Skip links

Aylin Çetinkaya

Kalıcı Makyaj ve Güzellik Uzmanı

“Merhaba, ben Aylin Çetinkaya. 1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum ve profesyonel iş hayatıma başladım. Yaklaşık 14 sene Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinde yöneticilik yaptım.

Bir kadının ne iş yaparsa yapsın, nerede olursa olsun mutlu olabilmesi için her zaman bakımlı görünmesi gerektiğine inanırım. Bu sebeple üniversite yıllarımdan başlayarak tüm kurumsal hayatım boyunca güzellik, bakım, makyaj konularına özel bir ilgim oldu ve bu konu ile ilgili yurt içinde ve yurt dışında eğitimlere katıldım. Her eğitim ve seminer konuya olan ilgimi daha da arttırdı. Kurumsal hayatımdan geriye kalan tüm zamanımı güzellik ve makyaj konulu eğitim ve uygulamalarla geçirmeye başladım. Çevremdeki kadınların daha bakımlı görünmesi için onlara yardımcı oldum. Her zaman bakımlı görünmek zannedildiği kadar zor değildi, çünkü bunun nasıl yapılacağını iyi öğrenmiştim.

Bazen yaptığımız küçücük değişiklikler ile insanların hayata bakışı değişiyordu. Bu gerçekten bir mucizeydi! Bu durum benim için adeta ikinci bir yaşam alanı haline geldi. Herkesin bir hobisi vardı, bu da benimkiydi.

Başlangıçta hobi, ardından yarı profesyonel olarak ilgilendiğim bu işler zamanla hayatımda daha önemli bir yer kaplamaya başladı. 2016 yılında kariyerimde önemli bir değişiklik yapmaya karar verdim ve 14 yıllık kurumsal iş hayatımı sonlandırıp Nişantaşı’nda Kalıcı Makyaj Stüdyomu açtım. Tek başıma çıktığım bu yolculukta, bugün birlikte çalıştığım muhteşem bir ekibim oldu. Her biri, uluslararası tecrübelere sahip ve işini çok seven insanlar.  Bugüne kadar aralarında bir çok ünlü isminde bulunduğu 2.000’den fazla kişiye kalıcı makyaj uygulamaları yaptık ve sonuçlarından gurur duyuyoruz. Çünkü işimizi keyifle ve tutkuyla yapıyoruz.

Ayrıca merak edenler için, 2002 yılından bu yana aldığım eğitim ve sertifikaları aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Bununla birlikte yazılı ve görsel basında yer alan hakkımdaki haberleri, yaptığımız uygulamalarla elde ettiğimiz muhteşem sonuçları web sitemizdeki sayfalardan ve @aylincetinkayacom instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Sevgiyle ve güzellikle kalın”

Aylin Çetinkaya

EĞİTİM VE SERTİFİKALARIM

2002
M.E.B. Güzellik ve Cilt Bakım Uzmanlığı Eğitimi, TÜRKİYE

2014
Beauty Summit at Beautyworld, DUBAI

2015
M.E.B. Profesyonel Makyaj Uzmanlığı Eğitimi, TÜRKİYE

2015
Cosmetic 360, Beauty Conference, FRANSA

2016
Nouveau Contour: Micropigmentation, TÜRKİYE

2016
Permanent Make-Up World Conference & Workshops, HOLLANDA

2017
Nouveau Contour: Masters in Micropigmentation, TÜRKİYE

2017
Sviatoslav Otchenash Permanent Makeup Master Class, ESTONYA

2018
Biotek: Anastasia Gilmanova Master Class Conference, RUSSIA

2018
International Beauty Congress  UKRAINE 

Aylin Çetinkaya Haberleri