Skip links

Kalıcı Dipliner

Günlük makyajın vazgeçilmez parçası dipliner! Hergün gözlerine dipliner çekmek hem zahmetli hemde eşitlemek çok zor.

Bunun için en kolay çözüm: 2 yıl kalıcı dipliner uygulaması. Üstelik günlük kullanıma uygun doğallıkta!

İşlem süresi 60 dk

18-24 Ay Kalıcı

Fiyat: 6.500 TL

+1 Ay Ücretsiz Kontrol

User

Bu sayfada yer alan bilgiler, Master Kalıcı Makyaj Artisti Aylin Çetinkaya tarafından hazırlanmıştır. Kalıcı dipliner işlemleri ile ilgili tüm sorularınız ve randevu talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

EN ÇOK MERAK EDİLENLER

Hayır. İşlem sırasında bölgesel anestezi kremi kullanılmaktadır. Ayrıca işlem göz kapağında yapılır, göz ile ilgisi yoktur ve herhangi bir acı hissedilmez.

Kalıcı dipliner işleminden sonra göz bölgesinde hassasiyet kaynaklı hafif şişlik olabilir ancak kısa süre içerisinde şişlik yok olur ve normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Tüm kalıcı makyaj işlemleri gibi kalıcı dipliner işlemi de silinebilir. Ancak lazer ile yapılan silme işlemleri sırasında gözünüzde hassasiyet oluşabileceğinden, daha sonra silme ihtiyacınızın olmayacağı, her gün kullanıma uygun ince bir dipliner yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Evet. Kalıcı dipliner işlemi sonrasında dilediğiniz zaman dipliner’ın kuyruğunu uzatabilir ve kalınlaştırabilirsiniz.

Kalıcı dipliner işleminin doğal görüntüden uzaklaşmadan ve her gün kullanıma uygun olabilecek renkler ile yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Kalıcı dipliner uygulaması gözünüz kapalı şekilde, göz kapağınızın üzerinde kirpik diplerine yapılır. Uygulamanın gözünüze herhangi bir zararı olmaz.

AYLİN ÇETİNKAYA İLE KALICI MAKYAJ YAPTIRANLAR

ÖNCESİ VE SONRASI FOTOĞRAFLAR

AYLİN ÇETİNKAYA KİMDİR?

Aylin Çetinkaya

Güzellik Koçu, Sunucu ve Yazar

Ben Aylin Çetinkaya. 1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden dereceyle mezun olarak profesyonel iş hayatına başladım… devamı

Kadınların makyaj esnasında vazgeçemedikleri, makyaj rutinlerinin en kritik parçalarından bir tanesi şüphesiz ki eyeliner ve dipliner. Görkemli bir kuyruk, nizami çizgiler ve keskin hatlar, kusursuz bir eyeliner uygulamasının olmazsa olmazlarından. Bu dört dörtlük görüntüye 7/24 sahip olmak için en çok tercih edilen kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alan kalıcı eyeliner işlemi yaptırılıyor. Pekiyi ya daha sade, daha yalın ve daha doğal görünümlü bir eyeliner görüntüsü arayanlar? Onlar ise yine kalıcı makyaj dendiğinde akla gelen ilk işlemlerden biri olan, güncel trend kalıcı dipliner’ı tercih etmekte!

Dipliner ismi, aslında kelimenin temel kökeni olan “dip”, yani “alt” ya da “taban” kavramından geliyor. Eyeliner göz kapağının doğrudan üzerine, kalın bir çizgi halinde çekilirken dipliner tekniği, temel olarak göz kapağının bittiği ve kirpik hattının başladığı bölgeye uygulanıyor. Böylece gözlere daha fazla derinlik katarken, çok daha organik ve doğal bir kalıcı göz makyajına sahip olmanızı sağlıyor. Ruj, far, pudra ya da fondöten kullanmadığınız, nispeten sade makyaj günleri esnasında soluk ve etkisiz görünmenize engel olan kalıcı dipliner, aynı şekilde her şeyiyle tam takır, ağır ve iddialı bir makyaj yaptığınızda da kusursuz bir “son dokunuş” haline gelebiliyor. Öyle ya da böyle, ister günlük kullanımda ister özel günlerde olsun; diplinerın yüzünüze bambaşka bir etki yaratma potansiyeli olduğu gerçeği yadsınamaz.

