Skip links

Kaş Dövmesi Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey

Kaş Dövmesi Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey

Adeta kalemle çizilmiş gibi, düzgün ve nizami kaşlara sahip olmayı hangi kadın istemez ki? Kaş dövmesi ile artık bu, hayal olmaktan çıkıyor!

Kalıcı kaş dövmesi, yüz hatlarınızı en güzel hali ile ortaya çıkartmaktan sorumlu olan kaşlarınızı daha düzgün, daha şekilli ve daha güzel bir hale sokarak yüzünde adeta mükemmel bir çerçeve yaratmayı amaçlıyor. Kaş kontürü nedir, kaş kontürü uygulama teknikleri nelerdir ve kaş kontürü nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız, bu rehberimiz tam size göre.

Kaş Dövmesi Nedir?

Kaşlarınız, şüphesiz ki yüz güzelliğinizin en önemli parçalarından bir tanesidir.

Yüzünüze zarif bir çerçeve veren, jest ve mimiklerinizi ifade etmenizi sağlayan kaşlarınız ne kadar bakımlıysa, yüz güzelliğiniz de o kadar ön plana çıkar. Hele ki son dönemde giderek trend haline gelen kaş tasarımları, bakımlı ve üzerinde uğraşılmış kaşların önemini giderek artırmaktadır. Tam olarak bu noktada devreye giren kalıcı kaş dövmesi, uzun yıllar boyu dikkat çeken nizamilikte ve güzellikte bir çift kaşa sahip olmanıza olanak tanır.

Özellikle son yıllarda popüler hale gelen kalın kaş modası, hem dünyada hem ülkemizde başlı başına bir akım haline gelmiş durumda. Doğuştan kalın kaşları olanlar, var olan kaşları üzerinde oynamalar yaparak bu trendi kolaylıkla yakalayabilirken bu şansa sahip olmayanların desteğe ihtiyacı olabiliyor. Desteğin adı ise belli: Kaş dövmesi!

Kaş dövmesi nedir diye merak ediyorsanız hemen açıklayalım: Kaş dövmesi, kaş hattının üzerine uygulanan, mikro boyutlarda iğnelerin enjekte ettiği boyalarla elde edilen bir kalıcı kaş makyajı tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. Kaş dövmesinin ne olduğunu daha iyi anlayabilmek için kaş dövmesi ile standart dövme uygulaması arasındaki farka değinmek gerekir. Her ne kadar bu kalıcı kaş makyajı uygulamalarına “kalıcı” dense de, kaş dövmelerinin geleneksel dövmeler gibi ömür boyu bir kalıcılığı yoktur. Bunun sebebi şu iki neden ile açıklanabilir:

 • Kalıcı kaş dövmesinde, normal dövmelerde olduğu kadar derine inilmemektedir.
 • Kaş dövmesinde kullanılan boya pigmentleri kimyasal içermez; tamamen doğal içeriklidir.

Bu iki sebepten dolayı kalıcılığı aslında 1,5-2 yıl süren kaş dövmesi uygulamaları, yine bu sebepler vesilesiyle kişinin cildine ve genel sağlığına hiçbir şekilde zarar teşkil etmez.

Kaş Dövmesi Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Kaş dövmesi yaptırmanın kişiye sağladığı pek çok fayda vardır. İşte onlardan bazıları:

