Skip links

Cilt Bakımı Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Cilt Bakımı Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Cilt bakımı; cildin sağlığı ve hoş görünümü için en önemli uygulamalardan biridir. Cilt bakım uygulaması yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, bakımı yapacak olan uzmanın ve kliniğin doğru seçilmesidir. Bu alanda hizmet veren pek çok cilt bakım kliniği vardır. Doğru bir seçim için alanında uzman olmuş ekibi ile çalışan firmaları tercih etmelisiniz.

Hydrafacial, uzun yıllardır pek çok kaliteli hizmeti olan bir cilt bakım kliniğidir. Kliniğimize gelerek siz de cildinizle ilgili her türlü işlemi son derece güvenli bir şekilde korkmadan yaptırabilirsiniz. Kliniğimizde her cilt yapısına uygun, sağlıklı ve kaliteli bakım işlemleri uyguluyoruz.

Hydrafacial Nedir ve Uygulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Hydrafacial, zamanın en çok uygulanan ve tercih edilen cilt bakım işlemlerinden birisidir. Bu uygulamada, özel vakumlama işlemiyle cilt bakımı gerçekleştirilir. Yüz, boyun ve dekolte bölgeleri başta olmak üzere cildinizin üzerine vakumlama işlemi ile uygulama yapılır. Hydrafacial cilt bakımı uygulanırken lekeli, siyah noktalı ve gözenekli cilt problemleri olanlar için öncelikle cilt temizleme ve yenileme işlemi gerçekleştirilir. Sonrasında da cildi yenileme için nemlendirme işlemi yapılır. Bunun ardından ise cildiniz beslenir ve koruma işlemleri uygulanmaya başlanır. Bu sayede cilde kendi kendini onarma sistemi kazandırılmaya çalışılır.

Cilt bakımı dışında kahverengi cilt lekeleri ya da yüzeysel olarak bulunan kırışıklıklar için güçlendirici formüllerin uygulanması işlemi yapılır. Cilt tipinize uygun olan özel solüsyonların kullanılması sağlanır. Tüm işlemler sona erdikten sonra cildiniz eskisine göre çok daha aydınlık, ışıltılı, taze ve sağlıklı bir görünüme sahip olur.

Uygulama Nasıl Olur?

Cilt bakımı için ilk önce vakum ve sıvı ile cildin temizlenmesi işlemi yapılır. Bu şekilde cildin leke, akne gibi toksin ve mikroplardan arındırılması sağlanır. Cildiniz tüm bu toksinlerden arındırılıp temiz bir hâle getirildikten sonra ölü cilt hücreleri ve ciltte fazla olan sebum temizlenir. Ardından cildi tıkayan kir ve yağları ortadan kaldırmak için salisilik ve glikolik asit karışımı uygulanır. Her cilt tipine uygun olan serumlarla bakım yapılır. Özel dizayn sisteminin bulunduğu merkezde; nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, peptitler ve hyaluronik asit ile cildin nemlendirilmesi işlemi uygulanır. Led terapi ile sivilcelere mavi ışık verilir ve aknelerin ortadan kaldırılması sağlanır.

Hydrafacial Uygulama İşlemi ve Süresi Nedir?

Hydrafacial uygulama işlemi, her cilt yapısına uygun olarak yapılır. Öncelikle cildinizin yapısı test edilir ve buna uygun olarak cilt bakımı yapılır. Uygulama için işlem süresi yaklaşık 45 dakikadır. Bu süre içinde cilt bakımı için işlem uygulanır. Cilt tipine göre ve aynı zamanda cildinizin ihtiyacına göre cilt uygulama işlemi yapılır.

Yapılan İşlemlerin Ardından Net Sonuç Ne Zaman Alınır?

Bakım işlemi yapıldıktan sonra cildiniz üzerindeki net sonuçları çok kısa süre içinde görmeye başlarsınız. Bakım uygulamasının gerçekleştirilmesinin ardından cildinizdeki olumlu etkileri hemen fark edersiniz. Cildiniz yapılan işlemler sonrasında aydınlanıp parlamaya başlar. Tedaviler ve onarma işlemleri, bakım sonrasında da devam eder.

Cilt Bakımı için Yapılan İşlemler Hangi Cilt Tiplerine Uygundur?

Cilt bakımı için yapılan tüm işlemler, her türlü cilt yapısına uygun şekilde uygulanır. İster hassas ciltler olsun isterse normal ciltler olsun, bakım işlemleri her cilt tipine uygundur. Cilt bakım işlemlerinde cinsiyet ayrımı da yoktur. Cilt bakım uygulamaları, kadın ya da erkek fark etmeden gerçekleştirilir. Cilt bakımında yaş konusunda da herhangi bir kısıtlama yoktur. Her yaş grubuna uygun cilt bakım işlemleri vardır.