgisi üzerinden kalıcı eyeliner uygulamasına geçilir. Özel bir kalıcı eyeliner boyası ve kalemi kullanılarak kalıcı eyeliner pigmentleri, göz kapağı derisinin altına yerleştirilir. Tıpkı bir dövme işlemi gibi yürüyen bu süreç, herhangi bir ağrı ya da acı hissettirmez. İşlem öncesinde etkili bir anestezi maddesi uygulanacağı için işlem boyunca kişiye rahatsızlık vermez. Boya pigmentleri, istenen şekilde ve formda göz kapağının üzerine uygulanarak kalıcı göz makyajı işlemi tamamlanmış olur. Bununla birlikte belirtmekte fayda vardır ki yaptıracağınız kalıcı göz makyajı uygulaması hangisi olursa olsun; işlem tamamlandıktan bir süre sonra hafif bir şişlik ya da morarma ile karşılaşıyor olmanız oldukça normaldir. Bu yan etkiler, uygulama bitiminden kısa bir süre sonra ortadan kaybolacak ve geriye tam olarak istediğiniz, kalıcı göz makyajı görüntüsü kalacaktır.

İster eyeliner, ister dipliner olsun; yaptıracağınız her çeşit kişiye özel kalıcı göz makyajınızın kalıcılık süresi ortalama 2 yıl civarı olacaktır. Kalıcı dipliner uygulaması da tıpkı kalıcı eyeliner uygulaması gibi gerçekleşmektedir; aradaki tek fark, dipliner boyasının kirpik diplerine daha yakın bir hatta yerleştirilecek olmasıdır. İşleminiz tamamlandıktan sonra nasıl bir bakım ve iyileşme rutini izleminiz gerektiğini ise kalıcı makyaj uzmanınız size iletecektir.

Kalıcı Göz Makyajı Fiyatları Ne Civarda?

Kliniğimizde kalıcı göz makyajı yaptıranlar, sonuçtan oldukça memnun bir şekilde ayrılarak Aylin Çetinkaya’nın işçiliğini çevrelerine de tavsiye etmekten geri kalmamaktadırlar. Aylin Çetinkaya’nın müşterilerine sunduğu kalıcı göz makyajı fiyatları 1000 TL ile 1200 TL arasında değişmekle birlikte detaylı olarak fiyatlar sayfasında listelenmiştir. Kişiye özel kalıcı göz makyajı uygulamaları dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Aylin Çetinkaya, gözlerinizin ve yüzünüzün tam olarak ihtiyaç duyduğu kalıcı göz makyajını tespit ederek tamamen size özel bir kalıcı makyaj tasarımı ile güzelliğinize güzellik katmayı amaçlıyor. Kişiye özel kalıcı göz makyajında başarılı sonuçlar elde etmek için doğru yerdesiniz.

* Bu sayfada yazan fiyat bilgisi, yazının yayınlandığı tarihteki fiyat bilgisi olabilir. Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için Fiyatlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.