Skip links

Mikropigmentasyon Kaş Kontürü

 Kaşlarımız zamanla incelir, seyrelir ve tasarımı bozulur. Kaşlarımızın daha iyi görünmesi için kaş farı ile boyarız fakat herzaman eşit olmaz ve doğal görünmez! Mikropigmentasyon kaş kontürü işte bu konuda aradığınız çözüm olabilir.

Kalıcılık Süresi: 12-18 Ay

İşlem süresi 60 dk

Fiyat: 6.500 TL

+1 Ay Ücretsiz Kontrol

User

Bu sayfada yer alan bilgiler, Master Kalıcı Makyaj Artisti Aylin Çetinkaya tarafından hazırlanmıştır. Mikropigmentasyon kaş işlemleri ile ilgili tüm sorularınız ve randevu talepleriniz için Nişantaşı klinik telefonumuz: 0212 225 90 00

Mikropigmentasyon İşleminde Kullanılan Teknikler

1

Kıl Tekniği

Kaş bölgesinde derinin üst tabakasına kıl görünümlü çizgiler ile uygulanır. Uygulama sonrasında mevcut kaşlara benzer doğal bir görünüm sağlanır.

2

Pudralama Tekniği

Kıl tekniği mikropigmentasyon uygulamalarına göre biraz daha yoğun bir görüntü hedeflenir. Kalıcılık süresi daha uzundur. Dövme değildir.

3

Dolgu Tekniği

Kaşlarınızdaki boşlukları kalemle doldurduğunuzda oluşan görüntüden hoşlanıyorsanız dolgu tekniği tam size göre. En üzün süre kalıcı mikropigmentasyon tekniğidir.

Öncesi - Sonrası Foto Galeri

Burcu Esmersoy ile Kaş Kontürü Videomuz

Whatsapp İletişim Hattı

Microblading hakkında soru ve randevu talepleriniz için

Güzellik dünyasının önde gelen trendlerini saymaya kalksak, büyük bir ihtimalle akla ilk gelecek trend kalıcı makyaj olur. Güzelliğinize “kendini fark ettirmeden” güzellik katan, hali hazırda doğallığı ile cezbeden yüz hatlarınızı daha da göz alıcı hale getirmek üzere tasarlanan kalıcı makyaj uygulamaları, 7/24 natürel ve bakımlı bir yüz görünümü için sıklıkla başvurulan işlemlerin başında geliyor. Kalıcı makyaj işlemleri arasında özellikle popüler olan ve rağbet gören bir uygulama var ki, kaşlarınızı hiç olmadığı kadar çekici ve kusursuz yapmak üzere onu bulmanızı bekliyor: Mikropigmentasyon kaş kontürü.

Mikropigmentasyon uygulaması, yüz hatlarınıza doğal bir çerçeve çizme görevini edinmiş kaşlarınıza, ihtiyaç duydukları bakım ve ilgiyi vermek üzere tasarlanmış, estetik ve etkili bir kaş kontürü yöntemi olarak karşımıza çıkar. Mikropigmentasyon ile kaş yaptırmak, özellikle son dönemde fazlasıyla popüler hale gelen bir trend olmakla birlikte, kaş kontürü yaptıranların, aldıkları sonuçlardan büyük memnuniyet duyduğu bir işlem haline gelmiştir.

Elbette mikropigmentasyon nedir ya da mikropigmentasyon nasıl yapılır gibi soruların cevabına geçmeden önce, kaş kontürü işlemlerinin neden bu kadar revaçta olduğuna değinmek gerekir. Kaşlarınız, yüz hatlarınızı ön plana çıkartan ve jestlerinizi, mimiklerinizi çok daha özgürce ifade etmenizi sağlayan organlarınızdır. Böylesine ulvi bir göreve sahip olan kaşlarınızı ister istemez bakımlı ve modaya uygun şekilde tutuyor olmanız da bir hayli önem taşır. Son zamanların güncel kaş trendleri arasında yer alan gür ve kalın kaşlar, kimimiz için doğuştan gelen, zahmetsiz bir armağan iken; kimimiz için biraz daha fazla çaba sarf etmeyi gerektiren, bir nevi tatlı uğraş haline gelebiliyor. Tam olarak bu “uğraş” noktasında devreye giren kalıcı makyaj, mikropigmentasyon tekniklerinde can bularak en organik görünümlü kaş kontürü uygulamasından faydalanmanıza vesile oluyor. Dilediğiniz gürlükte, istediğiniz kalınlıkta ve hayal ettiğiniz formda kaşlara kavuşmanızı sağlayan mikropigmentasyon, en iyi kalıcı makyaj uzmanlarının elinden çıktığında ise tadından yenmez hale geliyor, bizden söylemesi!

