Skip links

MICROBLADING VE KAŞ KONTÜRÜ UYGULAMALARI

Basında Aylin Çetinkaya

Uzm. Aylin Çetinkaya

Randevu Al

Kaş kontürü kıl tekniği ile kalıcı makyaj uygulamaları ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için  ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

Hakkında
0 212 705 0 111

Kaş Kontürü Uygulama Teknikleri

3D Kıl Tekniği

Kıl tekniği ile kaş kontür uygulaması; kendi kaşlarınızın renginde ve yönünde kıl görünümlü çizgiler ile yapılır. Bu teknik sayesinde en doğal görüntü elde edilir.

Dolgu Tekniği

Kaş kontür dolgu tekniğinde, kaşların arasındaki tüm boşluklar doldurularak yapılır. Uygulama sırasında Micropigmentation tekniği kullanılır. Dolgu tekniği ile yapılan uygulamalar daha uzun süre kalıcıdır.

Gölgeleme Tekniği

Gölgeleme tekniği, kıl tekniği ile dolgu tekniğinin bir arada uygulamasıdır. Önce kıl tekniği uygulanarak kaşlarda doğal bir görünüm sağlanır. Daha sonra kalıcılık için kaşların arasındaki boşluklar doldurulur.

Aylin Çetinkaya

Kalıcı Makyaj Uzmanı

1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olarak Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinde çalışmaya başladım.

 devamı

Microblading ve Kaş Kontürü Hakkında

Merak edilen sorular ve cevapları

Zamanla eksilen ve araları açılan kaşları daha dolgun bir görünüme kavuşturmak için yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kaş kontürü yaptıran kişiler her gün kaşlarını kaş farı ile boyamak zorunda kalmazlar. Güzel bir tasarımda sabitlenmiş olan kaşları uzun süreli olarak kullanabilirler.

Kıl tekniği ile kaş kontürü işlemi son dönemde doğal görünümü sebebiyle bayanların sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Bu işlem; kişinin kendi kaşlarının renginde ve yönünde kıl görünümlü çizgiler ile cilt altına kalıcı makyaj boyaları ile yapılır. Bu işlem sırasında en önemli konu doğru renk/pigment seçimidir. Kişinin kendi kaşları ile aynı renkte ve aynı kalınlıkta yapıldığında çok doğal bir görünüm elde edilir. Karşıdan bakan bir kişinin kıl tekniği ile yapılan kalıcı makyaj işlemini fark etmesi oldukça zordur.

Kıl tekniği ile yapılan uygulamaların kalıcılık süresi, kişinin cilt tipine göre değişmekle birlikte ortalama 1 senedir. Dolgu tekniği ile yapılan uygulamalar bu süre daha uzun olmaktadır.

Kaş kontürü sonrasında renk değişimi istenmeyen bir durumdur. Kişinin cilt tipine uygun teknik ve doğru renk seçilirse kaş kontürü kalıcı makyaj işleminde renk değişimi yaşanmaz. İşlemden hemen sonra kaşlar daha koyu bir görümde olur, ancak 10 gün içerisinde kaşların rengi açılarak ideal rengine kavuşur. Kaşların zamanla kırmızı veya griye dönmesi kişinin cilt alt tonu rengi ile ilgilidir. Cilt alt tonu rengi soğuk olan kişilerin renk seçimini sıcak yapmaları gereklidir. Aksi halde işlem sonrasında kaşlar griye dönmeye başlayacaktır.

Kaş Kontür fiyatları kullanılacak olan tekniğe ve kişinin cildinde daha önce uygulama olup olmadığına göre farklılık göstermektedir. Her cilt tipi için uygun olan teknik farklıdır. Bu sebeple sizin cildinize en uygun tekniğe karar vermek için lütfen ücretsiz bir ön görüşme randevusu alınız.

Kalıcı Makyaj uygulamalarının tamamı lokal anestezi kremleri kullanılarak yapılır. Bu sayede kişi uygulama sırasında herhangi bir acı hissetmez.

Kalıcı Makyaj uygulamarında ortalama işlem süresi 2 saat kadardır. İlk seanstan yaklaşık 3 hafta sonra kontrol seansı vardır. Kaş kontür uygulaması sonrasında ilk 1 hafta süresince uygulama yapılan bölgenin su temasından kaçınılmalıdır.