Skip links

Kalıcı Kaş Kontüründe Renk Seçenekleri

Kalıcı Kaş Kontüründe Renk Seçenekleri

Her kadının hayalini kurduğu bir güzellik mucizesi vardır: Kalın, gür ve göz alıcı kaşlara sahip olmak.

Bazı kadınlar doğuştan kalın ve gür kaşlara sahip olma şerefine erişmişken bazıları, doğaları gereği daha ince ve daha seyrek yapılı kaşlara sahip olabiliyor. Pekiyi ya çözüm? Elbette bu durumun çözümü, son zamanların en popüler kalıcı makyaj trendlerinden geçiyor: Kaş kontürü!

Kalıcı kaş kontürü, daha gür, daha bakımlı ve daha çarpıcı bir çift kaşa sahip olmak isteyen kadınların imdadına yetişiyor. Kaşlarınız ister gür ister seyrek, teniniz ister sarışın ister esmer olsun; kalıcı kaş kontürü yaptırdıktan sonra kaşlarınıza ve yüzünüzde gözle görülür bir fark göreceğiniz ve kendinizi çok daha alımlı hissedeceğiniz kesin.

Böylesine avantajlı ve cazip bir kalıcı makyaj uygulamasının da elbette kendine has püf noktaları yok değil. Bunlardan bir tanesi, kalıcı kaş kontüründe renk seçimi. Kalıcı kaş kontürü nedir, nasıl yapılır ve kalıcı kaş kontüründe karşınıza çıkacak renk seçenekleri nelerdir, gelin hep birlikte bakalım.

Kaş Kontürü Nedir?

Kaş hattını üstüne yapılan, özel kaş kontürü cihazları ya da kalemleri kullanılarak uygulanan kalıcı makyaj uygulamasına kaş kontürü denir. Kalıcı kaş kontürü yapılırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli noktalardan bir tanesi, kişiye estetik ve kozmetik açıdan dört dörtlük bir kaş görünümü kazandırmaktır. Bunu yapabilmek için ise kaş kontüründe uygulanmak üzere seçilen renk, çok kritik bir önem taşır.

Kaş kontürü yaptıranların uygulamayı gerçekleştirmek üzere başvurdukları pek çok farklı sebebi bulunmaktadır. Kimisi daha gür ve daha dolgun bir çift kaşa sahip olmak için kalıcı kaş kontürüne başvururken kimisi sürekli olarak kaş boyamak ya da kaş farı, kaş kalemi gibi boyalar kullanmak zorunda kalmamak için kaş kontürü yaptırmayı tercih edebiliyor. Tercih sebebi her ne olursa olsun, kaş kontürünün kişinin hayatında bariz bir olumlu fark yarattığı aşikar.

Kaş Kontürü

Kaş Kontürü Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Kaş kontürü kalıcı makyaj uygulamaları arasında en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi olarak bilinir. Kaş kontürünün aşağıda saydığımız avantajları, bu uygulamanın neden bu kadar çok tercih edildiğini kanıtlayan unsurlardan sadece birkaçıdır:

  • Kaş kontürü esnasında kullanılan boyalar doğal ve organik olduğu için cilde herhangi bir zarar teşkil etmez.
  • Cildin fazlaca altına inilmediği için (0.3-0.5 mm arası) cilt altındaki dokuya karşı herhangi bir risk oluşturmaz.
  • Kaş kontürü yaptırdıktan sonra kaş farı, kaş kalemi ya da kaş boyası gibi makyaj malzemelerine başvurmak zorunda kalmazsınız.
  • Kaş kontürü yaptırdıktan sonra yapay bir görünümden uzak, doğal, gerçekçi ve çekici bir kaş görünümüne kavuşursunuz.
  • Uzman eli tarafından yapıldığında kaş kontürünün minimum ömrü 2 senedir, bu yüzden de bu 2 sene boyunca 7/24 bakımlı kaşlara sahip olmanın keyfini çıkartabilirsiniz.
  • Kaşlarınıza bakım yapmak, kaş kontürü uygulaması sonrasında çok kolay bir hal alır. Kaş hattının altında çıkan kaşlar çok daha gözle görünür hale geleceği için düzenli olarak kaşlarınızı almak daha pratik ve basit bir sürece dönüşür.
  • Yüzünüzdeki en belirgin ve güzel hat olan kaşlarınızı ortaya çıkartan kaş kontürü, güzelliğinize güzellik katar.

Kalıcı Kaş Kontürü Nasıl Yapılır, Yöntemleri Nelerdir?

Kaş kontürü yaptırabileceğiniz iki farklı yöntem vardır: Microblading ve mikropigmentasyon.

