Skip links

Microblading Kaş Uygulaması Sonrası Bakım

Microblading Kaş Uygulaması Sonrası Bakım
57

Microblading uygulaması, son dönemlerde oldukça popüler olan bir tür kaş estetiği olarak tanımlanabilir. Kaşlarınıza özel işlem kalemleri kullanılarak kaş, saç ve cilt rengine uygun tonlarda organik boyalar ile yapılır. Bir çeşit kalıcı makyaj uygulaması olan bu işlem, kalıcı makyaj uzmanı tarafından usta işçilik ve el becerisiyle yapılır. Bu işlem günümüzde sıklıkla tercih edilen geleneksel dövmelere nazaran daha kısa zamanda tamamlanır.

microblading kıl tekniği kaş

Uygulama Nasıl Yapılır?

Uygulama özel bir alet ile yapılır. Bu kaş tekniği uygulamasında saç ve cilt tonunuza uygun boyalar kullanmanız halinde tamamen doğal kaş görünümü sağlanır. Cilt türüne bağlı olarak ortalama bir yıllık süre zarfında etkisini kaybetmez. Bu uygulama, deriye hafifçe yerleştirilmiş kıl görünümü verir. Kaşları az olan ya da hiç olmayan her yaştaki kişiler, bu uygulamayı rahatlıkla yaptırabilir.

İşlemin Faydaları Nelerdir?

Microblading işlemi ile daha güzel görünümlü ve estetik kaşlara kavuşabilirsiniz. Kaş uygulamasında kullanılan boya ve pigmentler, tamamen doğal kaş veya ten renginize uygun olarak seçileceğinden kaşlarınız uzaktan bakıldığında doğal kendi kaşlarınız gibi çok etkileyici görünür.  

Microblading Kaş Tekniği Yapılırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Microblading kaş tekniği öncesi ve sonrasında hiçbir sorun yaşamak istemiyorsanız uygulamayı yaptıracağınız merkezi seçerken iyi araştırmalısınız. Mutlaka hijyenik kurallara uygun olan merkezleri seçmeli, kalıcı makyaj uzmanının bilgisine ve deneyimine dikkat etmelisiniz. 

Microblading, özel ve hassas bir uygulamadır; kaş çizim aşamasının kalitesi de kalıcı makyaj uzmanının el ve işçiliği ile alakalıdır. Kusursuz bir microblading kaş uygulaması için ilk aşama olan çizim aşamasının kusursuz ve özenli yapılmış olması gerekir.

Microblading Kaş Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın tamamlanması için ihtiyaç duyulan süre, kaşın durumuna bağlıdır. Uygulamayı yapacak olan kaş teknisyeni kaşınızı inceleyip ihtiyaç duyulan şekli çizdikten sonra sizin onayınıza sunar ve beğenmeniz halinde hemen kaş renginize uygun boyalar seçilip hazırlanarak deri altına uygulanır. Bu doğrultuda kaş uzmanlarının verdiği bilgilere göre kişilerin büyük bir bölümünde bu uygulama bir saatte tamamlanır.

Uygulama Sonrası Bakım ve Yapılması Gerekenler

Uygulama sonrasında kaşlarınızın zarar görmemesi için ilk işlemin ardından yaklaşık 4 saat boyunca sıcak su ile yıkamamalı ya da ovmamalısınız. Kaş temizliğinizi kağıt mendil ya da pamuk yardımı ile yapmanız gerekiyor. Kaş temizliğinden sonra kaş teknisyeninin tavsiyelerine uyarak bakım yapmanız gerekir.  

Yaklaşık bir hafta boyunca su ile temas ettirdiğiniz zaman da kaş alanınızı vazelin ile kapatmaya çalışın. Hatta duş yaparken ya da yüzünüzü yıkarken mutlaka öncesinde kaşlarınızı vazelin ile kapatmayı ihmal etmeyin.

Microblading yaptırdığınızda 24 saat boyunca ağrı kesici kullanmayın. Kaş alanınız iyileşmeye başladığında kaşıntı ve hafif kepeklenme oluşur, bu beklenen bir durumdur. Kaşıntı yaptığı zaman kaşınızı zedelemeden kaşıyın, kaş teknisyeninin tavsiye ettiği ürünler dışında kaşınıza farklı ürünler kullanmayın. Bunun dışında yaklaşık 2 hafta boyunca sauna ya da solaryuma girmeyin, kimyasal peeling ve cilt bakım ürünleri kullanmaktan kaçının. Kontrollerinizi zamanında yaptırmanız ve bu kurallara uymanız halinde, microblading kaş uygulamanız kısa sürede etkisini gösterecek ve kaşlarınızı doğal kaş görünümüne kavuşturacaktır. Ayrıca uygulama öncesinde de kaş durumuna göre dikkat etmeniz gerekenler vardır. Bunları size uygulamayı yapacak kaş teknisyeni söyleyecektir.