Söz konusu makyaj malzemeleri kullanarak dipliner uygulaması yapma olduğu zaman, bazı durumlarda eyeliner çekmekten bile daha zor bir makyaj tekniği olduğunu belirtmekte fayda var. Sadece kirpik hattına, ince ve narin bir çizgi halinde çekilerek yokmuş efekti veren dipliner, ancak ve ancak uzun uğraşlar sonucu, yoğun tecrübenin akabinde kusursuz bir şekilde çekilebilmektedir. Elbette herkesin dipliner çekme tekniğinde ustalık kazanmaya ya da buna saatlerce vakit ayırmaya imkanı olmayabilir; bu durumda da devreye, kadınların yeni favorisi olan kalıcı dipliner uygulaması girer.

Doğal, sade ve yalın görünümlü bir dipliner çizgisi istiyorsunuz, ancak bununla her gün her gün uğraşmak, “Akmış mı?” ya da “Bozulmuş mu?” endişelerine girmek istemiyorsunuz, değil mi? Çözüm basit: Kalıcı dipliner tekniği. Kalıcı dipliner nedir, nasıl yapılır, avantajları nelerdir ve sonrasında nelere dikkat edilmeli, hepsi bu sayfamızda sizleri bekliyor.

Kalıcı Dipliner Hakkında Herşey

Merak edilen sorular ve cevapları

Kalıcı dipliner, göz kapağının hemen altına, kirpik hattının bulunduğu bölgeye yapılan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Tercih ettiğiniz uzunlukta ve kalınlıkta yapılabilecek olan kalıcı dipliner uygulaması, sizi her gün dipliner çekmekten ya da gün içerisinde akan dipliner çizginizin akıp akmadığını kontrol etmekten alı koyan, kullanışlı ve estetik bir kalıcı makyaj tekniği olarak bilinir.

Kalıcı dipliner nedir sorusunu soranların çok büyük bir kısmı, kalıcı dipliner’ın aslında dövme olup olmadığını merak eden çoğunluktan oluşmaktadır. Her şeyden önce belirtmekte fayda vardır ki, kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner gibi uygulamalar, geleneksel olarak bildiğimiz kalıcı dövme uygulamalarından oldukça farklıdır. Özellikle kalıcı makyaj tekniklerine özel olarak üretilen, kalıcı dipliner boyalarının kullanıldığı bu yöntemde, boyalar yüzde yüz doğal içerikli oldukları için cilde hiçbir şekilde zarar teşkil etmezler. Aynı şekilde kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanıldığı için kalıcı dipliner boyası pigmentleri ciltte herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaz. Kullanılan boya ve pigmentler ne kadar kaliteli olursa, kalıcı dipliner uygulamasının kalıcılığı ve etkinliği de o kadar yüksek olur.

Elbette kalıcı dipliner yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da, birlikte çalışmayı tercih ettiğiniz kalıcı dipliner uzmanınızdır. Kalıcı dipliner konusunda tecrübeli olan ve kalıcı dipliner yaparken tam olarak hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiğini bilen bir kalıcı makyaj uzmanı ile çalıştığınız zaman, elde edeceğiniz sonucun çok daha tatmin edici olmasını sağlayabilirsiniz. Aylin Çetinkaya gibi bir uzmanın elinden çıkan kalıcı dipliner uygulaması, size az evvel çekilmiş tazelikte bir dipliner çizgisi etkisi hediye ederek, 1,5 ila 3 yıla kadar kalıcılık sağlayan, kusursuz bir dipliner görünümü vaat eder.

