Skip links

Altın İğne Scarlet S

iğneli radyo frekans

Cildinizde genişlemiş gözenekler veya sivilce izleri varsa, ince kırışıklıklar ve renk farklılıkları oluşmaya başladıysa; benzersiz teknolojisi ile Altın İğne uygulaması tam size göre olabir. 45 dakikada ameliyatsız estetik.

İşlem süresi 45 dk

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

Ağrı, acı ve yan etki yok

FDA Onaylı

En Çok Merak Edilenler

Altın iğne uygulaması cildinizin ihtiyacına göre 1-3 seans arasında uygulanabilir.  Cildin ihtiyacına göre seans aralıkları ve sayısı hekim tarafından belirlenir

Altın iğne tedavisinde bir seans ortalama 30-45 dakika içerisinde tamamlanır. İşlem sonrasında hemen normal hayata dönüş sağlayabilirsiniz.

Altın iğne tedavisinden sonra işlemin etkilerini ilk 30 gün içerisinde görmeye başlayabilirsiniz.

Volumetrik cilt germe, lifting, total cilt gençleştirme, cilt yenileme, elastikiyet kaybı tedavisi, yüz ve çene hatlarının belirginleşmesi, boyun & gıdı toparlama, ince kırışıklıkların tedavisine ihtiyaç duyan, akne ve akne skarı tedavisine ihtiyaç duyan tüm cilt tipleri için uygundur.

Scarlet S altın iğne ağrısız bir işlemdir, bazı cilt tiplerinde uygulama sırasında minimum düzeyde ağrı hissedilebilir.  Tedaviden 30 dakika öncesinde uygulanan bir lokal anestezik krem ile uygulamanın konforlu geçmesi sağlanır.

Merkezimizde İşlem Yaptıran Ünlüler

ALTIN İĞNE SCARLET S KULLANIM ALANLARI

1

Volumetrik Cilt Germe

2

Total Cilt Gençleştirme

3

Elastikiyet Kaybı Tedavisi

4

Yüz ve Çene Hatları

5

Boyun & Gıdı Toparlama

6

İnce Kırışıklık Tedavisi

ALTIN İĞNE TEDAVİSİ SCARLET-S HAKKINDA MERAK EDİLEN HERŞEY

Altın iğne nedir?

Kişiye özel altın uçlu mikro iğneler ile cilt ve cilt altı dokulara gönderilen radyofrekans enerjisi sayesinde bu dokulardaki ısı, kontrollü bir şekilde arttırılmakta ve uygulama yapılan alan uyarılmaktadır. Bu sayede cildin yüzeyinde yer alan hücrelerde yeniden yapılanma ve onarım süreci başlatılır. Cildin orta ve alt tabakalarında yer alan elastik bağlar ve kolajen dizilimleri arttırılmakta ve bağ dokusunun en önemli bileşenlerinden olan fibroblast hücrelerin üretim hızında önemli bir artış sağlanmaktadır. Scarlet S tedavisi kişinin tamamen doğal bileşenleri, yani kendi öz dokusu ile gerçekleştirilmektedir.

Epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilen bu sistem, özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt altını radyo frekans dalgalarıyla uyarır ve ciltte iyileşme süreci bu uyarılar sayesinde gerçekleşir. Bu mikro iğneler cildin altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme sürecini başlatırlar. En önemli özelliği tek bir seansta dahi ciltte total bakım yaparak mükemmel sonuçlar vermesi ve son derece ağrısız bir uygulama olmasıdır.

Scarlet S; patentli teknolojiye sahip RF Board Amerika Silikon Vadisinde tasarlanıp, üretilmiştir.

Altın iğne Scarlet-S tedavisi nasıl yapılır?

Cihazın kişiye özel kullanılan altın başlığı sayesinde 3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamında da aynı termal etkiyi yaratan Fraksiyonel Mikro iğneler bu bölgede kontrollü hasar oluşturarak kolajen lierini uyarırlar. Tamamen doğal bir yenilenme, toparlanma ve sıkılaşma etkisi süratle fark edilebilir.

Scarlet S neden farklıdır?

Bu sistem ile ciltteki çeşitli problemlerin tedavisi ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir yöntemle çözülmektedir. Ameliyata kıyasla çok daha ekonomik olması, yan etkisiz, acısız bir uygulama olması ve stabil enerji vermesi tercih sebebidir. 0,5 – 3,5 mm‘ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına radyo frekans enerjisi verebilen piyasadaki tek sistem olan Scarlet S, cildin tüm katmanlarını etkilediğinden epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilme imkanı sunar.

Altın iğne faydaları nelerdir?

