Skip links

Kaş Kontürü ile Her Gün Muhteşem Kaşlarla Uyanın

Kaş Kontürü ile Her Gün Muhteşem Kaşlarla Uyanın

Güzellik trendleri dendiğinde akla gelen ilk uygulamalardan bir tanesi olan kaş kontürü, her gün dört dörtlük kaşlara uyanmanıza vesile olan, sihir niteliğinde bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Güzelliğinize güzellik katan, kaşlarınıza hiç olmadığı gibi şekil veren ve zahmetsiz bir şekilde daima bakımlı görünmenizi sağlayan kaş kontürü, kalıcı makyaj dendiğinde akan suları durduran cinsten.

Yüz hatlarınızı en doğal ve en güzel hali ile ortaya çıkartan, yüzünüzde adeta kalemle çizilmişçesine bir çerçeve yaratan kaş kontürü uygulaması, özellikle alanında uzman bir kalıcı makyaj ustasının elinden çıktığı takdirde mükemmel ötesi bir görünüm ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Yüzünüzün en önemli hatlarından bir tanesi olan kaşlarınız, yüz şeklinizin, surat ifadenizin ve karşı tarafa yansıttığınız duyguların birebir tercümanı niteliğine bir organ olarak kabul ediliyor. Bu yüzden de yaptırdığınız kalıcı kaş makyajı uygulamalarının kusursuza yakın olması çok önemli hale geliyor.

Kaş kontürü nedir, kaş kontürü yaptırmak suratınızda nasıl bir etki yaratır ve kaş kontürü yaptırmanın avantajları nelerdir, gelin hep birlikte öğrenelim.

Kaş Kontürü Nedir?

Kaş kontürü, en kaba tabiri ile kişinin kaşlarına uygulanan bir kalıcı makyaj işlemi olarak tanımlanabilir.

Kaş kontürü dendiğinde çoğu zaman akla ilk olarak kaş dövmesi ya da doğrudan “dövme” kavramı gelmektedir.

Kaş kontürünü geleneksel dövme tekniklerinden ayıran pek çok özellik vardır. Bunlardan bir tanesi ve belki de en önemlisi, kaş kontürünün dövme kadar deri altına inmemesidir. Dövme yapılırken kullanılan boyalar, derinin en az 5-6 katman gerisine inmektedir. Kaş kontüründe ise bu katmanlar 1 ya da 2’de tutulmaya çalışılır, böylece cilde herhangi bir zarar teşkil etmez.

Kaş kontürü, iki farklı yöntemle yapılabilir:

Mikropigmentasyon kaş kontürü ve microblading kaş kontürü.

Bu iki yöntemin ne olduğuna ve nasıl gerçekleştiğine dair detaylara yazımızın ilerleyen bölümlerinde değineceğiz, ancak öncesinde kaş kontürünün sunduğu avantajlara göz atmak gerekir.

Kaş Kontürü Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Kaş kontürü yaptırmak,

beraberinde pek çok avantaj getirir. İster microblading ister mikropigmentasyon tekniği ile olsun; kalıcı kaş kontürü yaptırmanın sizlere pek çok fayda sağladığı ortadadır. İşte kaş kontürü avantajları arasında en çok göze çarpanlar:

 • Kaşlarınıza net bir şekil verir.
 • Kaşlarınızın çok daha belirgin ve güzel görünmesini sağlar.
 • Doğru yapıldığı takdirde yüzünüzün en güzel hatlarını ortaya çıkartırken gizlemek istediğiniz kusurlarınızı kapatmanıza yardımcı olur.
 • En az 1,5-2 yıllık bir kalıcılığı olduğu için kalıcı kaş kontürü uygulaması, kaş bakımı yapmanızı büyük ölçüde kolaylaştırır.
 • Kaş kontürü yaptırdıktan sonra kaş hattı altında çıkan kaşlar çok daha belirgin olacağı için kaş almak ya da aldırmak çok daha kolay hale gelir.
 • Yüzünüze nasıl bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, ona yönelik bir kaş şekillendirme yaparak o tarzda bir kaş kontürü yaptırmanız mümkündür.
 • Zayıf, seyrek ve az kaşı olan kişiler, kaş kontürü uygulaması sayesinde çok daha gür ve belirgin kaşlara kavuşabilirler.
 • Herhangi bir hastalık ya da rahatsızlıktan dolayı kaşları dökülmüş olan ya da çıkmayan kişiler için kaş kontürü, harika bir yüz estetiği çözümüdür.
 • Tek seansta tamamlandığı için fazla zamanınızı almaz, birkaç saat içerisinde sizlere bir çift yeni kaş armağan ederek hayatınıza kaldığınız yerden devam etmenizi sağlar.
 • Kullanılan boyalar tamamen organik olduğu için ne cilde, ne de cilt altı tabakalarına herhangi bir zarar oluşturmaz.
 • Fiyat-performans oranı göz önünde bulundurulduğunda kaş kontürü oldukça karlı bir yatırım olarak karşınıza çıkar.
 • Bununla birlikte uzun vadede kaş kalemi, kaş rimeli, kaş farı ya da benzeri kaş makyaj malzemelerini kullanmanıza gerek kalmayacağı için daha da karlı bir kalıcı makyaj uygulamasına dönüşür.
 • Her gün kaş kalemi uygulamak zorunda kalmayacağınız için kaş kontürü size toplu olarak zaman tasarrufu da sağlar.
 • Gözlerinizi ön plana çıkartarak suratınızın daha güzel ve alımlı görünmesine yardımcı olur.
 • 2 yıla kadar sağlam bir kalıcılık gösterdiği için ödediğiniz kaş kontürü fiyatlarının karşılığını fazlasıyla verir.
 • Kaş kontüründen sıkıldığınız takdirde 2 yıl sonrasında solmaya başlayacağı ve tamamen yok olacağı için belirli bir süre sonra doğal kaş görünümünüze dönme olanağı da tanır.
 • 1 saat kadar süren kaş kontürü uygulaması sonrasında hiçbir yan etki hissetmez, kaldığınız yerden rutininize devam edersiniz.
 • İşlem öncesi lokal anestezik kremler uygulanacağı için uygulama esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezsiniz.
 • Kaş dövmesi ya da benzeri dövme uygulamaları kadar derine inmediği için sağlığınıza zarar teşkil etmez.

