Skip links

Microblading Kaş Kontürü

Kaşlarınız istediğiniz yoğunlukta ve kalınlıkta değil mi? Kaşlarınız için doğal görünecek kalıcı bir uygulama mı arıyorsunuz?

Microblading kaş kontürü sizin için en iyi çözüm olabilir!

Kalıcılık Süresi: 8-12 Ay

İşlem Süresi: 60 dk

Fiyat: 1400 TL - 1700 TL

+1 Ay Ücretsiz Kontrol

User

Bu sayfada yer alan bilgiler, Uzman Estetisyen, Sunucu ve Yazar Aylin Çetinkaya tarafından hazırlanmıştır. Microblading kaş işlemleri ile ilgili sorularınız ve randevu talepleriniz için Nişantaşı Klinik 0212 225 90 00

En Çok Merak Edilenler

Hayır. İşlem sırasında bölgesel anestezi kremi kullanılmaktadır. Herhangi bir acı hissedilmez.

Microblading işleminden sonra normal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Yüzünüzde herhangi bir şişlik, kızarıklık  vs. olmaz.

Microblading işlemi ortalama 1 sene kalıcı bir işlemdir. Ancak kararınızdan vazgeçmeniz durumunda silinebilir.

Microblading kıl tekniği işlemi öncesinde mutlaka kaşlarınızın tasarım çalışması yapılır, daha sonra işleme başlanır. İşlem sonrasında sürpriz olmaz.

Yapmış olduğumuz tüm işlemlede doğal görünüm ön plandadır. Bu sebeple abartılı kaş tasarımı ve onaylamadığımız işlemleri kesinlikle yapmıyoruz.

Aylin Çetinkaya ile Kalıcı Makyaj Yaptıran Ünlüler

Burcu Esmersoy ile Kaş Kontürü Videomuz

Öncesi - Sonrası Foto Galeri

Microblading Kaş Kontüründe Kullanılan Teknikler

1

Kıl Tekniği Kaş

Kaş bölgesinde derinin üst tabakasına kıl görünümlü çizgiler ile uygulanır. Yüzeysel bir işlemdir ve işlem sırasında cihaz kullanılmaz.

Uygulama sonunda mevcut kaşlara benzer doğal bir görünüm sağlanır. İşlem süresi 1 saat, kalıcılık süresi 6-12 ay arasındadır.

2

Pudralama Tekniği

Kaş kalemi ile hafifçe boyanmış kaşları seviyorsanız pudralama tekniğini tercih edebilirsiniz.

İşlem sonrasında kıl tekniği uygulamalarına göre biraz daha yoğun bir görüntü hedeflenir. İşlem süresi 1 saat kalıcılık süresi 9-12 ay arasındadır. Dövme işlemi değildir.

Yüz hatlarınızı en güzel hali ile ortaya çıkartan ve yüzünüzde adeta bir çerçeve görevi gören kaşlarınız, ihtiyaçları olan sevgi ve ilgiyi microblading uygulamalarında buluyor. En temel işlevleri teri ve tozu suratınızdan, gözlerinizden ve kirpiklerinizden uzak tutmak olan kaşlarınız, elbette sadece fonksiyonel özellikleri ile ele alınmamalı. Yüz güzelliğinizin yadsınamaz bir parçası olan kaşlar, aynı zamanda yüz tanıma, yüz hattı belirleme ve elbette iletişim açısından yüksek derecede önem taşır. İster istemez yüzünüz ile yaptığınız mimik ve jestlerin çok büyük bir parçası haline gelen kaşlarınız, aslında sandığınızdan daha fazla ilgiye ve bakıma ihtiyaç duyuyor. Bu ilgi ve bakımı sağlamanın en etkili yollarından bir tanesi ise, özellikle son dönemde fazlasıyla popüler bir trend haline gelen microblading kaş uygulamalarıdır.

En güncel kaş trendleri arasında kalın, tatlı sert hatlı ve iddialı kaşlar yer alıyor. Cara Delevigne, Sofia Vergara ve Camille Belle gibi Hollywood ünlüleri, bu trende öncülük eden isimlerden sadece birkaç tanesi.

