Skip links

Aylin Çetinkaya

Kalıcı Makyaj ve Güzellik Uzmanı

“Merhaba, ben Aylin Çetinkaya. 1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden dereceyle mezun olup profesyonel iş hayatına başladım. Yaklaşık 14 sene Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinde yöneticilik yaptım.

Bir kadının ne iş yaparsa yapsın, nerede olursa olsun, mutlu olabilmesi için her zaman bakımlı görünmesi gerektiğine inanırım. Bu sebeple üniversite yıllarımdan başlayarak tüm kurumsal hayatım boyunca güzellik, bakım ve makyaj konularına özel bir ilgim oldu. Tamamen bu ilgiden dolayı yurt içi ve yurt dışında bir çok seminere katıldım. Kurumsal hayattan geriye kalan tüm zamanımı güzellik ve makyaj uygulamalarıyla geçirmeye başladım. Her zaman bakımlı görünmek zannedildiği kadar zor değildi, çünkü bunun nasıl yapılacağını iyi öğrenmiştim.

Bazen küçücük değişiklikler insanların hayatında büyük etkiler yaratabiliyordu. Bu gerçekten bir mucizeydi! Bu durum benim için adeta ikinci bir yaşam alanı haline geldi.

Başlangıçta hobi, ardından yarı profesyonel olarak ilgilendiğim işler zamanla hayatımda daha önemli bir yer kaplamaya başladı. 2016 yılında kariyerimde önemli bir değişiklik yapmaya karar verdim ve 14 yıllık kurumsal iş hayatımı sonlandırdım. Beni daha çok heyecanlandıran, daha çok mutlu eden işi yapmam gerekiyordu. Hayallerimin peşinden gittim ve Nişantaşı’ndaki Kalıcı Makyaj Stüdyomu açtım.  

Tek bir konuya odaklandım “Kalıcı Makyaj” ve bu konuda dünyadaki en son gelişmeleri hep yakından takip ettim. İlk gün tek başıma çıktığım bu yolculukta, bugün birlikte çalıştığımız muhteşem bir ekibimiz oldu. Her biri, uluslararası tecrübelere sahip ve işini gerçekten çok seven insanlar.  

Bugüne kadar aralarında bir çok ünlü isminde bulunduğu 2.000’den fazla kişiye kalıcı makyaj uygulamaları yaptık ve sonuçlarından gurur duyuyoruz. Çünkü işimizi keyifle ve tutkuyla yapıyoruz.

Ayrıca merak edenler için, 2002 yılından bu yana katıldığım eğitim ve seminerleri aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Bununla birlikte yazılı ve görsel basında yer alan hakkımdaki haberleri, yaptığımız uygulamalarla elde ettiğimiz muhteşem sonuçları web sitemizdeki sayfalardan ve @aylincetinkayacom instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Sevgiyle ve güzellikle kalın, hayallerinizin peşinden koşun.”

Aylin Çetinkaya

EĞİTİM VE SERTİFİKALARIM

2002
M.E.B. Güzellik ve Cilt Bakım Uzmanlığı Eğitimi, TÜRKİYE

2014
Beauty Summit at Beautyworld, DUBAI

2015
M.E.B. Profesyonel Makyaj Uzmanlığı Eğitimi, TÜRKİYE

2015
Cosmetic 360, Beauty Conference, FRANSA

2016
Nouveau Contour: Micropigmentation, TÜRKİYE

2016
Permanent Make-Up World Conference & Workshops, HOLLANDA

2017
Nouveau Contour: Masters in Micropigmentation, TÜRKİYE

2017
Sviatoslav Otchenash Permanent Makeup Master Class, ESTONYA

2018
Biotek: Anastasia Gilmanova Master Class Conference, RUSSIA

2018
International Beauty Congress  UKRAINE 

Aylin Çetinkaya Haberleri

Whatsapp İletişim Hattı

Kalıcı Makyaj işlemleri hakkında soru ve randevu talepleriniz için