Mikropigmentasyon uygulamasının avantajları, bir diğer kaş kontürü uygulaması olan microblading ile arasındaki farkları, nasıl yapıldığı ve sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini bu sayfamızda bulabilirsiniz. Vakit, mikropigmentasyon kaş kontürü uygulamalarının mucizevi güzelliklerle dolu dünyasına dalma vakti!

Mikropigmentasyon Kaş Kontürü Hakkında

Merak edilen sorular ve cevapları

Mikropigmentasyon kaş nedir sorusunun cevabına derinlemesine inmeden önce şunu vurgulamakta fayda var: Mikropigmentasyon dahil olmak üzere tüm kalıcı makyaj uygulamaları, konu ile ilgili yeterli bilgi sahibi olmayan kişilerde “dövme yaptırma” etkisi yaratıyor. Her şeyden önce belirtmek gerekir ki mikropigmentasyon (ya da diğer kalıcı kaş kontürü uygulamaları), konvansiyonel dövmeden oldukça farklı bir yapıya sahiptir ve dolayısıyla da çok daha farklı tekniklerin izlenmesi ile gerçekleştirilir. Tene yaptırılan, ömürlük kalıcılığa sahip olan dövmeler, derinin birkaç katman (5 ya da 6 olabilir) altına inerken, mikropigmentasyon ya da microblading gibi kaş kontürü işlemleri, derinin çok ama çok ince bir tabakasına nüfuz eder ve cilde hiçbir şekilde zarar vermez. Her ne kadar isminde “kalıcı” ifadesi geçse de kaş kontürü tarzındaki makyaj uygulamaları, en yetenekli kalıcı makyaj ya da mikropigmentasyon uzmanı tarafından yapıldığında bile en fazla 2-3 yıla kadar bir kalıcılık süresi vaat edebilmektedir. Cildin en fazla 1 katman altına inen mikropigmentasyon cihazı, renk pigmentlerini dış katmandaki deriye yerleştirdiği için yapaydan oldukça uzak, doğal bir kaş görüntüsü oluşmasına vesile olur. Kalıcı dövme, kalıcı makyaj ve mikropigmentasyon kaş kontürü teknikleri arasındaki ince farklardan da bahsettikten sonra, mikropigmentasyon ne demek sorusunun cevabına yakından bakmaya hazırız demektir.

Mikropigmentasyon, özel bir mikropigmentasyon cihazı kullanılarak gerçekleştirilen, kaş hattındaki derinin altına, teniniz ile uyumlu renk pigmentlerinin yerleştirilmesi ile meydana gelen bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Mikropigmentasyon ile kaşlar, dolgu tekniği ile yapılabildiği gibi, kıl görünümlü çizgiler halinde de elde edilebilir. Mikropigmentasyon kıl tekniği olarak bilinen bu yöntem, kaş kontürü uygulamalarında doğal görünüme en yakın sonucu veren uygulama olarak bilinmektedir. Yine mikropigmentasyon kıl tekniğinde ortaya çıkan kıl görünümlü bu çizgiler arasına, gölgeleme ya da pudralama gibi ekstra işlemler de yapılabilir, biraz daha yoğun, çok daha estetik bir görüntü ortaya çıkartılabilir.