Ülkemizde de kalın kaş trendinin meşalesini eline almış isimler arasında Bensu Soral, Ebru Şallı, Merve Boluğur ve Tuba Büyüküstün var. Pekiyi ya doğuştan kalın ve gür kaşlara sahip değilseniz, kaderinize boyun eğmek zorunda mısınız? Elbette hayır. Tam olarak bu noktada devreye giren microblading eyebrows teknikleri, dilediğiniz kalınlıkta, hayal ettiğiniz gürlükte ve istediğiniz formda kaşlara kavuşmanızı sağlıyor. Microblading uygulamasının avantajları ise elbette bunlarla sınırlı değil. Microblading ne demek, microblading nasıl yapılır, microblading kaş kontürü uygulamalarının sağladığı faydalar nelerdir ve microblading sonrası nelere dikkat etmeli, hepsi bu sayfada. Şimdi microblading kaş kontürünün büyülü dünyası ile tanışma zamanı!

Aylin Çetinkaya hakkında

Güzellik Koçu, Sunucu ve Yazar

Ben Aylin Çetinkaya. 1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden dereceyle mezun olarak profesyonel iş hayatına başladım… [devamını oku]

Aylin Çetinkaya TV Programları

Whatsapp İletişim Hattı

Microblading hakkında soru ve randevu talepleriniz için

Microblading Kaş Kontürü Hakkında Herşey

Merak edilen sorular ve cevapları

İster zamanla seyrelen ve yaş gereği tasarımı bozulan kaşlar; ister tercih edilen gürlük, uzunluk ve kalınlıkta olmaktan çok uzak olan kaşlar söz konusu olsun; her ikisi için de en net çözümünüz microblading kaş kontürü uygulamaları. Microblading kaş kontürü nedir diye bakacak olursak, bir dizi kalıcı makyaj işleminden bahsetmiş oluruz.

Microblading bir çeşit kalıcı makyaj uygulamasıdır. Bu sebeple işlemin detaylarına derinlemesine girmeden önce kalıcı makyaj ile ilgili yanlış bilinen tabuları kırmak lazım. Öncelikle kalıcı makyajı, dövme olarak sınıflandırmak doğru olmaz. Dövme yaptırırken çok daha derindeki deri katmanlarına inilmektedir, oysa ki kalıcı makyaj söz konusu olduğunda çok daha ince bir derinlik üzerinden işlemler uygulanır. Örnek verecek olursak kalıcı makyaj, derinin ortalama 1 tabaka derinine etki ederken, dövmede enjekte edilen dövme boyası derinin 3, 4 hatta bazen 5 katman daha derinine inebilmektedir. Ayrıca dövme uygulamalarında kullanılan boyalar ile kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan boyaların içeriği tamamen birbirinden farklıdır.

Tam olarak bu nedenden dolayı, kalıcı makyaja dair bilinen “kalıcılık” kavramı da yine yanlış bilinen doğrular arasında yer alır. Her ne kadar isminde “kalıcı” geçse de, derinin alt katmanlarına derinlemesine nüfuz etmediği ve farklı boyalar kullanıldığı için aslında kalıcı makyaj uygulamaları, dövme kadar kalıcı, daha doğrusu ömürlük olmamaktadır. Aylin Çetinkaya gibi bir uzmanın elinden yaptıracağınız microblading ve benzeri kalıcı makyaj işlemleri bile, sizi en fazla 2 sene kadar götürecek ve bu süre sonunda işlem yüzünüzden tamamen silinecektir.

Kalıcı makyaj ile ilgili yanlış bilinenlere değindikten sonra microblading nedir sorusunun cevabına geçmemiz mümkün. Microblading kaş kontürü, kaş hattındaki derinin altına,  özel microblading kalemi yardımı ile microblading boyasının belirli süreli kalıcı olarak yerleştirilmesi işlemidir. Bu sayede daha gür, daha kalın ve ifade dolu kaşlar elde edilir.

Microblading kaş kontürü işleminin tam olarak ne olduğunu anlayabilmek için, microblading kalıcı kaş kontürünün nasıl yapıldığına yakından bakmak gerekir.

Microblading işlemi esnasında kullanılan kalemin ucunda bir microblading iğnesi olarak ifade edilen aparat bulunur. Bu iğne yardımı ile kaş hattında ufak çizgiler oluşturarak derinin altına renk pigmentleri bırakılır. Kaş dövmesinden ya da diğer kalıcı makyaj uygulamalarından farklı olarak microblading uygulaması, derinin altında fazla inmez ve ilk katmanda kalarak ömürlük kalıcılıktan uzak konumlanır.

