Skip links

Aylin Çetinkaya

Kalıcı Makyaj Uzmanı

“Merhaba, ben Aylin Çetinkaya. 1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olarak profesyonel iş hayatıma başladım. Yaklaşık 14 sene Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinde çalıştım. Bir kadın ne iş yaparsa yapsın, evinde ve işinde başarılı olabilmesi için her zaman bakımlı görünmesi gerektiğini düşünüyordum. Buna o kadar çok inanıyordum ki, üniversite yıllarımdan başlayarak güzellik ve makyaj konusunda eğitimler almaya başladım. Yurt içi ve yurt dışında kendi alanında uzman bir çok kişi ile çalıştım. Kurumsal hayattan geriye kalan tüm boş zamanlarımı güzellik – makyaj konulu eğitim ve uygulamalarla geçiriyordum. Herkesin bir hobisi vardı, bu da benim hobim oldu yıllarca.

Bir taraftan kurumsal hayata devam ederken, diğer taraftan çevremdeki kadınların daha bakımlı görünmesi için onlara yardımcı olmaya çalışıyordum. Her zaman bakımlı görünmek zannedildiği kadar zor değildi, çünkü bunun nasıl yapılacağını iyi öğrenmiştim. Bazen yaptığımız küçük değişiklikler  ile insanların hayata bakışları değişiyordu. Bu da beni çok mutlu ediyordu.

Başlangıçta hobi, daha sonra yarı profesyonel olarak ilgilendiğim bu işler zamanla hayatımda daha önemli bir yer kaplamaya başladı. Sonunda kariyerimde bir değişiklik yapma zamanı gelmişti. 14 yıllık kurumsal iş hayatını sonlandırıp,  Nişantaşı’nda Güzellik ve Kalıcı Makyaj salonumu açtım.

Bugünlerde tek işim; küçük değişiklikler ile büyük mucizeler yaratmak 🙂

Yolunuz düşerse sizi de bir kahve içmeye beklerim.”

Aylin Çetinkaya

EĞİTİM VE SERTİFİKALARIM

2002
M.E.B. Güzellik ve Cilt Bakım Uzmanlığı Eğitimi, TÜRKİYE

2014
Beauty Summit at Beautyworld, DUBAI

2015
M.E.B. Profesyonel Makyaj Uzmanlığı Eğitimi, TÜRKİYE

2015
Cosmetic 360, Beauty Conference, FRANSA

2016
Nouveau Contour: Micropigmentation, TÜRKİYE

2016
Permanent Make-Up World Conference & Workshops, HOLLANDA

2017
Nouveau Contour: Masters in Micropigmentation, TÜRKİYE

2017
Sviatoslav Otchenash Permanent Makeup Master Class, ESTONYA

2018
Biotek: Anastasia Gilmanova Master Class Conference, RUSSIA

 

Aylin Çetinkaya Haberleri