Skip links

Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Altın iğne olarak bilinen orjinal Scarlet S; radyofrekans enerjisi ve mikro iğneler kullanılarak yapılan, özellikle hasarlı dokulara uygulanan ameliyatsız cilt bakım ve yenileme işlemidir. Uygulama son derece güvenilir ve hiçbir sakıncası olmayan mikro altın iğne teknolojisiyle işleyen bir sistemdir. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile estetik cerrahiye alternatif olarak geliştirilen yeni nesil cilt bakım uygulamalarından biridir. Scarlet S altın iğne, cilt üzerinde birçok olumsuz koşulun sonucunda oluşan hasarların en etkili olabilecek şekilde onarılması işlemidir. Yılın her mevsiminde rahatlıkla her cilt tipine uygulanır. Uygulama sonrasında cilt kendini yeniler, ciltte parlak, elastik ve doğal bir görünüm oluşur. Uygulama için yaş sınırlaması yoktur. Her cilt tipine rahatlıkla ve güvenle uygulanır.

 

altın iğneli radyofrekans

 

Altın İğne Kimlere Ve Nasıl Uygulanır?

Altın iğne uygulaması başlamadan önce cilt derinlemesine temizlenir. Temizleme işleminden önce cilde tropikal anestezi krem ile uyuşturma sağlanır. Altın iğne işleminde cihazın ucunda altın iğnelerin takılı olduğu bir başlıkla radyo frekans gönderilerek cilde enerji iletilir. Bu uygulamada radyo frekans dalgaları cilt altına etki eder. Bu uygulamanın kesinlikle uzman bir doktor kontrolünde yapılması önerilir.

 

Altın İğne Kullanım Alanları Nelerdir?

Altın iğne yöntemi sayesinde ciltte tek bir sorunu değil, cilde dair birçok soruna çözüm sağlamak mümkün olabilmektedir. Altın iğne uygulaması ile cildin gençleştirilmesi, yüz ve çene hatlarını ortaya çıkarma, cildin sıkılaşması ve gençleşmesi, kırışıklıkların giderilmesi, akne tedavisi ve aknelerden sonra kalan lekeler, yüz germe, gözeneklerinin sıkıştırılması gibi etkileri ile cilt üzerinde bütünsel bir yenilenme sağlanabilir. Aynı zamanda bu uygulama ile bacak içinde oluşan sarkmalar ve ellerdeki yaşlılık belirtileri ortadan kaldırılabilir. Ayrıca yüz, alın, kaş ve göz çevresindeki kırışıklıklar ve dekolte bölgesindeki yaşa bağlı olan sarkma ve kırışıklıklar giderilebilir.

 

Altın İğne Tedavisinde İyileşme Süreci

Altın iğne, yaklaşık olarak 3-4 hafta ara ile 2 veya 3 seansta tamamlanır.  Seans sayısına cildin duruma ve ihtiyaca göre karar verilir. İlk seanstan 2-3 hafta sonra ciltteki olumlu değişiklik fark edilmeye başlar. İlk seanstan itibaren olumlu bir değişiklik yaşanır. Her seansta bu olumlu değişiklik devam eder ve gözle görülür duruma gelir. Uygulama sayesinde ciltteki kolajen üretimi arttığından ciltteki olumlu değişiklik her geçen gün daha çok gözlenir ve cilt, doğal genç bir görünüme kavuşur.

 

Altın İğnenin En Önemli Özellikleri

Altın iğnenin en önemli özelliklerinden biri, ilk seanstan itibaren ciltte olumlu sonuçların gözle görülür biçimde olmasıdır. Son derece ağrısız ve ilk ay içerisinde etkileri görülmeye başlayan bir uygulamadır. Bu sebeple çok fazla tercih edilir. Altın iğne uygulaması cilde uzun vadeli parlaklık elastikiyet ve sıklık kazandırır. Aynı zamanda bu uygulama cildi uzun süre korur. Altın iğne uygulaması yaklaşık olarak 45 dakika sürer. Uzmanın kaç seans uygulanacağına karar vermesi gerekir. Bu uygulama, genelde 2 veya 3 seansta tamamlanır. Başlangıçta çok az miktarda kızarıklık oluşsa da bu durum 2 saat içinde kendiliğinden geçer. Hasta, uygulamadan sonra normal hayatına dönebilir, dışarıdan cilt üzerinde işleme dair herhangi bir belirti olmaz.

 

Altın İğne Uygulamasından Sonra Ciltte Oluşan Değişiklikler

Altın iğne uygulaması, radyo frekansları ile cildin yenilenmesi işlemidir. Uygulamadan sonra ciltteki yenilenme gözle görülür şekilde her geçen gün daha da olumlu olur. Ancak uygulamadan sonra mutlaka işlem yapılan bölge güneşten korunmalıdır. Altın iğne uygulaması ile ince kırışıklıklar tamamen geçmesi sağlanır. Vücutta oluşan sarkmalar toparlanır ve geçer. Cilt yeni ve doğal bir görünüme kavuşur. Yüzde özellikle sivilce izi ve yara izlerinde iyileşme sağlanır. Uygulama yanık izleri tedavisinde de kullanılır, hamilelikte oluşan çatlakların giderilmesi, gözeneklerin sıkıştırılmasında da başarılı sonuçlar elde edilebilir. Akneleri tedavi eder, aynı zamanda boyun ve dekolte bölgesinde gözle görülür bir gençleşme sağlar.