Söz konusu kalıcı makyaj dipliner olduğu zaman kişilerin en sık merak ettiği sorulardan bir tanesi kalıcı dipliner ile kalıcı eyeliner arasındaki fark oluyor. Kalıcı eyeliner dipliner farkı, tam olarak uygulamanın yapıldığı bölgeden meydana geliyor. Kalıcı eyeliner, kadınların standart makyaj rutinlerinde, göz kapaklarının üzerine uyguladığı kalın eyeliner çizgisini ifade ediyor. Bu çizgi, doğrudan göz kapağının üzerine uygulanmakta ve kuyruklu ya da kuyruksuz olarak kullanılabilmektedir. Günlük hayatında da ihtişamlı ve gösterişli bir makyaj kullanmayı tercih edenler, kuyruklu kalıcı eyeliner uygulamasını daha çok yeğlerken, gündelik hayatta sade ve yalın bir makyajdan yana olanlar, kuyruksuz kalıcı eyeliner yaptırmayı seçebiliyor. Burada belirtmekte fayda vardır ki kuyruksuz eyeliner yaptırdığınızda ve daha iddialı bir göz makyajı kullanmak istediğinizde, her daim kaliteli bir eyeliner kullanarak dilediğiniz uzunluk ve formda bir eyeliner kuyruğu ilave etmeniz mümkün oluyor.

Kalıcı dipliner ise bölge olarak göz kapağının çok daha farklı bir bölgesine uygulanıyor. “Kirpik hattı” olarak bilinen, göz kapağının en dip bölgesine uygulanan kalıcı dipliner, kalıcı eyelinera kıyasla çok daha yalın bir görüntü oluşturur. Kalıcı dipliner, bir gece öncesinden makyaj yapıp, ertesi sabah makyajınızı silmeyi unutmuşçasına, buğulu, doğal ve salaş bir görüntü oluşmasını sağlar. Bununla birlikte kalıcı diplinerın kalıcı eyeliner uygulamalarına göre oluşturduğu bir diğer büyük fark, gözleri daha büyük gösteren bir etki yaratıyor olmasıdır.

Kalıcı dipliner uygulaması, uzman elinden çıktığı takdirde oldukça basit ve hızlı sonuçlanan bir işlemdir. Günün 24 saati, haftanın 7 günü bakımlı ve güzel görünmek isteyen kadınlar, bu pratik ve kolay kalıcı makyaj uygulamasını tercih etmektedir. Kalıcı eyeliner kadar iddialı ve göze çarpıcı olmayan kalıcı dipliner uygulaması, teknik olarak kalıcı eyeliner işlemlerinde izlenen adımlardan oluşur. Başka bir deyişle kalıcı dipliner ile kalıcı eyeliner uygulamalarının yapılışı, aşağı yukarı aynıdır.

Kalıcı dipliner nasıl yapılır sorusunun cevabı, temel olarak kullanılan kalıcı eyeliner cihazlarında ve boya pigmentlerinde saklıdır. İşlem öncesinde teniniz ile uyumlu bir renk pigmenti seçilerek kalıcı dipliner boyalarınız hazırlanır. Ardından, göz kapağının alt hattına istediğini uzunlukta ve şekilde, örnek bir dipliner çizgisi çizilir. Bu çizgi, işlem sonrasında sahip olacağınız kalıcı dipliner çizgisi için örnek teşkil eden, elde edeceğiniz sonucun bir ön izlemesi niteliğinde bir çizgidir. Örneği kontrol ettikten ve içinize sinen bir dipliner hattı olduğundan emin olduktan sonra, kalıcı diplinerın uygulanacağı bölgeye özel bir anestezik krem uygulanır. Bu krem sayesinde işlem sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Krem de etkisini gösterdikten sonra özel kalıcı eyeliner/dipliner kalemi kullanılarak, örnek olarak çizilen çizginin üzerine boya pigmentleri yerleştirilir.