Deri katmanları ve cilt derinlikleri hakkında yazımızın başından beri sık sık bahsettiğimiz için, büyük bir ihtimalle neden bu kadar önemli olduğunu ve bunu sıklıkla vurgulama ihtiyacı duyduğumuzu merak etmişsinizdir. Hemen açıklayalım: Microblading kaş kontürü uygulamalarının, kaş derisinin altına fazla inmiyor olması, microblading sonrası elde edilen natürel, doğal ve organik görüntüyü oluşturan en önemli faktördür. Özellikle kıl tekniği uygulaması ile yapıldığında microblading, kendi kaşınızdan ayırt edilemeyecek doğallıkta bir çift kaşa sahip olmanıza yardımcı olur. Aradaki tek fark, çok daha gür, kalın, canlı ve ifadeli kaşlar ile büyüleme şansı elde etmenizdir!

Kalıcı microblading kaş kontürü uygulaması yaptırmanın, sizlere pek çok fayda sağladığını, yazımızın belirli bölümlerinde hali hazırda vurgulamıştık. Şimdi tüm bu faydaları tek bir yerde toplama ve microblading uygulamasının ne kadar avantajlı bir kalıcı makyaj işlemi olduğuna tekrar şahit olma zamanı:

 • Microblading, kaşlarınızın doğal görünümüne zarar vermeden, gür, kalın ve canlı bir kaş hattına sahip olmanıza yardımcı olur.
 • Kaş dövmesi ya da benzeri dövme uygulamaları kadar derine inmez.
 • Organik içerikli kalıcı makyaj boyaları kullanılır ve bu boyalar zamanla silinerek yok olur.
 • Kalıcılığı ortalama 1-2 yıl civarında süren microblading, tamamen kendi doğal kaşlarınıza dönmek istediğiniz zaman size bu imkanı sunar.
 • Kaliteli microblading malzemesi, boyası ve kalemi kullanıldığı takdirde cilde ya da deri altındaki katmanlara hiçbir şekilde zarar vermez.
 • İşlem öncesi lokal anestezi uygulandığı için microblading uygulaması esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez.
 • 1 saat kadar süren uygulama sonrasında hiçbir yan etkisini hissetmeden, günlük işlerinize ve hayat rutininize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
 • İlk microblading kaş kontürü uygulaması sonrası, yaklaşık 4-6 hafta kadar sonra gerçekleşen kontrolde, ufak rötuşlar yapılmakta ve uygulama bu sayede kusursuza yakın bir hal almaktadır.
 • Microblading, her daim bakımlı, güzel ve göz alıcı kaşlara sahip olmanıza vesile olur.
 • Microblading kaş kontürü sonrası kaş bakımı çok daha kolay hale gelmektedir. Kaş hattının altındaki bölgelerde çıkan tek tük kaşlar, tespit edilmesi çok daha kolay hale geldiği için kaşlarınızı almak ya da aldırmak her zamankinden daha kısa sürer.
 • Microblading için seçilen renk pigmentleri, birebir teniniz ve kıl renginiz ile uyumlu olarak seçildiği için, yapay ve doğallıktan uzak bir görüntü ile karşılaşma ihtimaliniz, yok denecek kadar azdır.
 • Microblading kaş kontürü uygulamalarında sıklıkla merak edilen ve özellikle son dönemlerde daha fazla tercih edilmeye başlayan tekniklerden bir tanesi de kıl tekniğidir. Microblading kıl tekniği, microblading kalıcı makyaj uygulamalarının bir alt tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. İsminden de anlaşılacağı üzere microblading kıl tekniği uygulamalarında, standart microblading prosedürleri takip edilir, ancak uygulanan teknik, kaş kılını andıran çizikler ile, doğal ve natürel bir görüntü vermeyi amaçlayan bir tekniktir. Bu teknik sayesinde microblading iğnesi ile atılan her çizik ve deri altına yerleştirilen her bir renk pigmenti, adeta bir “kıl” görüntüsü oluşturmayı amaçlar ve en doğal microblading uygulaması doğmuş olur.Kıl tekniği kaş kontürü uygulaması sırasında, kaşların arasında ve çevresinde yer alan boşluklara, kalıcı makyaj boyası ile kıl görünümlü çizgiler yerleştirilir. Başka bir deyişle kaş kıllarınızın yanına, kaşlarınız ile aynı renkte ve aynı yönde kıllar çizilmekte ve bu çizim yapılırken, özel kalıcı makyaj boyaları kullanılmaktadır. Bu boyalar, çok daha uzun süreli sonuçlara vesile olmakla birlikte, sadece cildin üst tabakasına yerleştirildikleri için, karşıdan kaşlarınıza bakan kişi tarafından ayırt edilemeyecek kadar doğal bir çift kaşa sahip olmanızı sağlar.

