Skip links

Foto Galeri

Kalıcı Dudak Renklendirme

ÖNCESİ - SONRASI

Bediha hanım beyaz tenli, solgun dudakları olan bir hanımdı. Ortalama iki ayda bir uçuk çıkartıyormuş. Bu yüzden özellikle dudaklarının alt kısmında renk kayıpları vardı. Alt ve üst dudağındaki renk farklılığından dolayı mutsuzdu. Gün içinde sürekli pembe tonlarında ruj kullanıyormuş. Dudak hatlarındaki kayıpları gidermek için de, mutlaka dudak kalemi ile çerçeve yapıyormuş. Ona en sevdiği tondaki canlı dudak pembesi renginin uygun olacağını düşündük. Mevcut dudak rengi de bu renk için uygundu.  Olmuşken biraz da belirgin, canlı bir pembe renk olsun istedi. İşlem sonrasında dolgun olan dudakları ön plana çıktı. Artık gün içinde sürekli ruj sürmesine gerek olmadan, yalnızca dudak bakım nemlendiricisini sürmesi yeterli olacak. Dudak renklendirme uygulaması sonrasında uçuk çıkmaması için, işlem günü itibari ile sıkça uçuk çıkartanlar, uçuk hapı aldığında ve devamındaki minimum üç gün uçuk hapını kullandığında uçuk çıkmaz. (Uçuk hapı için doktor veya eczacınıza danışabilirsiniz) Güle güle kullansın.

Eğer cilt renginiz, mevcut dudaklarınızın rengi müsaitse; şeftali tonlarındaki renkler dudaklarınızı daha sıcak, genç ve sağlıklı gösterir. Melek Hanım’ın da en büyük sıkıntısı beyaz-sarı tonlarındaki cilt renginin üstüne dudaklarının da cansız sarı renkte, solgun olmasıydı. Dudaklarına bir ruj sürmediğinde etrafındakiler “Hasta mısın?, Solgun görünüyorsun” diyormuş. Kendisine önerdiğimiz rengi çok beğendi. Hafif şeftali tonlarında sıcak, tatlı bir pembe renk uyguladık İşlemden sonra dudakları daha sağlıklı, daha genç, daha belirgin oldu. E tabii bu, gülüşüne de yansıdı.
Doğru yönlendirme, doğru pigment ve doğru teknik ile dudakların doğal olmaması imkansız. Melek Hanım güle güle kullansın. Bu arada fiyat bilgisini merak edenler için link burada.

Doğal tonlarda dudak renklendirme yaptırmak istiyorum diyenler için.
Meltem Hanım’ın dudak hatttında uçuklardan dolayı çokca renk kaybı vardı. “Yalnızca bunlar giderilirse benim için yeterli. Günlük hayatımda ruj kullanmıyorum ama zamanla artan bu solgunluk ve dudağımdaki renk kayıpları beni rahatsız etmeye başladı. Dudaklarım bir miktar canlansa benim için yeterli” dedi.

Onun için en doğal tonlarda ki bu rengi kullandık. Hep söylediğimiz gibi kişinin isteğine göre, istediği kadar uygulama yapmak herkesi mutlu ediyor. Güle güle kullansın.

Her daim kiraz dudaklı olmak kalıcı dudak renklendirme ile mümkün.😃
Gökçe Hanım “Benim gençliğimde kiraz gibi dudaklarım vardı” dedi. Sonrasında demir eksikliği tedavisi görmüş ve cildinde lekelenme olmuş. Dudaklarının eski rengi kaybolmuş, solmuş ve dudak çerçevesinde kahverengi ve mor gibi bir hat oluşmuş. Gökçe Hanım bu görünümünden çok mutsuzdu.
Eskisi gibi canlı dudakları olsun istedi. Canlı ama yine doğal tonlardaki sectigimiz renk dudaklarına çok yakıştı. Renklendirme sonrası dudaklarının eskisi gibi canlı ve genç olduğunu görünce Gökçe Hanım çok mutlu oldu. Güle güle kullansın

Aylin Çetinkaya hakkında

Kalıcı Makyaj Uzmanı

Merhaba ben Aylin Çetinkaya. 1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden dereceyle mezun olarak profesyonel iş hayatına başladım. Yaklaşık 14 sene Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinde yöneticilik yaptım. devamı