Mikropigmentasyon kaş kontürünün nasıl bir işlemden ibaret olduğunu öğrendikten sonra, mikropigmentasyon cihazının tam olarak nasıl çalıştığına bakmak gerekir. Mikropigmentasyon nasıl yapılır sorusunun cevabı, birden fazla aşamada saklıdır. Bu teknikte cihazın üzerinde yer alan mikro iğneler, çok hızlı bir biçimde derinin 2 milimetre altına  girip çıkarak, cilt altına pigmentler bırakır. Bir nevi kalıcı makyaj boyası olarak da adlandırabileceğimiz bu mikropigmentasyon pigmentleri, teniniz ve kaş renginiz ile birebir uyumlu olmak durumundadır; aksi halde amaçladığınız o doğal görüntüden ziyade çok daha yapay ve yapılı olduğu belli olan bir görünüm ile karşılaşma riskiniz doğacaktır. Pigmentlerin nasıl bir görünüme, nasıl bir forma ve nasıl bir şekle sahip olacağı ise tamamen kendinizi emanet ettiğiniz kalıcı makyaj uzmanınızın yaratacağı sanata bağlıdır. Mikropigmentasyon dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Aylin Çetinkaya, işlem için gelen müşterisinin tüm ihtiyaçlarını A’dan Z’ye karşıladığı, taleplerini net bir şekilde anladığı ve geçmişinde sakladığı yılların tecrübesi ile onu doğru şekilde yönlendirebildiği için, elbette elde ettiği sonuçlar kusursuzdan farksız olmaktadır.

Mikropigmentasyon kaş kontürü dendiğinde, en az ne olduğu ve nasıl yapıldığı kadar merak edilen bir diğer konu da, microblading ile arasındaki farklar oluyor. Microblading ile mikropigmentasyon farkı, bazı spesifik noktalarda kendini belli ediyor.

Her şeyden önce mikropigmentasyon ile microblading uygulamaları esnasında kullanılan cihazlarda farklılıklar olduğunu vurgulamak gerekir. Microblading kaş kontürü tekniklerinde, içerisinde mikro iğneler bulunan bir microblading kalemi kullanılırken, mikropigmentasyon kaş kontürü tekniğinde özel bir mikropigmentasyon cihazı kullanılır. Microblading esnasında kalemin ucundaki iğneler, derinin ince bir katman altına inerek kaş üzerinde pigmentli mikro çizgiler oluşturur. “Kıl görünümlü çizgiler” olarak tanımlayabileceğiniz bu microblading kaş görünümü, çizgi çizgi olduğundan dolayı ortaya doğal bir görüntü çıkartır. Öte yandan mikropigmentasyon cihazı, hem kıl tekniği hem de dolgu tekniği ile çalıştırılabildiği için daha fazla tecrübe gerektirir.  Mikropigmentasyon tekniğinde her şey, uygulamayı yapan kalıcı makyaj uzmanının elinde biter. Doğru bir uzman tarafından yapılırsa işlemin kalıcılık süresi microblading’e oranda daha fazladır. Bu teknik ile kaşlar, dolgu tekniği ile yaptırılabileceği gibi kıl tekniği ile de yapılabilir. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi bu teknikler, pudralama ya da gölgeleme gibi destekleyici uygulamalarla daha da estetik hale getirilebilir. “Microblading mi, mikropigmentasyon mu daha iyi?” gibi bir sorunun ise doğru bir cevabı yoktur; zira sorunun kendisi baştan yanlıştır. Herhangi bir kaş kontürü uygulaması yaptırmadan önce sorulması gereken asıl soru; “Hangi kaş kontürü tekniği benim için daha uygun?” olmalıdır. Kaş kontürü işlemi yaptırmak isteyen her bir birey için mutlaka doğru bir yöntem bulunabilmektedir. Başka bir deyişle bu iki kaş kontürü tekniğinden hiçbiri, bir diğerinden daha üstün ya da daha iyi sayılmamalıdır. Önemli olan, ne tarz bir kaş görünümü elde etmek istediğiniz konusunda karar vermeniz ve bu taleplerinizi alanında uzman bir kalıcı makyaj uzmanı ile paylaşarak onun tecrübe ve tavsiyelerine güvenmenizdir.

Mikropigmentasyon kaş yaptıranlar, işlem sonrasında pek çok olumlu izlenim ile ödüllendirilmektedir. Kalıcı kaş kontürü uygulamaları arasında en güvenilir, en doğal ve en sağlıklı yöntemler arasında bilinen mikropigmentasyon, beraberinde sayısız avantaj getirir. İşte onlardan birkaç tanesi:

