Skip links

Kaş Dövmesi Fiyatları

Kaş Dövmesi Fiyatları
45

Microblading, mikropigmentasyon, kıl tekniği ya da kaş dövmesi… Adına ne derseniz deyin, son zamanlarda kalıcı kaş makyajının bariz bir popülerlik içerisinde olduğu aşikar.

Kalıcı kaş dövmesi yaptırmak, uzun ömürlü ve profesyonel ellerden geçmiş görümlü bir çift kaşa sahip olmak anlamına gelir. Elbette bu profesyonel kaşların, kişiye sağladığı pek çok avantaj ve fayda da vardır. Kaş dövmesi nedir, nasıl yapılır ve elbette en can alıcı soru olan kaş dövmesi fiyatları nelerdir gibi soruların cevabı, bu rehberimizde sizlerle buluşuyor.

Kaş Dövmesi Nedir?

Kaş dövmesi nedir sorusuna değinirken aslında kaş dövmesi ne değildir sorusunu cevaplıyor olmak daha doğru olur.

Kaş dövmesi dendiğinde pek çok insanın gözünün önünde yapay görünümlü, adeta tek bir kalın çizgi halinde kaş yerine oturtulmuş, çiğ ve sahte bir görünüm canlanıyor. Halbuki kaş dövmesi, bu yapaylıktan olabildiğince uzak bir görünüm oluşturmayı amaçlayan bir tekniktir. Günümüz teknolojilerinin ve güzellik tekniklerinin kullanımı ile oldukça çağdaş bir hal alan kaş dövmesi uygulamaları, bu yapay görünümden çokça uzak bir etkiye sahip. Kaş dövmesi, özel kalıcı makyaj uygulama teknikleri kullanılarak, kaş bölgesine yapılan ve her şeyden önce doğal bir kaş görünümü ortaya koyulması amaçlanan bir kalıcı kaş türüdür. Kalıcı kaş dövmesi, özellikle son dönemde popülerleşen kaş tasarımı trendini yakalayabilmenin öncü yöntemlerindendir. İster kalın ister ince, ister gür ister seyrek olsun; her tür kaşa uygulanabilen kaş dövmesi, kullanılan farklı tekniklerin yardımı ile yüz hatlarınıza kusursuz bir eklenti yaratmış olur.

Kaş hattını üzerine uygulanan ve mikro boyutlarda iğnelerin enjekte ettiği boyalar ile elde edilen kalıcı kaş dövmesi görünümü, kişiye en az 1,5-2 yıl boyunca kalıcılık sağlayan, kusursuz bir çift kaş armağan eder. Her ne kadar isminde “kalıcı” ifadesi geçse de, kaş dövmesinin (ve aslına bakarsanız diğer tüm kalıcı makyaj uygulamalarının) kalıcılığı birkaç sene ile sınırlıdır. Bunun ise oldukça geçerli iki sebebi vardır: Her şeyden önce kalıcı kaş dövmesi esnasında kullanılan boya pigmentleri, herhangi bir kimyasal içermemektedir. Kimyasal içermedikleri ve yüzde yüz organik içerikten meydana geldikleri için bu boyalar, ister istemez birkaç sene içerisinde deri altından kaybolacak ve silinecektir. Kaş dövmesinin ömür boyu kalıcı olmamasının bir diğer sebebi ise, diğer standart dövme uygulamalarında olduğu gibi derinin fazlaca altına inmiyor olmasıdır. Geleneksel dövme yapımında derinin 5-6 kat derinine inilirken kaş dövmesi uygulamalarında bu katmanlar 1, en fazla 2 ile sınırlı tutulmaktadır. Bu da kişi için aslında sağlık açısından büyük bir avantaj sağlar; zira boyaların deriye ya da cilt altındaki dokulara zarar vermesi bu şekilde imkansız hale gelir.

Kalıcı Makyaj Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

 • Kalıcı makyaj yaptırmanın hem esmer, hem kumral, hem de sarışın kadınlara sunduğu pek çok farklı avantaj vardır. Onlardan bazılarını şöyle sıralamak mümkündür:
 • Kalıcı makyaj, en az 1 sene boyunca onu yaptırdığınız bölgeye makyaj yapma zahmetinden sizi kurtarır.
 • Kalıcı makyaj yaptırdığınızda günün 24 saati bakımlı ve güzel görünürsünüz.
 • Eğer eyeliner çekmekte zorlanıyorsanız ya da her sabah eyeliner çekmekten yoruluyorsanız, kalıcı göz makyajı yaptırarak bu zahmetlerden kurtulmanız mümkün olur.
 • Kalıcı makyaj, yüzde yüz organik boyaların ve pigmentlerin kullanılması ile gerçekleştirildiği için sağlığınıza hiçbir zarar teşkil etmez.
 • Uzun vadede ele alındığı zaman kalıcı makyaj, sizi sürekli makyaj malzemesi satın almaktan kurtardığı için fiyat-performans açısından avantajlı bir seçim olmaktadır.
 • Profesyonel kalıcı makyaj uzmanlarının elinden çıktığı takdirde kalıcı makyaj, yüzünüzün en çekici hatlarını daha fazla ön plana çıkartarak daha da güzel görünmenizi sağlar ve suratınıza estetik görünüm verir.

Kaş Dövmesi Yaptırmadan Önce Bunlara Dikkat!

