Skip links

Aylin Çetinkaya

Kalıcı Makyaj ve Güzellik Uzmanı

“Merhaba, ben Aylin Çetinkaya. 1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olarak kendi alanımda profesyonel iş hayatıma başladım. Yaklaşık 14 sene Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinde yöneticilik yaptım.

Ben de bir kadın olarak; bir kadının ne iş yaparsa yapsın, evde ve işte mutlu olabilmesi için her zaman bakımlı görünmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu felsefeye o kadar çok inanıyordum ki, üniversite yıllarımdan başlayarak tüm kurumsal hayatım boyunca güzellik, bakım ve makyaj konularına eğitimler almaya başladım. Katıldığım her eğitim ve seminer konuya olan ilgimi daha da yükseltiyordu. Yıllar içerisinde hem yurt içinde hem yurt dışında kendi alanında uzman birçok kişi ile çalışma imkanı elde ettim. Kurumsal hayatımdan geriye kalan tüm  zamanlarımı güzellik ve makyaj konulu eğitim ve uygulamalarla geçiriyordum. Bu benim için adeta ikinci bir yaşam alanı haline geldi. Herkesin bir hobisi vardı, bu da benimkiydi.

Bir taraftan kurumsal hayata devam ederken, diğer taraftan çevremdeki kadınların daha bakımlı görünmesi için onlara yardımcı olmaya çalışıyordum. Her zaman bakımlı görünmek zannedildiği kadar zor değildi, çünkü bunun nasıl yapılacağını iyi öğrenmiştim. Bazen yaptığımız küçük değişiklikler ile insanların hayata bakışları değişiyordu. Bu gerçekten inanılmaz bir mucizeydi!

Başlangıçta hobi, ardından yarı profesyonel olarak ilgilendiğim bu işler zamanla hayatımda daha önemli bir yer kaplamaya başladı. Bir kadının güzelliğini ön plana çıkartmak, küçük değişiklikler ile büyük adımlar atmasını sağlamak beni çok ediyordu. 2016 yılında kariyerimde bir değişiklik yapmaya karar verdim. 14 yıllık kurumsal iş hayatını sonlandırıp Nişantaşı’nda Vali Konağı Caddesi üzerindeki Kalıcı Makyaj Stüdyomu açtım. 

Bugün stüdyomuzda benimle birlikte çalışan muhteşem bir ekibim var. Her biri uluslararası tecrübelere sahip özel insanlar.  Tüm işlemlerde birlikte çalışarak 2.000’den fazla kişiye kalıcı makyaj uygulaması yaptık ve elde ettiğimiz sonuçlardan gurur duyuyoruz. Çünkü işimizi keyifle ve tutkuyla yapıyoruz.

Ayrıca merak edenler için, 2002 yılından bu yana aldığım eğitim ve sertifikaları aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Bununla birlikte yazılı ve görsel basında yer alan hakkımdaki haberleri, birlikte çalıştığım müşterilerimi ve beraber elde ettiğimiz muhteşem sonuçları web sitemdeki sayfalardan ve @aylincetinkayacom instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Sevgiyle ve güzelliklerle kalın”

Aylin Çetinkaya

EĞİTİM VE SERTİFİKALARIM

2002
M.E.B. Güzellik ve Cilt Bakım Uzmanlığı Eğitimi, TÜRKİYE

2014
Beauty Summit at Beautyworld, DUBAI

2015
M.E.B. Profesyonel Makyaj Uzmanlığı Eğitimi, TÜRKİYE

2015
Cosmetic 360, Beauty Conference, FRANSA

2016
Nouveau Contour: Micropigmentation, TÜRKİYE

2016
Permanent Make-Up World Conference & Workshops, HOLLANDA

2017
Nouveau Contour: Masters in Micropigmentation, TÜRKİYE

2017
Sviatoslav Otchenash Permanent Makeup Master Class, ESTONYA

2018
Biotek: Anastasia Gilmanova Master Class Conference, RUSSIA

2018
International Beauty Congress  UKRAINE 

Aylin Çetinkaya Haberleri