Ben bu renge açık bebek pembesi dedim 🙂 Pervin Hanım buğday tenli, sarı saçlı bir hanım. Dudaklarında pembe renkli rujları çok beğeniyormuş. Günlük hayatında sürekli pembe renkli ruj ve parlatıcı kullanıyormuş. Dudak hatları belirsiz olduğu için de ruju hep taşırıyormuş. “Dudaklarım bu renk olabilir mi?” diye bize sordu.
Mevcut dudaklarının rengi solgun olduğu için, morluk olmadığı için ve ten rengi de pembe tona uygun olduğu için biz de bu rengi onayladık.
Bakın bu açık bebek pembesi Pervin Hanım’ın dudaklarını nasıl daha da genç gösterdi. Güle güle kullansın🙋‍♀️

Dudak renklendirmede, dudaklarında morluk bulunan hanımların işlemi daha zordur. Profesyonellik ister. Sezin Hanım da dudaklarındaki morluktan mutsuzdu. Önce dudaklarındaki morluğu giderecek bir baz çalışması yaptık. Üzerine de istediğimiz pembe tonlardaki rengi çalıştık. Bunu tek seferde yaptık. İşlem 40 dakika kadar sürdü. Mevcut dudaklardaki morluk seviyesi, çalışmanın başarısı için çok çok önemlidir. Sezin Hanım’ın buğday teni ve mor renge çalan dudakları onu hasta gibi gösteriyordu.
Şimdi ten rengine, hem de dudak rengine uygun yaptığımız renk ile dudaklarına ruj sürmeden de mutlu bir şekilde dışarıya çıkabilecek. Uyguladığımız renk onun ten rengine de çok yakıştı. Güle güle kullansın. 🙋‍♀️

Şimdi Ayça Hanım’ın dudaklarında sıra. Ayça Hanım’ın dudaklarında hafif bir morluk vardı. Dudak çerçeve hattında uçuklardan dolayı kayıplar oluşmuştu. Dudaklarındaki mor renkten mutsuz olduğu için, sürekli şeftali tonlarında ruj kullanıyormuş. Kendisinin mevcut dudak rengine uygun biraz daha sıcak pembe tonlarının hem bu morluğu kapatabileceğini, hem de dudaklarını daha genç göstereceğini söyledik. Kendisi de bu rengi çok beğendi. Dudaklarındaki morluk kapandı ve şimdi olması gereken doğal pembe tonlarında dudaklara sahip 😃🤗🙋‍♀️Güle güle kullansın

Dudak renklendirmenin doğal tonlarda olmasını istiyorsak eğer, kişinin ten rengine ve mevcut dudak rengine uygun tonlarda renk belirlenmesi gerekir. Burcu Hanım da dudaklarının dolgunluğunu seviyordu ancak rengi çok solgun olduğu için dudaklarının çok belirsiz olduğundan şikayetçiydi.
Sarı saçlı ve buğday tenli olduğu için kendisine açık şeftali pembe tonlarında ki 341 kodlu rengin çok uygun olacağını düşündük. Bu arada her renk kodu farklı dudaklarda farklı görünebilir. Bu yüzden kullanacağımız renk kodunu, kişinin mevcut dudağına göre belirliyoruz.
İşlem sonrasında Burcu Hanım’ın dudaklarının dolgunluğu ortaya çıktı ve yüzü çok daha sağlıklı göründü. ✌️
Renklendirme işlemi ortalama yarım saat kadar sürer. İşlem sonrasında dudaklarda bir miktar ödem olabilir ancak bu kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama bir 2 saat içerisinde geçer. Fotoğraf hemen işlem sonrasına ait. Dudakta hafif ödem var ancak bu yaklaşık 1 saat içinde geçecektir. “Mutlu dudaklar” mottomuz .

Beren Hanım’ın dudaklarına şeftali tonlarında cildini daha sıcak gösterecek dudak renklendirme uygulaması yaptık. Beren Hanım, dudak hatlarının kaybolmasından ve bu yüzden dudaklarının çok ince görünmesinden mutsuzdu.
Önce dudak kalemi ile dudaklarının olması gereken hattını belirledik, sonrasında biz cilt rengine ve dudaklarının mevcut rengine uygun sıcak şeftali tonlarında ki rengi önerdik. Biraz daha açık tonunu önermiştik ama Beren Hanım dudaklarının renksizliğinden o kadar mutsuzdu ki, olmuşken biraz daha canlı renkte olsun istedi.
Sonucu biz de epey beğendik. Güle güle kullansın. Yeni yılda yüzüne gelen canlılık Beren hanıma şans getirsin😉🙏🏼