Kalıcı dipliner işlemi ile ilgili en çok merak edilen bir diğer sorulardan bir tanesi de elbette işlemin ne kadar sürdüğüdür. Kalıcı dipliner uygulaması, yaklaşık 30 dakika ile 1 saat arası süren bir işlemden ibarettir. İşlem tek seanslıktır ve seans boyunca ağrı ya da acı hissedilmez. Başka bir deyişle, en fazla 1 saat gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde hayalini kurduğunuz o buğulu dipliner görüntüsüne kavuşmuş olursunuz.

Kalıcı dipliner sonrası uygulayacağınız bakım, en az işlemin kendisinde kalıcı makyaj uzmanının gösterdiği hassasiyet kadar önemlidir. Kalıcı dipliner sonrası şişlik ya da morluk gibi yan etkiler ile karşılaşma olasılığınız her daim vardır ve bu, oldukça normal bir süreçtir. Öte yandan Aylin Çetinkaya gibi alanının profesyonelinde yaptıracağınız kalıcı dipliner uygulamaları sonrası, bu tür istenmeyen yan etkiler ile karşılaşma ihtimaliniz ziyadesiyle düşüktür. Bununla birlikte size vereceğimiz kalıcı dipliner sonrası bakım tüyoları sayesinde iyileşme sürecinde kendinizi rahat ettirmeniz ve süreci hızlandırmanız da mümkündür. Uygulama esnasında kullanılan boya ve renk pigmentleri, cildinize zarar verecek türden olmadığı için, sağlığınızı tehdit edecek herhangi bir zararlı etki ile karşılaşma durumunuz söz konusu değildir. Aylin Çetinkaya’nın kalıcı makyaj stüdyosunda işlem görmüş müşterilerimiz, kalıcı dipliner yorumlarını da sizlerle paylaşmayı ihmal etmiyor. Sonuçlardan oldukça memnun bir şekilde ayrılan müşterilerimiz, işlemin kalıcılığından da yüksek ölçüde tatmin oluyor.

Kalıcı dipliner ne kadar kalır?” sorusunun cevabı, 1,5 ila 3 yıl arasında değişebiliyor. Uygulamanın akabinde yaklaşık 30 gün kadar sonra bir kontrol randevusuna gelmeniz ve gereken yerlerde rötuş ya da düzeltmelerin yapılmasına izin vermeniz, iyileşme süreciniz için oldukça önem taşır. Bununla birlikte kalıcı dipliner sonrası gözünüze ne zaman su temas ettirmeniz gerektiğini, hangi krem ya da bitkisel çözümleri kullanmanız gerektiğini ya da diğer dikkat etmeniz gereken etmenleri, kalıcı makyaj uzmanımız size hali hazırda en ince ayrıntısına kadar iletecektir.

Kalıcı dipliner uygulaması öncesinde de dikkat etmeniz gereken etmenler yok değil. Örneğin kalıcı dipliner öncesinde çizilen örnek hattın önemi, sandığınızdan da büyüktür. Tamamen içinize sinen bir taslak çizdirmeden uygulamayı başlatmamanız gerekir; aksi halde istemediğiniz bir göz makyajı ile yıllarınızı geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Bununla birlikte kalıcı dipliner yaptırmadan önce sizin için doğru seçim olup olmadığını belirlemeli, kalıcı eyeliner ya da dipliner arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız işin uzmanlarından tavsiye ve öneri almalısınız.

Kalıcı dipliner öncesi eğer kullanıyorsanız lenslerinizi çıkartmalı ve herhangi bir şeye alerjiniz varsa bunu mutlaka kalıcı makyaj uzmanınıza belirtmelisiniz.

