Skip links

Hydrafacial Cilt Bakımı Uygulama Aşamaları Nelerdir?

Hydrafacial Cilt Bakımı Uygulama Aşamaları Nelerdir?

Cilt bakımı uygulamaları alanında yaklaşık sekiz yıldır en iyi bakım uygulaması seçilen ve yoğun ilgi gören Hydrafacial cilt bakımı ile daha genç ve sağlıklı bir cilt yapısına kavuşmak artık mümkün. Kaliteli bir cilt desteği almak isteyen kişiler için önerilen bakım seansları sayesinde, cildinizin tüm ihtiyaçları en iyi şekilde karşılanır. Hem etkili hem de kalıcı sonuçlar elde etmek ve cilt bakımında üst düzey kaliteli hizmet almak istiyorsanız, firmamızdan randevu talep edebilir ve her türlü cilt bakımı konusunda en iyi hizmeti alabilirsiniz.

Hydrafacial Cilt Bakımı Uygulama Aşamaları Nelerdir?

Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için gerçekleştirilen hydrafacial cilt bakımı uygulama aşamaları şunlardır:

1- Temizleme Arındırma İşlemi

Cilt bakımı yapılırken öncelikle cildinizin toksinlerden arındırılması gerekir. Cilt, her türlü toksin ve kirden arındırılarak temiz bir hâle getirilir. Bunun için ilk önce yumuşak bir eksfoliasyon uygulaması yapılır. Ardından cildinizin rahatlaması için rahatlatıcı arındırma ile cilt toksin ve kirlerden arındırılarak rahatlatılmaya çalışılır. Bu şekilde cilt zararlı etkilerden uzaklaştırılıp temizlenir ve ortaya yeni cilt katmanının çıkması sağlanır.

2- Ekstraksiyon Nemlendirme İşlemleri

Temizleme ve arındırma işlemlerinin ardından cildiniz nemlendirilir. Nemlendirmenin sonrasında ise bu işlem yapılır. Deri üzerinde yer alan gözenekler nazik ve yumuşak hareketlerle temizlenir ve cilt, hyaluronik asit bileşenleri tarafından nemlendirilip aktif hâle getirilmeye çalışılır. Bu şekilde cildinize yeni ve taze bir görünüm katılarak esneklik ve tazelik kazandırılması amaçlanır.

3- Onarma ve Koruma İşlemleri

Cilt nemlendirilip taze ve yumuşak bir hâle getirildikten sonra onarma ve koruma işlemlerine geçilir. Bu işlemde cildinizin ışıltısını en üst noktaya çıkarmak hedeflenir. Bunun için cildin antioksidan ve peptitlerle beslenmesi sağlanır. Bu şekilde beslenen cilt, daha sağlıklı ve korunaklı bir hâle gelir. Cildinize bu işlemin yapılmasının amacı, uzun süreli korumanın sağlanmak istenmesidir.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Cildin sağlıklı ve parlak görünümü için başarılı bir bakım uygulaması olan hydrafacial uygulama işlemi sırasında öncelikle vakum ve sıvı ile cildiniz derinlemesine temizlenir. Eğer leke, akne ve gözenek gibi sorunlar varsa cildi tahriş etmeden yeni katmanın ortaya çıkarılması sağlanır. Bunun için cildinizin üzerinde yer alan kir ve toksinlerin arındırılması işlemi yapılır. Hydrafacial uygulaması ile ciltteki ölü hücrelerin ve fazla olan sebumun temizlenmesi gerekir. Ciltte yer alan kir ve toksinlerin yok edilmesi için salisilik ve glikolik asitlerle bir karışım hazırlanır. Cildinizin tipine göre özel serumlar uygulanmaya başlanır. Her cilt yapısına uygun olarak uygulama işlemleri yapılır. Son işlem olarak da led terapi uygulaması yapılarak sivilcelere mavi ışık verilir ve akneye neden olan bakterilerin yok edilmesi amaçlanır. Cildinizde yer alan ince kırışıklıklar ise kırmızı led tedavisi ile giderilmeye çalışılır. Bu uygulama yapılırken elastin kolajen liflerin uyarılması sağlanarak cildiniz sıkılaştırılır.

Uygulama Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cilt bakımı yapılırken uygulama öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Uygulama öncesinde dikkat edilmesi gereken ilk unsur, işlemin yapıldığı merkezin doğru seçilmesidir. Seçilen merkezin kaliteli olması işlem sırasında kullanılan ürün ve cihazların kaliteli olması anlamına gelir. Bu da cilt bakımında sağlıklı bir yol izlenmesi için gerekli ilk şarttır.

Uygulama sonrasında da herhangi bir risk oluşmadığı için ciltte morluk, ödem ve kızarıklık gibi durumlar meydana gelmemektedir. Bu tip sıkıntılı durumlar oluşmadığı için uygulama sonrasında herhangi bir işleme gerek kalmadan normal hayatınıza devam edebilirsiniz.