Microblading, microblading kalemi kullanılarak yapılır. Microblading kaş kontürü yaptırdığınız zaman kaşlarınıza mikro düzeyde çizikler atılır ve cilt teninize özel seçilen renk pigmentleri bu çiziklerin içerisine yerleştirilir. Doğal ve adeta “kıl görünümlü” bir görüntü ortaya çıkmasını sağlayan microblading, profesyonel bir kalıcı makyaj uzmanı tarafından gerçekleştirildiği takdirde kusursuza yakın bir etki oluşmasına vesile olur. Özellikle son dönemde trend haline gelen microblading kıl tekniği ise adından da anlaşılabileceği gibi kaşların üzerinde adeta gerçek kaş kılları gibi durmak üzere tasarlanan bir kaş kontürü yöntemidir.

Bir diğer kaş kontürü uygulaması ise mikropigmentasyondur. Mikropigmentasyonda özel bir cihaz kullanılır. Mikropigmentasyon cihazı olarak bilinen bu alet, kıl tekniği yöntemini gerçekleştirebildiği gibi dolgu tekniğini de yapabilecek kapasitededir. Ufak çizikler yerine daha kalın, daha gür ve daha şekilli bir kaş görünümü elde etmenizi sağlayan mikropigmentasyon yöntemi, yine güzellik dünyasında sıkça tercih ve tavsiye edilen bir kaş kontürü uygulaması haline gelmiştir.

Tam olarak hangi yöntemin size daha uygun olacağını ise kalıcı kaş kontürü uzmanınız ile birlikte karar vermelisiniz.

kas-konturu-baslik7

Kalıcı Kaş Kontüründe Renk Seçimi Neden Önemlidir?

Kaş kontüründe renk seçimi, uygulamanın başarılı bir sonuç doğurabilmesi için en önemli etmenlerin başında gelir. Kalıcı kaş kontürü yaptırmadan önce en çok vakti ve dikkati, renk pigmenti seçimine ayırmanız gerekmektedir.

Aylin Çetinkaya gibi alanının ustası kalıcı makyaj uzmanları, cilt renginize ve teninize bakarak tam olarak ne tonda bir renk pigmentine ihtiyaç duyacağınızı hemen kestirebilmektedir. Yılların tecrübesi ve profesyonelliği ile hareket eden kaş kontürü uzmanları, cilt tonunuz ile birebir uyumlu bir kaş kontürü renk pigmenti seçme konusunda başarılıdır. Bununla birlikte bu renk seçiminde kesin ve son kararı vermeden önce kalıcı makyaj uzmanınız ile birlikte hareket etmeli, tam olarak içinize sinen bir renge ulaştıktan sonra uygulamayı başlatmalısınız.

Kalıcı kaş kontürünün en az 2 sene boyunca sizinle birlikte olacağından bahsetmiştik. Yanlış renk seçimi demek, en az 2 yıl boyunca yüzünüze yakışmayan, cilt tonunuz ile uyuşmayan ve suratınızda yapay duran bir kaş ile yaşamak zorunda kalmak demektir. Kaş kontüründe renk seçiminin bu denli önemli olmasının en can alıcı sebeplerinden biri de budur.

Kalıcı Kaş Kontüründeki Renk Seçenekleri Nelerdir?

Kaş kontüründe renk seçenekleri, en temel ten renklerinin etrafında toplanmıştır. Sarışının en açık tonlarından esmerin en koyusuna kadar geniş bir renk seçimi yelpazesine sahip olan kaş kontürü pigmentleri, teniniz ile birebir uyum sağlayacak ve ten renginize kolaylıkla adapte olacak tonları içermektedir.

Kaş kontüründe renk seçenekleri arasında tercih yaparken en önemli unsur, gerçek kaş renginize en yakın tonu seçebiliyor olmaktır. Örneğin sarışın olduğunuz halde esmer tonlardan bir kaş kontürü pigmenti seçildiği takdirde yüzünüzde yapay ve gerçek dışı bir görüntü oluşacaktır. Aynı şekilde esmer bir kişi esmer skalasından ziyade kumral ya da sarışın skalasından bir renk pigmenti seçtiğinde, elde edeceği kaş kontürü görüntüsü soluk ve sönük kalacaktır. Kaş kontürü uygulamasının temel amacı, doğala en yakın kaş görünümünü yaratmak olduğu için renk seçimi de ten ve kaş tonu ile olabildiğince aynı olmalıdır.

Kaş kontürü uygulamasını gerçekleştirmeden önce dilediğiniz kadar deneme yapmaktan, beğenmediğiniz rengi dile getirmekten ve yüzünüze tam oturan bir rengi bulana kadar örnek uygulama talep etmekten çekinmemeniz gerekir. Uzun yıllar boyunca yüzünüzde, yani bir nevi vitrininizde taşıyacağınız kaş kontürünün mükemmel olmasını istemek, sizin en doğal hakkınız.

Aylin Çetinkaya kalıcı makyaj stüdyosunda kalıcı kaş kontürü yaptırırken teninize en uygun boya pigmentini seçer, profesyonel kalıcı makyaj uzmanlarının elinden kaş kontürü uygulaması yaptırır ve kaliteli işçilik eşliğinde dört dörtlük kaşlara sahip olursunuz. Tüm bu imtiyazlara sahip olmak için yapmanız gereken tek şey, bizimle iletişime geçmek!