 • Kaş dövmesi, profesyonel ve işinin ehli bir kaş dövmesi uzmanı tarafından yapıldığı takdirde en az 2 sene boyunca kişiye hizmet eder.
 • Bu iki sene boyunca kişi, kaşlarını boyatma, kaş farı ya da kaş kalemi sürme, kaşlarına sürekli olarak bakım yaptırma ya da 2-3 günde bir kaşlarını aldırma ihtiyacı hissetmez.
 • Kaş dövmesi uygulamaları kaşların doğal yapısına zarar vermeden gür ve canlı bir kaş hattı oluşmasını sağlar.
 • Kaliteli malzemeler, cihazlar ve iğneler kullanıldığında cilde hiçbir şekilde zarar vermez.
 • Cildin altına derinlemesine inmediği için vücut enjekte edilen boyaları kolayca atabilir ve geriye natürel bir görüntü bırakır.
 • Uygulamalar yaklaşık 1-2 saat sürer ve ardından kişinin hiçbir yan etki hissetmeden gününe kaldığı yerden devam etmesine müsaade eder.
 • Günün 24 saati bakımlı ve adeta kalemle çizilmiş bir kaş hattına sahip olmanıza vesile olur.
 • Kaş dövmesi kaşlarınızın daha seyrek bir sıklıkla çıkmasına da vesile olur.
 • Kaş hattınızın altında çıkan yeni kaşlar, kaş dövmesi uygulaması sayesinde çok daha belirgin bir şekilde çıkacağı için düzenli olarak kaş almak, daha kolay ve pratik hale gelecektir.
 • Kaş dövmesi kıl tekniği ile yapıldığı zaman en doğal halini alır ve kaşlarınıza bakan kişilerin bunun bir dövme olduğunu ayırt etmesi neredeyse imkansız olur.
 • Kalıcı kaş dövmesi yaptıranların çoğu, uygulama esnasında herhangi bir ağrı ya da rahatsızlık hissetmez.

Kaş Dövmesi Yaptırmadan Önce & Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeli?

Kaş dövmesi yaptırmadan önce öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken nokta, dövme için seçmekte olduğunuz renktir. Kaş dövmesi yaptırırken sonucun başarılı olmasını etkileyen belki de en önemli faktör budur; zira teniniz, saç renginiz ve genel yüz hatlarınız ile birebir uyumlu bir renk pigmenti seçmeniz, doğala en yakın görüntüyü elde etmenizi sağlayacaktır. Net bir renkte son kararı vermeden önce ihtiyaç duyduğunuz kadar deneme yapmalı ve ancak içinize sinen bir renk oluştuktan sonra uygulamaya geçmelisiniz.

Kalıcı kaş dövmesi uygulamanız tamamlandıktan sonra dikkat etmeniz gereken unsurların başında kabuklanma ile nasıl başa çıkacağınızdır. Kaş dövmesi sonrası kabuklanma meydana gelmesi oldukça olağan bir durumdur; zira cildiniz, orada olmaması gereken yabancı bir madde ile karşılaşmıştır ve onu kabullenmesi için önce onu kusması gerekecektir. Kaş dövmesi yaptırdıktan sonra ilk 1-2 hafta boyunca asgari düzeyde kabuklanma oluşabilir. Eğer kalıcı kaş dövmesi uzmanınız size uygulamanın akabinde belirli bir süre sonra kullanmanız gereken bir krem verdiyse, bu kremi düzenli olarak, belirtilen aralıklarla kullanıyor olmanız çok önemlidir.

Kaş dövmesi sonrası dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kaşlarınıza gösterdiğiniz bakımdır. Kalıcı makyaj uzmanınız, size ne kadar süre sonra kaşlarınıza su tutabileceğinizi ya da ne zaman banyo yapabileceğinizi söyleyecektir; hem kendi sağlığınız hem de kaş dövmesi uygulamanızın başarılı sonuçlanması için bu talimatlara uyuyor olmanız çok önemlidir.

Kaş Dövmesi Fiyatları Ne Civarda?

En iyi kalıcı makyaj uzmanı eşliğinde çalışabileceğiniz Aylin Çetinkaya kalıcı makyaj stüdyomuzda kaş dövmesi fiyatları, yaptırmak istediğiniz tekniğe göre değişkenlik göstermektedir. Mikropigmentasyon uygulamasının fiyatı 900 TL ile 1100 TL arasında farklılık gösterirken microblading fiyatları 1000 TL ile 1200 TL arasında değişmektedir. Siz de kaş dövmesi fiyatları hakkında bilgi almak ve kaş dövmesi yaptırmak istiyorsanız, hemen stüdyomuz ile iletişime geçebilir, Aylin Çetinkaya’dan randevunuzu alarak hayalinizdeki o kusursuz kaşlara sahip olabilirsiniz.