Microblading kaş kontürü uygulamalarından biri olan kıl tekniği sonrası, en çok merak edilen sorulardan bir tanesi elbette “Kıl tekniği ile yapılan microblading kaş kontürü ne kadar kalır?” olmaktadır. Kalıcı makyaj stüdyomuzda kıl tekniği ile microblading yaptıranlar, sonuçlardan fazlasıyla memnun kalarak, uzun vadeye vurulduğunda 1-2 yıla kadar etkili bir kaş uygulaması ile stüdyomuzdan ayrılmaktadırlar. Bu sürenin kalıcılık süresi kişinin cilt tipine, uygulanan tekniğe, seçilen renge ve kişinin maruz kaldığı diğer dış etkenlere göre farklılık gösterir.

Daha önce hiç kıl tekniği ile microblading uygulaması yaptırmamış olan ve stüdyomuza ilk defa gelen müşterilerimizin büyük bir kısmının merak ettiği bir diğer soru da, elbette uygulama sonrası ilk etapta onları nasıl bir sürecin bekliyor olduğudur. Her şeyden önce microblading sonrası ilk günlerde hafif kabuklanma oluşması oldukça normal ve olağan bir durumdur; zira cilt, orada olmaması gereken bir yabancı maddeyi (pigmenti) kabullenmeden önce onu kusmaya çalışacak, bu da ister istemez ilk 1-2 hafta içerisinde dışarıdan çok belirgin olmayan ancak sizin farkedebileceğiniz kabuklanma oluşmasına yol açacaktır. Unutmamak gerekir ki microblading uygulaması, bir nevi kaş hattınız üzerinde kıl görünümlü çizgiler yerleştirmekten ibarettir; bu yüzden de bu kabuklanma, cildin dışarıdan gelen herhangi bir müdahaleye olan en doğal ve en organik tepkisi olarak karşılanmalıdır.

İşlem sonrasında elde edilecek sonucu etkileyen bir diğer önemli faktör de, işlem öncesinde yüzünüze uygun bir kaş tasarımının yapılmış olmasıdır. Kaşlarınız ile aynı tonda bir renk pigmentasyonuna gidilmeli, yüz hatlarınız ve kaş şekliniz ile uyumlu bir kaş tasarımı gerçekleştirilmeli ve işlem öncesinde gerçeği birebir yansıtan bir çizim yapılarak kalıcı makyaj uzmanınız ile mutabık kalınmalıdır. Böylece işlem sonrasında “Microblading tutmadı” ya da “Bu, hayal ettiğim kaş tasarımı değil” gibi endişeler duymaz, yeni görünümüz ile çok daha bakımlı ve göz alıcı kaşlara sahip olursunuz.

İstanbul’da yer alan kalıcı makyaj stüdyomuzda alacağınız microblading uygulaması hizmeti öncesi görüşeceğiniz, bir çok tanınmış ismin tercih ettiği microblading uzmanı Aylin Çetinkaya, işlem sonrasında nasıl bir sonuç ile karşılaşacağınıza dair size kapsamlı bilgi verecektir. Ne tür bir microblading setinin kullanılacağından hangi renk pigmentinin uygulanacağına, uygulama esnasında kullanılacak microblading kaleminden elde edilecek sonucun görsel tasarımına kadar, işlem ile ilgili merak ettiğiniz her türlü sorunun cevabını, kalıcı makyaj koltuğumuza uzanmadan önce alacağınızı garanti ederiz!

Elbette microblading kaş kontürü uygulamaları ile ilgili en çok merak edilen konulardan bir tanesi de microblading fiyatları oluyor. İstanbul’un en iyi microblading uzmanlarından biri olarak kabul gören, kaş kontürü yaptıran ünlülerin listesinde ilk sıralarda yer alan Aylin Çetinkaya, kalite ve fiyat konusunda optimal dengeyi sağlama konusunda başarılı bir fiyat listesi ile stüdyomuzda misafirlerini ağırlıyor. Stüdyomuzda sunduğumuz microblading kaş kontürü fiyatları, 1400 TL ile 1700 TL arasında değişebiliyor. Bu noktada belirtmekte fayda vardır ki microblading fiyat aralıkları, işlem sırasında başvurulacak olan tekniğe, uygulamanın yapıldığı cilt tipine ve daha önce işlem olup olmadığına göre farklılık gösterebiliyor. Stüdyomuzda yapılan diğer tüm işlemlerin fiyatlarını görmek için fiyatlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Randevu almak için daha ne bekliyorsunuz?

4,98