Skip links

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Ve Avantajları

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Ve Avantajları

Kalıcı Eyeliner Nasıl Uygulanıyor?

Kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan doğal boyalar, kalıcı eyeliner işleminde de rahatlıkla uygulanabiliyor. Kalıcı makyajın yapılacağı bölge göz olunca, bu konuda bazı tedirginlikler ortaya çıkıyor. Özellikle bu uygulamada acı çekilip çekilmediği, gözlere herhangi bir zararı olup olmadığı ve işlem sonrasında şişme, morarma gibi sorunların yaşanıp yaşanmadığı hakkında pek çok soru yöneltiliyor.

Uygulamanın yapılışı çok kolaydır. Bu konuda gerçekten uzman olan eller tarafından uygulandığında, gözlerde herhangi bir soruna sebep olmayan kalıcı eyeliner işlemi yaklaşık olarak 30 dakika veya 1 saat gibi kısa süre içinde tamamlanıyor. Uygulama esnasında bölge üzerine anestezik etki yaratan kremler sürüldüğünden, herhangi bir acı hissedilmiyor. Ardından da herhangi bir şişme, morarma gibi sorun yaşanmıyor. Kullanılan boyalar tamamen doğal renk pigmentleri olduğundan, kesinlikle insan sağlığına zarar veren bir durum ortaya çıkmamaktadır.

Kalıcı Eyeliner Türleri Nelerdir?

Kirpik dibine basitçe uygulanan kalıcı eyeliner işleminin bazı türleri var. Kişinin isteğine göre kısa veya uzun görünüme sahip olan uygulamalar yapılabiliyor. Hatta bu uygulama kalıcı dipliner biçiminde de uygulanabilir. Kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner genellikle birbirine karıştırılmaktadır. Ancak kalıcı dipliner eyelinerdan daha doğal görünümü içeren bir uygulamadır. Eğer kişi günlük yaşamında çok fazla makyaj yapmayı sevmiyorsa, kalıcı dipliner yaptırabilir. Çünkü kalıcı dipliner yalnızca kirpik diplerinde ince bir çizgiyi içermektedir. Bu şekilde kişi hafif bir makyaja sahip olabilir.

Kalıcı Eyelinerin Avantajları Nelerdir?

Bilindiği üzere eyeliner sürmek zor bir işlemdir. Özellikle bu konuda fazla profesyonel olmayan kimselerin defalarca denemek zorunda kaldığı eyeliner sürme işlemi, bazen sinir bozucu hale gelebilir. Üstelik eyeliner sürüldükten sonra, yaz sıcaklarında veya farklı hava koşullarında eyelinerın akması da söz konusu olabiliyor. Tüm bu zorluklar göz önüne alındığında kalıcı eyeliner uygulaması, oldukça pratik bir kullanım sunmakta ve bu sebeple sıkça tercih edilmektedir. Bu uygulamada kişinin tercihine göre siyahın yanı sıra kahverengi, mavi veya yeşil gibi tonlar da kullanılabilir.