Skip links

Ciltteki Gözeneklere Son Teknoloji Çözüm

Ciltteki Gözeneklere Son Teknoloji Çözüm
57

Elbette her daim genç, canlı ve güzel görünmek istiyoruz. Zaman hızla akıp geçerken yıllar içinde yaşam ve çevre şartlarının cildimizi yıpratmaması için bakım kremleri ve çeşitli maskeler kullanıyoruz. Çoğu zaman evde kendi kendimize yaptığımız bu işlemlerden istediğimiz sonuçları elde edemiyoruz. Bu durumda profesyonel bakımlara yönelmemiz gerekiyor. Peki nedir bu bakımlar?

İlerleyen teknoloji sayesinde cilt sorunlarımıza daha kolay ve etkili çözümler bulmak çok daha kolaylaştı. Bilim adamları bizleri daha genç göstermek, zamanın etkisini azaltmak için birçok farklı uygulama geliştirdi. Bu uygulamalar arasında son zamanlarda oldukça popüler olanı Baby Face (thulium lazer) teknolojisi.

Özellikle ciltte genişlemiş gözeneklerden kurtulmak için hızlı ve etkili olan bu tedavinin oldukça başarılı sonuçları var.

Thulium lazer destekli bu uygulamada cilt yüzeyinde hasar yaratmadan cildin alt katmanlarında mikro kanallar açılıyor.

Bu işlem sayesinde vücudun doğal iyileşme süreci devreye girerek, yeni kolajen ve elastin liflerinin üretimi için fibroblastlar uyarılmış oluyor. Ayrıca açılan mikro kanallar içerisinden uygulanan vitamin serumları sayesinde de tedavinin etkisi arttırılıyor.

2 HAFTA ARA İLE 3-4 SEANS UYGULANABİLİR

Ciltte içten dışarıya doğru başlayan iyileşme süreci ile cilt yüzeyi yenileniyor, gözenekler sıkılaşıyor, varsa cilt lekeleri soluyor ve cilt daha sağlıklı, ışıltılı, pürüzsüz oluyor. Bu tedavi yöntemini gözenek sıkılaştırmak için 2 hafta ara ile 3-4 seans kullanmak yeterlidir.

Cildi canlandırıcı bileşikleri cildin en derinlerine dağıtarak yaşlanan ve hasar gören cildin genel görünümünü iyileştirme, yılların verdiği hasarları onarma metodu olan bu yöntem, güneşten kaynaklanan lekelerin silinmesi, kırışıklık azaltma, cilt gevşekliğini azaltma, yaşlanmayı önleme, yaşlanma etkilerini geciktirme ve cildi aydınlatma gibi nedenlerden kullanılabilir.

Uygulama, cilt sorunlarından azami ölçüde kurtulabilmeyi amaçlayan thulium lazer sistemidir. Cilt altına uygulanan yüksek besin değeri olan ampullerle cilt sorunlarının iyileşmesi sağlanır.

Cilt bakımı programlarından istediği sonucu alamamış kişiler, bu tedaviden faydalanabilir. Daha kısa sürede ciltteki gözeneklerin kapatılmasını, cilt dokularını iyileştirmek isteyenler de uygulamayı kullanabilir. Uygulama, cilt hasarlarını gideren ve yenilerin oluşumunu önleyen bir cilt bakım sistemidir.

BABY FACE’İN AVANTAJLARI

Ağrı, acı olmayan ve 15 dakika içerisinde tamamlanan bu lazer teknolojisinde, uygulama için bekleme gerekmiyor, tedavi çok hızlı etki gösteriyor. Cilt altına verilen mikro ısınlar ve uygun düzeydeki enerji sayesinde cilt sorunları hızla iyileşiyor. Bundan dolayı da hastalar beklemeden günlük faaliyetlerine dönebilir. Uygulama sonrasında evde bakım ve iyileşme süreci devam ediyor.

Daha fazla bilgi ve uygulama videolarından örnekler için @aylincetinkayacom instagram sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/pembenar/aylin-cetinkaya/ciltteki-gozeneklere-son-2911926