Skip links

MICROBLADING VE KAŞ KONTÜRÜ UYGULAMALARI

Basında Aylin Çetinkaya

Kalıcı Makyaj ve Güzellik Uzmanı

Aylin Çetinkaya

Kıl tekniği kaş uygulamaları ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için  ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

Özgeçmiş
0 212 705 0 111

Kaş Kontürü Uygulama Teknikleri

Microblading Kıl Tekniği

Kaş bölgesinde derinin üst tabakasına kıl görünümlü çizgiler ile uygulanır. İşlem sırasında cihaz kullanılmaz. Uygulama sonrasında mevcut kaşlara benzer doğal bir görünüm sağlanır.

Mikropigmentasyon Kıl Tekniği

Özel bir cihaz yardımı ile kaş bölgesinde derinin üst tabakasına uygulanır. Alternatif yöntemlere göre daha kalıcıdır. Uygulama sonrasında mevcut kaşlara benzer doğal bir görünüm sağlanır.

Pudralama Tekniği

Kaş kalemi ile hafifçe boyanmış kaşları seviyorsanız pudralama tekniğini tercih edebilirsiniz. İşlem sonrasında kıl tekniği uygulamalarına göre biraz daha yoğun bir görüntü hedeflenir. Kalıcılık süresi daha uzundur. Dövme değildir.

Microblading ve Kaş Kontürü Hakkında

Merak edilen sorular ve cevapları

Zamanla eksilen ve araları açılan kaşları daha dolgun bir görünüme kavuşturmak için yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kaş kontürü yaptıran kişiler her gün kaşlarını kaş farı ile boyamak zorunda kalmazlar. Güzel bir tasarımda sabitlenmiş olan kaşları uzun süreli olarak kullanabilirler.

Kıl tekniği ile kaş kontürü işlemi son dönemde doğal görünümü sebebiyle bayanların sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Bu işlem; kişinin kendi kaşlarının renginde ve yönünde kıl görünümlü çizgiler ile cilt altına kalıcı makyaj boyaları ile yapılır. Bu işlem sırasında en önemli konu doğru renk/pigment seçimidir. Kişinin kendi kaşları ile aynı renkte ve aynı kalınlıkta yapıldığında çok doğal bir görünüm elde edilir. Karşıdan bakan bir kişinin kıl tekniği ile yapılan kalıcı makyaj işlemini fark etmesi oldukça zordur.

Kıl tekniği ile yapılan uygulamaların kalıcılık süresi, kişinin cilt tipine göre değişmektedir. Microblading ile yapılan işlemlerin kalıcılık süresi 6-12 ay arasında. Mikropigmentasyon ile yapılan işlemlerin kalıcılık süresi 9-18 ay arasındadır. Dolgu tekniği ile yapılan uygulamalarda bu süre 24 aya kadar çıkmaktadır.

  • Kaş kontürü sonrasında renk değişimi istenmeyen bir durumdur. Kişinin cilt tipine uygun teknik ve doğru renk seçilirse kaş kontürü kalıcı makyaj işleminde renk değişimi yaşanmaz. İşlemden hemen sonra kaşlar daha koyu bir görüntüde olur, ancak 10 gün içerisinde kaşların rengi açılarak doğal rengine kavuşur. Kaşların zamanla kırmızı veya griye dönmesi kişinin cilt alt tonu rengi ile ilgilidir. Cilt alt tonu rengi soğuk olan kişilerin renk seçimini sıcak yapmaları gereklidir. Bunun için öncelikle kişinin cilt alt tonu renginin doğru şekilde teşhis edilmesi çok önemli! İkinci aşamada ise, cilt alt tonu rengine uygun olan boya seçimi için geniş bir renk skalasına sahip olunması gerekir. Aksi halde işlem sonrasında kaşlar başka renklere dönmeye başlayacaktır.

Kaş Kontür fiyatları kullanılacak olan tekniğe ve kişinin cildinde daha önce uygulama olup olmadığına göre farklılık göstermektedir. Her cilt tipi için uygun olan teknik farklıdır. Ortalama işlem fiyatları 900 TL ile 1200 TL arasında değişmektedir. Bu sebeple sizin cildinize en uygun tekniğe karar vermek için lütfen ücretsiz bir ön görüşme randevusu alınız. İşlem fiyatları hakkında daha fazla bilgi için fiyatlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj uygulamalarının tamamı lokal anestezi kremleri kullanılarak yapılır. Bu sayede kişi uygulama sırasında herhangi bir acı hissetmez.

Kalıcı Makyaj uygulamarında ortalama işlem süresi 2 saat kadardır. İlk seanstan yaklaşık 3 hafta sonra kontrol seansı vardır. Kaş kontür uygulaması sonrasında ilk 1 hafta süresince uygulama yapılan bölgenin su temasından kaçınılmalıdır.

4,98