Eğer siz de kalıcı dipliner konusunda uzmanlaşmış, en iyi kalıcı dipliner uzmanını arıyorsanız, doğru adreste olduğunuz kesin. Yılların tecrübesini arkasında barındıran Aylin Çetinkaya, birbirinden kaliteli malzemeleri ve güvenilir markaları ile başta kalıcı dipliner olmak üzere pek çok farklı kalıcı makyaj uygulaması konusunda hizmet veriyor.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Aylin Çetinkaya Kalıcı Makyaj Stüdyosu’nda sunulan kalıcı dipliner fiyatları da oldukça bütçe dostu bir fiyat aralığında beliriyor. A’dan Z’ye eksiksiz bir uygulamasını yaptığımız kalıcı dipliner fiyatları 5.500TL- 6.500 TL arasındadır. . Günlük olarak makyaj yaparken uğraş verici dipliner çekme zahmetine girmek, her daim bakımlı ve güzel görünme şansına sahip olmak, ağrısız ve sancısız bir kalıcı makyaj prosedürü yaşamak ve 3 yıla kadar kusursuz bir göz makyajı ile dolaşmak da, bu fiyata dahil olan, satın alabileceğiniz avantajlar arasında!

İstanbul kalıcı dipliner uygulamaları söz konusu olduğunda akla ilk gelen isimlerden olan Aylin Çetinkaya, yıllardır kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdüren Niştantaşı’ndaki kalıcı makyaj stüdyosunda sizleri bekliyor!

Kişiye Özel Kalıcı Göz Makyajı

Kim her sabah kusursuz bir göz makyajı ile uyanmak ve gün içerisinde makyaj tazelemekle uğraşmamak istemez ki? Bu hayalin bir numaralı çözümü olan kalıcı göz makyajı, size dört dörtlük bir göz makyajı hediye ederek günün her anı, her saati bakımlı ve güzel görünmenizi sağlıyor. Kusursuz bir kuyruğu olan kalıcı eyeliner, keskin hatlı bir dipliner ya [...]
Devamını Oku

Kalıcı Dipliner ile Yüz Estetiğine Sihirli Bir Dokunuş

Ne eyeliner kadar belirgin, ne de göz kalemi kadar soluk… Kalıcı göz makyajında adeta devrim niteliğinde bir ürün olan dipliner, bir kadının makyaj rutinindeki gizli silah gibi kurtarıcı bir rol oynuyor. Her daim bakımlı, şık ve güzel görünmeyen isteyenler ise kalıcı makyaj uygulamaları arasından kalıcı diplinerı tercih ediyor. Kalıcı dipliner nedir, kalıcı dipliner yaptırmanın avantajları [...]
Devamını Oku

Kalıcı Eyeliner Ne Kadar Kalır?

İster kuyruklu ister kuyruksuz, ister kalın ister ince; kalıcı eyelinerın en güzel ve en avantajlı kalıcı makyaj uygulamalarından biri olduğu kesin. Her sabah nizami çizilmiş, keskin hatlı ve taze görünümlü bir eyeliner görüntüsüne uyanmak istemez ki, değil mi? Kalıcı makyaj teknikleri arasında en sık başvurulan yöntemlerden biri olan kalıcı eyeliner, elbette yaptırmak isteyenlerin kafasında pek [...]
Devamını Oku

Kalıcı Eyeliner Silinebilir mi?

Kalıcı eyeliner yaptırmak istediniz, kalıcı eyeliner ile ilgili bolca araştırma yaptınız, işinin ehli bir kalıcı makyaj uzmanı buldunuz ve en sonunda tüm korkularınızı yenerek kalıcı eyeliner yaptırdınız… Pekiyi ya sonrası? Kalıcı eyeliner sonrası kendi içinizde karşılaşacağınız duygu ve hissiyatlar oldukça farklı olabilir. Her kadının yaptırdığı kalıcı eyelinerdan yüzde yüz memnun olduğunu ve hayatının en doğru [...]
Devamını Oku
4,96