Elbette her kalıcı makyaj uygulamasında olduğu gibi kalıcı kaş dövmesi uygulaması öncesinde de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Özellikle kaş dövmesi yaptırma kararı almadan önce bu hususlara dikkat etmeli ve ona göre kaş dövmesinde karar kılmasınız:

 • Her ne kadar işlem öncesi lokal anestezik kremler ve medikasyonlar kullanılıyor olsa da işlem sırasında ufak da olsa bir rahatsızlık hissedeceğiniz bir gerçektir.
 • Kaş dövmesi yaptırdıktan sonra en az 15 ila 30 gün arasında bir iyileşme süreci ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu iyileşme sürecinde kaşlarınız kabuk bağlayabilir ve boyayı kusmaya çalışabilir. Bu yüzden de kaş dövmesi uygulanan bölgeyi bir nevi “iyileşmekte olan bir yara” olarak görmenizde fayda olacaktır.
 • Kaşlarınız seyrekse ya da çıkmıyorsa, kaş dövmesi buna kalıcı bir çözüm değildir; buna rağmen sizi uzun yıllar boyu kaş farı, kaş kalemi ve benzeri kaş boyaları kullanmaktan kurtaracak, etkili ve performanslı bir yöntemdir.
 • Kaş dövmesi yaptırmadan önce bir deneme seansı gerçekleştirmenizin çok faydası olacaktır. Bu seansta cilt tonunuza yakışan en iyi renk pigmentinde karar kılabilir, farklı kaş şekilleri üzerinde oynamalar yapabilir ve içinize sinen bir kaş tasarımına onay verdikten sonra süreci başlatabilirsiniz.

Kaş Dövmesi Nasıl Yapılır?

Kaş dövmesi yapımında mikropigmentasyon ve microblading olmak üzere iki farklı teknik bulunmaktadır. Her iki yöntem de kalıcı makyaj dünyasında kabul görmekte ve farklı ihtiyaçlara hitap etmek adına aynı oranda kullanılabilmektedir.

Mikropigmentasyon, mikropigmentasyon cihazı denen bir aracın yardımı ile gerçekleştirilen bir kalıcı kaş dövmesi uygulamasıdır. Bu uygulama esnasında cihazın içerisinde her alan mikro boyuttaki iğneler, yine cihazın içine yerleştirilen boyaları cilt altına yerleştirerek doğal bir kaş görünümü ortaya çıkartmayı amaçlar. Mikropigmentasyonda cihazın kalitesi ve niteliği elbette önemlidir; ancak asıl önemli olan kaş dövmesi uzmanının elinin bu işe yatkınlığıdır. Profesyonel ve tecrübeli bir kalıcı makyaj uzmanının elinden çıktığı takdirde mikropigmentasyon akabinde elde ettiğiniz sonuçlar adeta kusursuz olacaktır. Mikropigmentasyonda kaş kılı görünümü oluşturmayı amaçlayan kıl tekniği kullanılabileceği gibi daha tok ve kalın bir görünüm elde etmenizi sağlayan dolgu tekniğine de başvurulabilir.

Microblading yönteminde ise bir cihazdan ziyade özel bir kalem kullanılmaktadır. Microblading kalemi denen bu kalemin ucunda mikro boyutlarda iğneler yer alır. Bu iğneler, kaş bölgesinde yine mikro ebatlarda çizikler oluşturur. Kaş dövmesi boya pigmentleri, bu çiziklerin arasında yerleştirilir ve yine doğal, gerçekçi bir görüntü elde edilmiş olur. Kalıcı kaş makyajı uygulamaları arasında sıklıkla tercih edilen bir yöntem olan microblading kıl tekniği ile uygulandığında kaş dövmesi olduğunu bile belli etmeyen bir çift kaşa sahip olmanızı sağlar.

Kaş Dövmesi Fiyatları Ne Civarda?

Kaş dövmesi fiyatları, yaptırmak istediğiniz kaş tekniğine göre farklılık gösterebilir. Microblading ile mikropigmentasyon arasında çok cüzi miktarlarda bir fiyat farkı bulunmaktadır. Microblading fiyatları 1000-1500 TL arasındayken mikropigmentasyon fiyatları 1200-1500 TL arası değişkenlik göstermektedir. Daha net bir fiyat bilgisi almak ve bir konsültasyon randevusu oluşturmak için kalıcı makyaj stüdyomuzla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Kaş Dövmesi Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kaş dövmesi yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken konuların başında kabuklanma gelmektedir. Kaş dövmesi uygulaması sonrası kaşlarınızda bir miktar kabuklanma meydana gelecektir. Bu oldukça doğaldır ve sürecin bir parçasıdır. İster microblading ister mikropigmentasyon olsun, kaş dövmesi uygulaması bir nevi kaşlarınızda ufak yaralar açmaktan ibaret olacaktır, o yüzden de cildin en doğal savunma yöntemi olan kabuklanma yaratıyor olması çok normaldir. Kabuklanma için kalıcı makyaj uzmanınız size bazı özel kremler ya da losyonlar tavsiye edilir. Bu losyonları belirtilen miktarda ve aralıklarla kaşlarınıza sürüyor olmanız, iyileşme sürecinizi ciddi anlamda olumlu yönde etkileyecek etkenler arasında yer almaktadır.

Buna ek olarak kaş dövmesi sonrası dikkate almanız gereken bir diğer konu da yaptığınız kaş bakımıdır. Kaş dövmesi uygulaması tamamlandıktan sonra en az 3 gün boyunca kaş bölgenize su değdirmiyor olmanız çok önemlidir. Aynı şekilde yüzünüze sürdüğünüz krem ve benzeri kozmetik ürünlerinin kullanımını da bir süre askıya almanız gerekebilir. Bu ve buna benzer öneri ve tavsiyeleri kalıcı makyaj uzmanınız size hali hazırda veriyor olacaktır. Talimatlara uyduğunuz sürece başarılı bir sonuç elde etmeniz mümkündür.