Volumetrik cilt germe, lifting, total cilt gençleştirme, cilt yenileme, elastikiyet kaybı tedavisi, saçlı deri germe, yüz ve çene hatlarının belirginleşmesi, boyun ve gıdı toparlama, ince kırışıklıkların tedavisi, akne ve akne skarı tedavisi, yara izi tedavisi, genişlemiş gözenek tedavisi, sebum dengelenmesi, cilt tonusunun düzenlenmesi, telenjiektazi ve pigmente lezyon tedavisi, cilt çatlakları tedavisi, kaş kaldırma, hiperhidroz tedavisi, vücut sıkılaştırma, kol sarkmalarının giderilmesi gibi cilt yenileme ve tedavisine yönelik bir çok amaçla kullanılmaktadır.

Altın iğne fiyatları

Altın iğne fiyatları uygulanacak olan tedavi içeriği ve seans sayısına bağlı olarak değişmektedir.

Kimler yaptırıyor?

Altın iğne yaptıranlar kimler? Altın iğneyi kimler yaptırıyor diye merak ediyorsanız. Cildimizdeki kolajen  miktarı 20’li yaşlardan itibaren azalmaya başlar. Bunun etkisiyle beraber cildimizde yaşlanma belirtileri yavaş yavaş meydana gelir. Ciltte meydana gelen sarkmalar, ince kırışıklıklar, gözeneklerin artması ve derinleşmesi bunlardan sadece birkaçıdır. Altın iğne tedavisi sayesinde yaşlanmanın etkilerini azalmak ve yavaşlatmak isteyen herkes bu tedavi protokolünü tercih edebilir.

Kaç yaşında yapılmalı?

Uygulamanın herhangi bir yaş sınırlaması olmamakla berabet yaşlanmanın etkilerini azaltmak ve geciktirmek amacıyla uygulandığından 30-35’li yaşlardan itibaren altın iğne -altın frekans uygulaması yapılabilir.

Kaç seans yapılmalı?

Altın iğne, altın frekans tedavisinde seans sayısı hekim tarafından belirlenmektedir. Burada önemli olan faktör; yaşınız ve tedavi edilmek istenen cilt sorunudur. Bu durumlar göz önünde bulundurularak seans sayısı ve seans aralıklarına karar verilir. Genelde 1-3 seans arasında tamamlanmaktadır.

Etkisini ne zaman gösterir?

Altın iğne uygulamasında ilk seanstan itibaren etkiler görünmeye başlar 30. günden itibaren işlemin etkileri daha net görünmeye başlar. Devam eden tedavi protokollerinde gözlemlenen etkilerde artış olur.

Ne kadar süre kalıcıdır?

Altın iğne tedavisinin amacı cilt üzerinde total bir gençleşme sağlamaya ve yaşlanmanın etkilerini geciktirmeye yöneliktir. Ancak cildimiz yaşlanmaya devam eder. Bu sebeple işlem sonrası görülecek olumlu etkileri sürdürebilmek için işlemin ortalama 2 yıl arayla tekrarlanabilir. Bu süre kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Kimlere uygulanmaz

Kalp hastalıkları, dolaşım bozuklukları, gebelik, emzirme, uçuk ve cilt enfeksiyonu olan, kanser hastalıkları gibi problemler yaşayan kişilerde altın iğne uygulama yapılması önerilmez.

Altın iğne PRP ile birlikte uygulanabilir mi?

Altın iğne uygulamasının en iyi kombine edilebileceği uygulama, PRP’dir. PRP kendi kanınızdan alınan örnek ile hazırlanan, trombositten zengin plazmadır. Bu tedavi yöntemi ile ciltte canlanma ve nemlenme artışı sağlanmaktadır. Ayrıca ince kırışıklıkların ve cilt tonu farklılıklarının tedavisine de ilave olarak fayda sağlanabilir. Bu uygulama kendi kanınızın özel bir kit içinde ayrıştırılması ile yapılmaktadır.

Uygulama sonrası bakım

Uygulama sonrası 1-2 saat sonra geçen hafif bir kızarıklık oluşabilir. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir, herhangi bir engel yoktor. Cildin iyice nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması mutlaka önerilir. Başka herhangi bir bakım gerektirmez.

Yan etkisi var mı?

Scarlet S altın iğne uygulaması esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz, son derece güvenli bir işlemdir. Şoksuz iğne teknolojisine sahiptir, uygulama sonrasında morarma, kanama oluşmaz, iğne izi kalmaz.

Whatsapp İletişim Hattı

Altın İğne Scarlet-S uygulaması hakkında soru ve randevu talepleriniz için

Aylin Çetinkaya hakkında

Güzellik Koçu, Sunucu, Yazar

Ben Aylin Çetinkaya. 1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden dereceyle mezun olarak profesyonel iş hayatına başladım… [devamını oku]

Aylin Çetinkaya TV Programları