  • Mikropigmentasyon, kalıcı kaş kontürü uygulamaları arasında doğala en yakın görünümü veren teknik olarak bilinir.
  • Mikropigmentasyon cihazı üzerindeki mikro boyuttaki parçalar, deri üzerinde çok seri bir biçimde hareket ettiği için kişi, işlem sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Bununla birlikte işlem öncesinde etkili bir lokal anestezi kremi uygulanır.
  • Mikropigmentasyon uygulaması, kaş dövmesi ya da diğer geleneksel dövme uygulamalarında olduğu kadar derinin altına inmez.
  • Kalıcılığı 2-3 yıl arasında sürebilen mikropigmentasyon, bu süre zarfında dönem dönem atılacak rötuşlarla yıllar boyu kusursuz bir kaş görüntüsüne kavuşmanıza vesile olur.
  • Kullanılan malzemeler kaliteli ve güvenilir bir markaya ait olduğu sürece uygulama, ciltte ya da deri altında herhangi bir hasar oluşturmaz. Hassas ciltlerde bile minimum reaksiyona gebe olan mikropigmentasyon sonrası, gününüze kaldığınız yerden devam etmeniz mümkündür.
  • Mikropigmentasyon kaş kontürü işlemi 1 saat kadar sürdüğü için fazla vaktinizi almaz.
  • Teniniz ile uyumlu bir şekilde seçilen ve uygulanan renk pigmentleri, yapay bir görünümden uzak durmanıza ön ayak olarak “yokmuş” hissi veren bir kalıcı makyaj uygulamasına sahip olmanızı sağlar.
  • Her daim bakımlı, çekici ve güzel bir çift kaşa sahip olmanızı sağlayan bir uygulamadır. Böylece her sabah makyaj yaparken kaş kalemi ya da kaş farı gibi ekstra makyaj uygulamaları ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.
  • Uygulama sonrasında kaş hattınızın alt bölümünde çıkan kaşlarınızı çok daha rahat bir şekilde takip edebilir, istenmeyen tüyleri çok daha kısa bir süre içerisinde alabilirsiniz. Mikropigmentasyonun kaşlarınız üzerinde çizdiği doğal ve keskin hat, kaş bakımınızı daha pratik bir biçimde gerçekleştirmenize izin verir.

Mikropigmentasyonun avantajları kadar merak edilen bir diğer konu da işlemin kalıcılığıdır. İster kıl tekniği, ister dolgu tekniği olsun; mikropigmentasyon kaş kontürü uygulamaları, Aylin Çetinkaya gibi alanında profesyonel bir kalıcı makyaj ve güzellik uzmanından çıktığı zaman 9-18 ay arasında sorunsuz bir şekilde kalıcılık sağlar. Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi, bu tip kalıcı makyaj uygulamaları, aslında geleneksel dövmelerden farklı bir teknik ile yapıldığı için kalıcılık anlayışları da değişkenlik gösterebilmektedir. Düzenli aralıklarla gerçekleştirilen kontrol ve rötuşlar ile, ödediğiniz fiyatın hakkını fazlasıyla almanız mümkündür.

Aylin Çetinkaya kalıcı makyaj stüdyomuzda sunduğumuz mikropigmentasyon fiyatı 5.500TL- 6.500 TL arasındadır. Bu değişkenlik, uygulanacak olan kaş kontürü tekniğine (kıl tekniği ya da dolgu tekniği gibi) ve elbette cilt tipinize göre farklılık gösterebilir. Mikropigmentasyon kaş kontürü fiyatlarına 30 gün sonra gerçekleştirilmesi beklenen kontrol randevunuz da dahildir. En iyi mikropigmentasyon uzmanlarından ve sektör öncülerinden biri olarak kabul gören Aylin Çetinkaya, özellikle kalite ve fiyat konusunda optimal dengeyi sağlamış bir fiyat listesi ile konuklarına kapılarını açmaktadır. “İstediğim kaş tasarımı bu değildi” ya da “Yaptırdığım mikropigmentasyon tutmadı” gibi sorunlar ile burada karşılaşmayacağınız kesin. Kullandığımız yüksek kalite malzemeler, sadece güvenilir markalara ait olan mikropigmentasyon cihazlarımız ve yıllar içerisinde edindiğimiz deneyim ile kusursuz hizmet vermeyi amaçladığımız stüdyomuz, Nişantaşı’nda sizleri bekliyor.

Aylin Çetinkaya hakkında

Güzellik Koçu, Sunucu ve Yazar

Ben Aylin Çetinkaya. 1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden dereceyle mezun olarak profesyonel iş hayatına başladım… devamı

4,83