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Kaş kontürünün birbirinden etkileyici avantajlarını ve faydalarını saydıktan sonra sıra, kaş kontürü nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrenmeye geldi. Az önce de bahsetmiş olduğumuz gibi kaş kontürü microblading ve mikropigmentasyon olmak üzere iki farklı teknik ile uygulanabilir.

Microblading Kaş Kontürü

Microblading kaş kontürü, özel bir microblading kalemi kullanılarak gerçekleşen bir kaş kontürü yöntemidir. Microblading uygulamasında önce kaş renginiz ve teniniz ile birebir uyum sağlayacak bir kaş boyası seçilir. Bu boya, microblading kaş kalemi ile kaşlarınıza enjekte edilecektir. Boya seçimi, belki de kaş kontürü uygulamasında en kritik olan noktadır, zira teniniz ile en ufak bir uyumsuzluk gösterecek olan bir renk, kaş kontürü uygulamanızın yapay ve kötü görünmesine yol açabilir. Aylin Çetinkaya gibi İstanbul’un en iyi kalıcı makyaj uzmanları ile çalıştığınız takdirde doğru bir renk seçimi yapılacağından emin olabilirsiniz. Renk seçimi tamamlandıktan sonra sıra, bu boyaların kaşlara enjekte edileceği hattın belirlemesine gelir. Kalıcı makyaj uzmanınız, kaşlarınızın üzerine kurşun kalem ile dilediğiniz kalınlıkta ve formda bir kaş hattı çizer. Sizin de onayınızı alındıktan sonra bu hattın üzerine kaş kontürü uygulaması başlanır. Microblading kalemi, kendine has bir enjeksiyon yöntemi ile organik boyayı nizami bir biçimde kaşlarınıza enjekte eder. İşlemin tamamlanması yaklaşık 1,5 saat ile 2 saat arasında sürebilir.

Mikropigmentasyon Kaş Kontürü

Eğer teknik olarak ele alırsanız mikropigmentasyon ile microblading yöntemleri arasında pek bir fark yoktur; ne de olsa her ikisi de temel olarak kaş hattınıza kalıcı kaş boyası enjekte etmek üzerine kuruludur. Mikropigmentasyon kaş kontürü microblading ile karşılaştırıldığında ortaya koyduğu en büyük fark, teknik için kullanılan kalem çeşididir. Microblading kaş kontürü yönteminde içerisinde mikro iğneler bulunan bir microblading kalemi kullanılır. Mikropigmentasyon esnasında kullanılan araç ise mikropigmentasyon cihazıdır. Microblading sırasında kalemin ucunda yer alan iğneler derinin ince bir katman altına iner ve kaş üzerinde pigmentli mikro çizgiler oluşturur. Kıl görünümlü çizgiler olarak d tanımlanan bu çizgiler ortaya ziyadesiyle doğal bir görünüm çıkartır. Microblading kıl tekniği yöntemi de buradan gelir. Mikropigmentasyon cihazında ise hem kıl tekniği, hem dolgu tekniği kullanılabilir ve tercih, kişinin kişisel istek ve ihtiyaçlarına bırakılır. Elbette hangi tekniğin bir diğerinden daha iyi olduğu ile ilgili tartışmalar sürse de, her ikisinin de kendine has avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Her gün muhteşem kaşlara uyanmak ve kusursuz bir kaş görünümüne sahip olmak için cevabınız belli: Kaş kontürü!